fbpx MENU

Basit Zeytinyağlı Pırasa

12 Saniyede 12 Diş Soymak

23 Kasım 2014 Comments (0) Views: 12108 ANASAYFA, Burç Yorumları

Aralık Ayı Burç Yorumları

2014 Aralık Ayı Burç Yorumları ile hayatınızda ne gibi değişim & dönüşümler yaşanacağına bir göz gezdirelim.

1KoçaKOÇ

Sevgili Koçlar, ayın ilk yarısında son derece vurdumduymaz, havai bir ruh hali içinde olacaksınız. Yeni yerler görmek, insanlarla tanışmak ve denemediğiniz hobileri denemek isteyebilir, hayatınıza dair değişim & dönüşüm bazlı yeniliklerde, başlangıçlarda bulunabilirsiniz. Bu konuda evren, 5 Aralık itibariyle destekçiniz olacak. Önünüze fırsatlar ve yepyeni şanslar sunacak. Ayın ikinci yarısında ise; sizi zorlayan koşullar su yüzüne çıkmaya başlayacak. Bazı sıkıntılarınızla yüzleşmek ve programlarınızı yeni yıl sonrasına bırakmak durumunda kalabilirsiniz. Özellikle sakinliğinizi koruyup aceleci davranmamanızda fayda var. Sorumluluklarınızın artacağı bu dönemde daha çok hane ve aile problemleriyle ilgilenmek isteyecek, kendinizin iç dünyasıyla yüzleşeceksiniz. Bu süreçte yalnız kalma ve pek çok şeyi sorgulama hissiyatınız artabilir. ‘Özgürlük’ kavramı ağır bastığında aniden işinizi, sevgilinizi bırakma dürtüsüyle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda tamamen ipleri koparmak yerine kısa süreli bir izni hedeflemelisiniz.


2BoğaaBOĞA

Aralık’ın ilk haftasında evle ilgili tadilat, dekorasyon değişikliği veya taşınma, alım-satım gibi konular gündeminize oturabilir. Birlikte olduğunuz kişiyle aranızdaki bağların sağlamlaşmaya başladığı dönem de aynı günlere denk gelecek. Sevgilinizle bağlılığınız artabilir, eğer bir ilişkiniz yoksa; yeni ve ciddi bir ilişkiye başlama kararı alabilirsiniz. Uzun süredir duygularını içinde tutan Boğalar için de uygun bir dönem. Tüm cesaretinizi toplayıp karşı tarafa duygularınızı açıklayabilirsiniz. Aynı zamanda bilmediğiniz bazı sırlar açığa çıkarak uzun süredir sonuca ulaşmayan problemleriniz netlik kazanacak. İkinci yarıdan itibaren iki yıldır yapmaya çalıştığınız ve başaramadığınız bir konuda artık pes etmek isteyecek ve ‘tamam!’ bayraklarınızı çekerek uğraş verdiğiniz konudan vazgeçeceksiniz. Başka konularla ilgilenip farklı alanlarda kendinize şans tanımak isteyebileceğiniz bir süreç olacak. Yakınlarınızdan büyük destek alacak ve yeni fikirlerinizle ilgi çekeceksiniz.


3İkizleraİKİZLER

Eğlenceli İkizler burçları, bu ay bazı seyahatlere çıkmak isteyeceksiniz. Takı tasarımı ile kişisel gelişim alanında yeni uğraşlar edinebilir, farklı bakış açıları kazanabilirsiniz. 6 Aralık’da burcunuzda gerçekleşecek Dolunay ile birlikte kendinizi özgür ve rahat hissetmek isteyeceğiniz bir döneme gireceksiniz. Üzerinizde oluşan baskıyı sevdiğiniz kişilerle bol vakit geçirerek ve sevdiklerinizden ilginç süprizlerle karşı karşıya kalarak atlatma olasılığınız yüksek. Sevinçli bir sürü haber alacağınız Aralık ayında, bir süredir beklediğiniz projeler ve sorular artık yanıtını buluyor. Gecikmiş ödemeler de bu ay içerisinde elinizde olabilir. Uzun süredir görüşemediğiniz kişilerle kavuşabilirsiniz. Ayın son haftalarında artan sorumluluklarınız ile beraber bazı sıkıntılar yaşayabilir, kendinizi bir fanusun içine tıkışmış gibi hissedebilirsiniz. O süreçte kısa soluklu seyahatlere çıkmak ve en yakınınızdakilerle daha fazla zaman geçirmek size son derece iyi gelecektir.


