fbpx MENU
Isırgan otlu kek tarifi.

İlki Denedim; Isırgan Otlu Şekerli Kek Yaptım! Sadece Renklisen’de…

Ezgi'nin Günlüğü konserleri...

Çanakkale’de Ezginin Günlüğü Rüzgarları Esecek

Jale Tan makaleleri.

8 Haziran 2017 Comments (0) Views: 1492 ANASAYFA, Kafama Göre

Asiçiçek’in Bavulundan: Uyanış!

Ne var biliyor musunuz? Algı sınırları ve o algının bu evrende o işleyiş ve insanoğlu beyni dahilindeki veriler ile o sınıra sığdıramadıkları… Beyin dışında gerçekliğini kanıtlayıp olan onca şey var. 

Unutuyoruz, unutturuluyoruz. Tükeniyoruz, tükettiriliyoruz. Hatırlamamız gereken şeyler var. Yedi kuşak öncesinden (-ki aslına bakarsanız çok daha öncesinden bile) bünyemize kodlanmış kodlar var. Bilimsel olarak sağlıkta, yeteneklerde; spiritüel olarak ruhsal boyutta psikolojide, hislerde. Hatırlamıyorsak cesurca üzerine gitmemiz, o da olmuyorsa “öyle olması gerekiyordu ve sadece öyle oldu; aslına bir bakıma da müdahale edemeyeceğimiz şekilde olması gereken oldu” sakinliğinde kabul etmemiz, gereken mütevazı hadiseler var. 

Bir tek “biz” var. Maalesef ki kolay olan inkarda ustalaştığımız, özde yozlaştığımız bir biz var. Zoru görüp deliğe tünediğimiz, kolayı görüp arşa yükseliyoruz hissettiğimiz hallerimiz var. Ah! Bir sıyrılabilsek, önümüz Ab-ı hayat: Sonsuzluk! Tek doğrunun ve yanlışın olmadığı, kavramları bile insanoğlunun yarattığı bu kainatta; inançların ve matematiğin zihinsel sınırları zorladığı koskoca evrende, biz fani dünyalı kafalar gel gör ki; kadim (-ironi) kodlarla tarihe gömülen ama gerçekliğini asla yitirmeyen an’ları nitekim yaşıyoruz. Çünkü bizler egonun tavan, cesaret ve sorgulamanın taban yaptığı bu gerçeklikte kabul görmemek uğruna sadece inandığımız ilüzyonu yaşıyoruz.

Hey sen!

Ola ki; bunu hayatın boyunca tek bir an yaşadıysan ne ala; yaşamadıysan kayıp değil muamma. Belki kılıfından ibaret içeri aldığın, belki de kör kütük kendinden ve zihninden çok diğer başka bir şeye bağlanışın. Kim bilir kalkandan ibarettir öğretilerde kayboluşun, bir ihtimal savunma mekanizmandır bilinmezliğe karşı denenmiş başka kişilerin en geçerli metoduna kafa tutuşun ya da sarılışın.

Her şeyin ama her şeyin mümkün olabileceği tam da şu anda yeniden uyanabiliyorsan hayata, orada kalmalı ve geriye gitmeden ileriye yol almalı.

Ne var biliyor musun?

Sen ve senden ötesi.

Gözlerini kapattığında hissettiğin o şey, seni aldığı gibi gitmen gereken yere götürmeli.

Uyanmanız ve her güne baştan doğmanız dileğimle.

Güneş, hepimizin üstüne yağsın.

Sarıldım!

Şükürler olsun.

Asiçiçek’in Bavulundan: Uyanış!

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
29 + 11 =