fbpx MENU

Replikaya Mahal Yok

Doğadan Objektife Akan Aşk

11 Kasım 2014 Comments (2) Views: 3692 ANASAYFA, ETKİNLİK, Film

14 Aralık’da Ekran Başına!

Bugüne kadar hiçbir bölümü kaçırmadığım tek dizi Med Cezir sanırım. Pardon! Bir de Çemberimde Gül Oya vardı bir zamanlar. İlk gösterimi 2004 yılında Kanal D’de yayınlansa da tekrarları 2012’de Star Tv’de yayınlanmıştı. Star dizilerine ayrı bir zaafım var herhalde. Eğer siz de bir Med Cezir hayranıysanız 14 Aralık’da ekran başına! Cicili bicili haberlerim var size.

Gel gelelim Med Cezir’e. Lapiska saçlı yamanla ördek dudaklı Mira’nın aşkını konu alan dizi, beni derinden etkiliyor. Öylesine başladım da bırakamadım hala. Oysa; ben ve dizi… Ayrı iki dünya. Sesli güldüm burada. Kafiye de oldu yalnız. Hepsi bir arada. Bak! Üçü bir arada geldi şimdi de aklıma sabah sabah. Oh, ne de iyi gider kuşlara, börtü böceğe karşı yudumlamak.

Lafı fazla uzatmadan, sizi merakta bırakmadan geliyorum artık saadete. Orange County (O.C.)’den uyarlama olan Med Cezir’de bu hafta inanılmaz gelişmeler yaşanacak. Bir önceki bölümde Yaman ile yaşadığı ayrılığın gerçek nedenini öğrenen Mira, babasına ve Yaman’a öfkelidir. Müzayedede gerçekleşen hırsızlık olayında Kenan şüphelerin odak noktası olurken, onun suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışan Yaman, bir kez daha kendi hataları ve pişmanlıklarıyla yüzleşir. Ağabeyinin saati çalmadığını kanıtlamaya çalışırken Mira ile yakınlaşmaya başlarlar. Selim cephesinde de işler son derece karışıktır. Ender’in hamileliğini bir anda öğrenmesiyle ağır bir şok yaşayarak geçmişiyle hesaplaşmak adına yolculuğa çıkar. Süpriz bir durumla karşılaşır. Elif’in eski erkek arkadaşı Murat, ondan intikam almak için yeni yollara başvurur.

Genel olarak bu şekilde ilerleyecek olan dizinin asıl can alıcı noktası, sonunda Mira ve Yaman’ın barışmaya bir adım daha yaklaşıyor olmaları. Ayrılık bitiyor en nihayetinde! Gerçek aşklar birbirine kavuşuyor. Yaman, her ne olursa olsun Mira’ya kendini affettirmeye ant içer. Mira da ilk defa sevdiğine olan duygularını en açık ve net bir şekilde ifade etmeyi başarır. Aşıklar tekrardan bir araya gelir.

Türkiye’nin sevilen dizisi Med Cezir, 14 Aralık Cuma günü, saat 20:30’da Star yeni bölümüyle Star Tv ekranlarında olacak. Bayağı atraksiyonlu bir bölüm olacağa benziyor. Kaçırmayın derim. İyi seyirler!

Tags: , ,

2 Responses to 14 Aralık’da Ekran Başına!

  1. Avatar Ali Aslan Tan dedi ki:

    Med Cezir çok güzel bir dizi. İnsanı ekrana bağlıyor.

  2. Avatar Renkli Sen dedi ki:

    Hem de nasıl… Heyecanla yeni bölümü bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
32 ⁄ 16 =