fbpx MENU
İstiridye mantarı

Vejetaryen İşkembe Çorbası ve Antrikot Tarifi

fotoğrafçılık

Stok Fotoğrafçılığı Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Cues albüm.

7 Mart 2020 Comments (0) Views: 631 ANASAYFA, Müzik

20. Yıl Albümü ‘CUES’ Yola Çıktı

Prodüktör Besteci Arda Algül’ün, dünden bugüne derlediği bazı kısa film, belgesel, dizi ve reklam çalışmalarından oluşan 20. yıl albümü ‘CUES 20 Mart’da dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor!

Aslında tüm macera bundan 20 yıl önce Burçin Aktan’ın ‘Digiposta’ reklam filmi işi için Arda Algül’e gelmesiyle başlıyor. Yaptığı ‘Bak Postacı Geliyor’un elektronik versiyonuyla -o yıllarda epey sükse yaratan bir parçadır- beraber, yayınlanan ilk işini de yapmış oluyor. O gün bugündür müzikal serüvenine devam etmekte olan Algül, hala Digiturk için müzik üretiyor.

Albüm CUES

‘CUES’ Arda Algül

Monoplay etiketiyle 20 Mart’da Spotify, iTunes, Amason Music, Deezer, Googleplay Music, Youtube gibi pek çok dijital platformda yayınlanmaya başlayacak olan ‘CUES’, toplam on yedi track’den oluşuyor.

Albüm için ön sipariş vermek isteyenler buraya göz gezdirebilir.

Arda Algül Kimdir?

1977 yılında İstanbul’da doğan Arda Algül, lise ve üniversite yıllarında Timur Selçuk, Aslıgül Ayas ve Ali Perret ile piyano, armoni, müzik teorisi çalıştı. 90’lı yıllardan itibaren ise birçok rock ve blues grubuyla sahne aldı. Esin Afşar ve Göksel’e yurt içi ve yurt dışı konserlerinde eşlik etti.

2003 yılında ‘Mono Jingles‘ isimli kendi stüdyosunu kuran Arda Algül, burada; reklam, dizi, belgesel, sinema, tiyatro oyunu ve kanal kimliği adına çalışmalara imza atmaya başladı. Halen kurucusu olduğu müzik yapım şirketinde; besteci, aranjör ve prodüktör olarak müzik icra etmeye devam etmektedir.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
19 + 13 =