4YengeçaYENGEÇ

Sevgili Yengeçler, Aralık ayının ilk yarısı kendinizi son derece rahat, özgür, gamsız hissedeceğiniz bir dönem olarak geçecek iken; ikinci yarıda kendinizi disiplinli, çalışkan, planlı-programlı biri olarak bulacaksınız. Bu ay; yeni bir iş teklifi alabilir, mevcut işinizden başka bir işe geçebilir ya da terfi durumu yaşayabilirsiniz. Her halükarda kariyerinizle alakalı olumlu bir girişim söz konusu olacak. Maddi anlamda rahatlamalar yaşayacağınız bu süreçte sağlıkla ilgili sevindirici gelişmelere de tanık olacaksınız. Geçen ay sevdiğiniz kişilerle yaşadığınız gerginlikleri bu ay halletme fırsatı bulacaksınız. Ayın son haftası, partneriniz veya yakın bir arkadaşınızla ilgili bir problem yaşayabilirsiniz. Bu sorunu sakin bir şekilde, çok düşünüp az konuşarak halletmeniz sizin yararınıza olacak. Ayrıca; hobileriniz ve sevdiğiniz alanlara vakit ayırmak için de güzel bir dönem. Genel anlamda pozitif bir ay geçireceksiniz.


5AslanaASLAN

İlk yarıda sorumluluk almak istemeyeceğiniz ruh halinizi, ikinci yarıda kendini ciddiyete bırakacak. Yalnız Aslanlar, ilk iki hafta içerisinde yeni bir flört sürecine girerek ay sonuna doğru ilişkilerine isim koymak isteyecekken, beraberliği olanlar ilişkilerine farklı bir heyecan getirmek adına partneriyle beraber dans, kurs, proje, seyahat odaklı atılımlarda bulunabilir. Her iki türlüde de romantik ve duygusal günlerin habercisi Aralık ayı bu burçta doğanlara. İş konusunda da başarının tavan yapacağı bir süreç. Son derece neşeli, keyifli bir dönem olacak sizin açınızdan. Ay içerisinde Uranüs ve Jüpiter’in geriye doğru hareket etmesi sizin üzerinizde olumlu etkiler yaratacak. İkinci haftadan sonra ise; sizi bir yere götürmediğine karar verdiğiniz iş ve ilişkilerinize noktayı koymak isteyeceksiniz. İlk başta zorlu bir süreç gibi düşünsenizde vereceğiniz kararlar son derece kalıcı ve sağlıklı sonuçlar doğuracak.


6BaşakaBAŞAK

Sevgili Başaklar, bu ay sizin için epey hareketli geçecek. Rutinlerinizden bir süreliğine de olsa kurtulup tatlı kaçamaklar yapmak isteyeceksiniz. Özellikle ilk yarı; yeni lezzetler denemek, farklı yerler görmek ve sevdiklerinizle birlikte ilginç aktivitelere katılmak isteyeceğiniz bir dönem olacak. İyimser yaklaşımlarınızın ön planda olacağı bu süreç; ikinci yarıda yerini, ciddiyet ve yoğun iş temposuna bırakacak. Şansınızın büyük ölçüde yaver gideceği Aralık ayında; yurt dışı bağlantılarıyla ilgili süpriz gelişmeler yaşayabilir, planda olmayan yeni iş girişimlerinde bulunmak isteyebilirsiniz. Çok çalışmanız ve disiplininiz sonucunda üzerinizde oluşan yoğun yorgunluktan ötürü, tüm yılın stresini üzerinizden atmak isteyecek ve bir süreliğine de olsa kendinizle yüzleşeceksiniz. İçinize dönüp geçmiş ile gelecek arasındaki duygu ve düşüncelerinizi sorgulayacaksınız. Genel anlamda neşeli bir ay sizleri bekliyor.


