fbpx MENU

Serhat Koçak İle Labirent

Gribe Kesin Çözüm

6 Ekim 2014 Comments (0) Views: 1582 ANASAYFA, Diyet, SAĞLIK

Akneler İçin Diyet

Ergenlerin korkulu rüyası akneler! Ergenlik sivilceleri için kutu kutu ilaçlar tüketilmekte ve pürüssüz bir cilde sahip olacağım derken dalağa, böbreğe, karaciğere bir sürü eziyet edilmektedir. Pek çok rahatsızlıkta olduğu gibi sivilceler için de bazı diyet programlarını uygulamak mümkün.

Ergenlik sivilcesi gözle görülür bir şekilde yoğun olan kişiler kesinlikle yağlı, baharatlı ve acılı yiyeceklerden uzak durmalı ve kola, çay, kahve gibi içecekleri tüketmemelidirler. Tabii, bu durum belli bir süre için geçerlidir; cilt, aknelerden arınana kadar.

Aşağıdaki listeyi uygulayabildiğiniz ölçüde uygulamalısınız. Tıkandığınız ve zorlandığınız yerde lütfen diyete devam etmeyi bırakın.

Akneler İçin Diyet

  • 05:30 → Bir limonun suyu ya da bir bardak taze sıkılmış portakal suyu.
  • 07:30 → Elma, üzüm, ananas, papaya ve diğer mevsim meyveleri ile birlikte bir bardak süt.
  • 09:30 → Bir bardak taze sıkılmış havuç suyu.
  • 11:30 → Bir büyük tabak haşlanmış sebze, çavdar ekmeği, tereyağı, tahıl filizi, sebze salatası ile küçük bir kase yağsız lor peyniri.
  • 14:30 → Taze olarak evdeki yoğurttan hazırlanmış bir bardak ayran.
  • 16:30 → Mevsim meyvesi ve bir bardak meyve suyu.
  • 18:30 → Bir bardak taze sıkılmış havuç suyu.
  • 19:30 → Taze sebzelerden hazırlanmış salata, tahıl filizi ve çavdar ekmeği yanında küçük bir tabak meyve salatası tüketin.

Akneler için tedaviyi sağlayacak en önemli vitaminler (A ve E vitamini) tahıl filizi, havuç ve tüm yeşil yapraklı sebzeler ile meyvelerde mevcuttur. Bu yüzden bu besinleri bol bol tüketmeye gayret edin. Su da çok önemli bir faktör bu tedavide. Mümkün olduğunca bol su için.

⇒ ! Bu bilgi tamamen genel bilgilendirme amaçlıdır ve doktor tedavisinin yerini tutmaz. Eğer bir şikayetiniz varsa önce doktora danışınız.

Diğer diyet programları için.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
14 − 13 =