fbpx MENU

Simurg Music’den Dem Bu Dem

Nurseli’nin Kahve Molası Küpleri

16 Mart 2015 Comments (0) Views: 1577 ANASAYFA, Doğanın Efendileri, Kafama Göre

Ağlamak Gülmekle Kardeştir Cash

Jane’den Out In The Rain çalıyor zihnimde. Yağmurlu bir gün. Mırıldanarak yürüyorum nemli çimlerin üzerinde. Bir veranda göz kırpıyor yanına gitmem için. Gidiyorum.

Yağmur sesini dinlemek, en güzel şarkılardan biri.

Yağmur sesini dinlemek, en güzel şarkılardan biri.

Altı bambu üstü pofidik bir koltuğun üzerine yığılıveriyorum. Yorgunum biraz. Başımı koltuğa yaslamamla birlikte hız kazanıyor yağmurun toprağa düşüşü. Yağmur sesini dinlemek, en güzel şarkılardan biri. Dinlerken izliyorum tanelerin gökte, yerde dans edişini. Ahenk içinde savruluyorlar amaçsızca. Mutlular belli ki.

Kendimi an’ın kusursuzluğuna teslim edip sadece izliyorum. Karşımda bir sürü yaşlı, genç ağaç… Çimler suyun üzerlerinde bıraktığı etkiden gittikçe daha da parıldamaya başlıyor. Gökyüzü, başarılı bir ressamın elinden çıkma yağlı boya eserini andırıyor. Gri hakimiyetindeki birkaç mavi ton… Gözlerim kapanmak üzere. Göz kapaklarım iyice ağırlaşıyor. Zihnim bomboş. Nefes alıp verişlerime karışan yağmuru dinliyorum sadece.

Tam düşsel yolculuğuma çıkmak üzereyim ki; ince bir ağıt sesi ve yaprakların hışırtısıyla geri aralanıyor göz kapaklarım. Gözleri yaşlı, tüyleri sırılsıklam bir köpek ilişiyor gözüme. Çalıların arasından gözlerini dikmiş bana bakıyor manalı, nidalı. Verandaya gelmiyor. Ne de saygılı. Biz onların doğasını gün geçtikçe daha da çok talan ederken onlar bizim özel alanımıza girmiyor bile. Üşüyor olduğu yerde ve ürkek bakışlarıyla beni süzmeye devam ediyor.

Usulca bulunduğum çatının altından çimlere atıyorum kendimi. Ağır aksak patileri, devrik gözleri ile Cash yanıma geliyor. Sevmeye başlıyorum ıslak tüylerini. Sevildiğini anladıkça ağlamaklı sesi giderek azalmaya başlıyor ve bir noktada tamamen kesiliyor. Göz göze gelip dertleşiyoruz. Yağmur giderek etkisini azaltıyor.

Jane’den Out In The Rain çalıyor zihnimde. Yağmur çiseliyor. Mırıldanarak şarkının nakaratını söylüyorum Cash’e. Bittiğinde döndüm ona ve dedim ki:

‘Hadi Cash! Sakin ol dostum, geçecek! Bırak süzülsün göz yaşların. Bilmelisin ki; yağmur dindiğinde Güneş tekrardan doğacak ve bu sefer atmosferi saran sevincin olacak. Ağlamak, gülmekle kardeştir Cash.’

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
24 + 10 =