fbpx MENU

Mert Yavuzcan İle Vizyon Öncesi Laf Lafı Açtı

James Marshall Hendrix

12 Mart 2015 Comments (0) Views: 1660 ANASAYFA, ETKİNLİK, Oynasak Ya

Bir Gulyabani Klasiği: Mushboom!

Gulyabani Game Studios‘un piyasaya sürdüğü Mushboom, hem android telefonlarda hem tabletlerde ücretsiz olarak indirilip oynanabiliyor.

Telefonda internet olmadan da oynanabilecek oyunlara şöyle bir göz gezdirirken tanıştım Mushboom ile. Hikaye, ofisin camından kendini aşağıya -ormana- atan yeşil bir cin ile başlıyor. Bayağı bayağı duyuyorsunuz o cam kırılma efekti olan ‘şangırt!’ sesini. Zaten o saniyeden sonra gülme krizine girdim, adamlar ne geyikvari tatlı bir oyun yapmış öyle diye. Sonrasında gulyabani kılıklı cinimiz beyaz benekli, kırmızı mantarları toplayarak başlıyor maratonuna. Super Mario gibi ilerleyerek sadece mantarları yiyorsunuz. Belli bir sayıya ulaştığınızda da alacalı bulacalı -hesapta saykodelik- bir dünyaya ayak basıp uçuyorsunuz pelerinle. Dalga geçmiyorum ciddiyim. Hatta ‘trip dünyasına hoş geldin’ gibi bir sloganla aralanıyor bu diyarın kapıları. Puan toplamaya çalışıp sana verilen görevleri yerine getiriyorsun. Bu döngü içerisinde devam ediyor oyun.

Uzun koşu – aksiyon tadında, zıplamalı hoplamalı oyun severler için cici bir tercih olabilir. Mükemmel diyemem tabii; ama bence ironik, matrak, eğlenceli ve tam da telefonun çekmediği alanlarda vakit öldürmelik bir uygulama olmuş. Özellikle İstanbul’da yaşıyorsanız ve çok saatli trafiğe takılı kalıyorsanız, müzik çalarınız tükendiği takdirde devreye girebilecek tarzda bir oyun. Tabii, yan koltuğunuzdaki amca ya da teyzenin telefonunuza ilginç bir şekilde kafasını sokmaya çalışacağını, çaktırmadan bakıyormuş gibi yapacağını da bilin. Olabiliyor yani böyle şeyler.

Bol bol mantar yemeler, trip dünyasına dalmalar efem!

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
14 × 21 =