fbpx MENU

İtalya’da Yaşayan Türk Ressam Yaprak Akıncı

Çocuk Köftesi

26 Aralık 2014 Comments (0) Views: 3866 ANASAYFA, MODA, Saç Stil

3 Liraya Yılbaşı Saçı

Yeni yıla girerken hiçbir kimyasal kullanmadan saçlarınızda değişiklik yapmaya ne dersiniz? Hem de sadece üç liraya yılbaşı saçınıza kavuşmanız mümkün. Sprey, köpük, fön makinesi, maşa ve benzerlerini şimdilik rafa kaldırın. Yeni yıla doğal, hareketli, hacimli ve mutlu saçlarınızla adım atın!

Eğer siz de benim gibi tez canlı iseniz ve sıra beklemekten sıkılan bir tipseniz, muhtemelen yılbaşından önce kuaför kuyruğunda olmak sizin için hiç iyi bir fikir değil. Paranız cebinizde kalsın, saçlarınız sağlığınıza… Fön makinesi ve saç spreyi gibi zamazingolar her ne kadar an’ı kurtarsa da aslında saça ciddi zararlar veriyor. Saç dipleri kuruyor, saçta kırılmalar başlıyor, dökülmeler artıyor ve sonra da bundan şikayetçi olup yine deli dolu para saçıyoruz. Sırf saçlarımız eski sağlığına kavuşsun diye. Bu sefer hiçbir kimyasal madde kullanmadan nasıl çarpıcı ve kalıcı bir görüntü elde ederiz, onu anlatacağım size.

Dağınık bukleler veya perma görünümü sağlayacağımız bu stil için ilk önce üç materyale ihtiyacımız olacak. Su fıs fısı, pipetler ve tel tokalar. Bunları bir milyonculardan 2-3 liraya temin edebilirsiniz. Malzemelerimizi aldıktan sonra saçımızdan bir tutam alarak önce biraz nemlendirip, sonra pipetle sarıyoruz. İki ucunu kıvırarak tel toka ile spiralimizi sabitliyoruz. Bu şekilde tüm saçı pipetle sararak işlemimizi bitiriyoruz. Üç saat sonra yavaşça pipetlerimizi çıkarmaya başlıyoruz. En son parmaklarımızla enseden başlayarak yukarı doğru saçı dağıtıyoruz. Bir nevi elimizle kabaca tarıyoruz. Kafanızı öne eğip de saçınızı kabartabilirsiniz.

Perma görünümlü dağınık ve neşeli saçın artık yeni yıla hazır. Dilersen açık, istersen de toka, taç gibi aksesuarlarla süsleyerek kullanabilirsin. Bu tarz senin!

Perma görünümlü doğal saç

Perma görünümlü doğal saç

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
29 − 12 =