7TeraziaTERAZİ

Genel anlamda Aralık sizler için, neşeli, keyifli ve sosyal anlamda eğlenceli bir süreç sunacak. Uzun süredir bir türlü fırsat bulamadığınız arkadaşlarınızla görüşecek, yeni aktivite arkadaşları edinecek ve kendinize manevi alanlar açacaksınız. İletişim gücünüzün yüksek olacağı bu ay, kırılma noktasına gelmiş ilişkilerinizi toparlayabilir, bazı kişilerle tamamen yollarınızı ayırmak isteyebilirsiniz. İkinci yarıdan itibaren zorlu bir süreçle karşılaşmanız olası. Bazı gezegenlerin gerilemesiyle birlikte; birtakım şanssızlıklar yaşayabilirsiniz. Bir süreliğine kendi kabuğunuza çekilme, sorumluluklardan kaçıp uzaklaşma gibi dürtüleriniz ön planda olabilir. Özellikle Venüs’ün 20 Aralık’daki hareketiyle birlikte ailevi ilişkileriniz gündeme oturacak. Anlaşılmadığınızı düşünerek kendinize ayrı bir alan açmak isteyebilirsiniz. Öfkenize yenilmeden sorunların temeline inmeyi başarabilirseniz kolay atlatacağınız bir süreç olacak.


8AkrepaAKREP

Sevgili Akrepler, ayın ilk yarısında umutlu ve mutlu, ikinci yarısında zorlu ve mutsuz bir süreçle karşılaşacaksınız. Şansınızın yüksek olacağı 4 Aralık tarihinde, Venüs ve Jüpiter arasında, ikinci ve onuncu haneninizde uyumlu bir açı gerçekleşecek. Bu açı size; yeni iş teklifleri, işinizde yükselme ve başarı elde etme gibi fırsatlar doğuracak. Aynı zamanda; eğer yalnızsanız size mutluluk getirecek yeni bir ilişkiye başlayabilir, hayatınızda biri varsa onunla birlikte ilişkinizi doruk noktalarına taşıyabilirsiniz bu dönem. İkinci yarıdan itibaren; günlük rutinleriniz içinde yer alan şeylerin sizi tam anlamıyla doyurmadığı kanaatine varacak ve hayatınıza dair bazı köklü girişimlerde bulunmak isteyeceksiniz. Bu konuyla ilgili yakınlarınızdaki güçlü kişilerden fikir ve destekler almanız son derece önemli. Sorunların temeline inerek onları kökünden halletmeli ve gerçek yeteneklerinizi keşfedip yeni bir yola girmelisiniz. Özünüzdeki gerçek siz, sizinle sonsuza kadar kalacak tek gerçektir.


9YayaYAY

Sevgili Yaylar, ayın ilk yarısında yaşama son derece iyimser yaklaşırken ikinci yarıda kötümser ruh hali içine girip biraz yorgunluk hissedebilir ve sorumluluklardan köşe bucak kaçma yolları arayabilirsiniz. Uzun süredir beklediğiniz bir fırsat veya sadece zihninizde düşündüğünüz bir hayal bu ay gerçekleşmeye başlayacak. Hiç tanımadığınız ve yeni tanışacağınız biriyle aranızda bir yakınlaşma gerçekleşebilir veya var olan ilişkinizdeki problemi yaratıcı yaklaşımınızla beraber ortadan kaldırabilirsiniz. İnsanlarla iletişim trafiğinizin yoğun olacağı bu ay, sosyal faaliyetlerde güzel vakitler geçirebilir, sürpriz davetlere katılabilirsiniz. Ay içerisinde alım-satım gibi konular ve ailevi bağlarla ilgili durumlar da gündeminizi sürekli meşgul edecek cinsten. Hayatınızdaki aşk, kariyer gibi bazı konularda ay sonuna doğru restler çekebilir ve kesin, kati noktalar koymak isteyebilirsiniz. Alacağınız kararlarınız kalıcı ve köklü değişimler yaşamanaza olanak tanıyacak.


10OğlakaOĞLAK

Bu ay gündeminizin baş koltuğuna kariyer odaklı konular oturacak. Devamını aşk ile ilgili sürpriz gelişmeler izleyecek. İkinci haftanın başında; sizi uzun süredir derinden etkileyen bir olaya en nihayetinde sıra dışı bir çözüm üretmeyi başaracaksınız. Bu çözümü doğru görebilmek adına sosyal çevreniz ve yakınlarınız tarafından gelecek fikirlere açık olun. İkinci yarıda Güneş’in sizin burcunuza geçmesiyle beraber disiplinli ve fazla dikkat isteyen bir sürece girmiş bulunacaksınız. Ailevi sorunlar tekrardan gündeme gelebilir veya kendinizle alakalı kişisel bir probleminizle yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Özellikle 22 Aralık’da burcunuzda Yeniay gerçekleşecek. Harcamalarınıza ve sağlığınıza biraz daha özen göstermeniz gerekiyor. Kendi iç sesinizi dinleyerek sakin kalmanız gereken bir dönem. Spor yapmak, açık hava yürüyüşlerine çıkmak ve müzik dinleyip film izlemek size iyi gelecek aktiviteler arasında.


11KovaaKOVA

Sevgili Kovalar, ilk yarıda enerjinizin son derece yüksek ve vurdumduymaz olacağı günler; ikinci yarıda yerini, zorlayıcı çevresel faktörler ve duygulara bırakacak. Aşk ile ilgili konuların keyifli ve heyecanlı yaşanacağı Aralık ayında, yalnız olan Kovalar gerçek aşkı yakalarken birlikteliği olanlar, romantizmde doruklara ulaşacak. Gönül ilişkileriye alakası olmayanlar ise; işle alakalı projelerde yeni girişimlerde bulunarak doğru, köklü kararlar alacak. Sabırsızlıktan kaçınmalı, sakarlıklara karşı dikkatli olmalısınız. Özellikle ayın ikinci yarısında, karşınıza çıkan yeni fırsatları hemen değerlendirmemeli biraz durup düşünmelisiniz. Yeni alanlarda bilgi sahibi olup ufkunuzu genişletmek isteyecek ve ilginç atılımlarda bulunacaksınız. Yaşadığınız ortamı değiştirmek ve yeni çevrelere girmek gündeminize oturabilir. Ne var ki; ani kararlardan kaçınmalı, temkinli ve planlı ilerlemelisiniz. Yalnız kalıp manevi değerlerinizi sorgulamak ve kendinizle yüzleşmek için güzel bir zaman.


12BalıkaBALIK

Sevgili Balıklar, ilk yarıda pozitif, ikinci yarıda karamsar bir ruh halinde olacaksınız. Ayın ilk yarısında; işinize, ailenize ve kendinize dair bazı sorumluluklarınız artabilir. İşinizde bir terfi veya zam haberi alabilir, ailenizi ilgilendiren konularda sevindirici sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Eğer işsizseniz, ev ile sağlıkla ilgili durumlarda iyileşmeler yaşanacak. Rahatlamalar söz konusu olacak. Yeni bir gelir fırsatı da yakalamanız mümkün. Ayın sonlarına doğru; aşk, ortaklık veya başka bir alanda bir başlangıç yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Düşünüp var olan durumları tartmanızda ve aceleci davranmamanızda fayda var. Karşılaştığınız engelleri doğru değerlendirdiğiniz takdirde; hayal kırıklıklarınız ile başarısızlığınızın, şans ve başarıya dönüştüğünü göreceğiniz bir süreç. Yeni hobiler edinmek, seyahate çıkmak isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla yeni ortamlara girebilir ve hayatınıza farklı bir soluk getirebilirsiniz.

Kasım ayı burç yorumları için.

Tags: , ,

Comments are closed.