fbpx MENU

Tam Tane Tahıllı Uno Premium Ailesi ile Tam Beslen...

Değişmekten Korkma: 8 Saniye

11 Nisan 2016 Comments (0) Views: 1688 ANASAYFA, Yararlı Bilgiler

BMW’den 100. Yıl Sürprizi

Senelerden beri BMW’yi sever ve yakından takip ederim. Bana göre; dünya çapında en yüksek marka değerine sahip otomobil üreticilerinden biridir bence. En nihayetinde BMW 100. yıl sürpriziyle karşımızda: “BMW Vision Next 100”

Sloganı da karizma adamların: Sheer driving pleasure. Yani; hakiki sürüş deneyimi. Seneler önce bir arkadaşım sayesinde BMW E30’a hayran kalmıştım. Namı-ı diğer tek kapı model. Sürdükçe daha da bir sevgim arttı kendisine. Her geçen yıl farklı ve yakışıklı otomobillerle karşımıza çıkan BMW, yüzüncü yılında bakın neler yapmış!

BMW R32

BMW R32

BMW, ilk başarılı motorsikletini 1923 yılında R32 modeli ile o zamanın R tipi modelini sunmuştu. İlk otomobili ise; 1929 yılında 3.15 PS’yi üretmişti. İkinci Dünya Savaşı’nda R75 modeline sepet ve çanta ekleyip personel ile mühimmat taşıma gayeli bu motordan orduya fazla sayıda satış sağlanmıştı. Savaşın bitmesi ardından müttefik kuvvetler BMW’nin fabrikalarını kullanılamaz hale getirip yıkıma uğratmış ve BMW, 1948 yılında maliyeti düşük motorsiklet üretimine geçene kadar mutfak, bahçe malzemeleri üretmişti.

Yaklaşık olarak 56 model araba üreten marka, bunların en sonuncusunda 100. yılına yakışır bir araçla karşımıza çıktı. BMW Vision Next 100, fazlasıyla enteresan bir model. Bir kere her türlü enerji kaynağıyla çalışma özelliğine sahip. Motorin, elektrik, benzin ve hatta uçak yakıtı… Bunun dışında diğer en büyük özelliklerinden biri; arabanın renginin olmaması. Bu ne demek? Ruh haliniz hangi rengi arzuladıysa o dilediğiniz, istediğiniz rengi arabada kullanabilmeniz demek. Özel bir yazılım vasıtasıyla her renk araca uygulanabiliyor. Aracın iç dizaynı ise muntazam.

İç dizayn

İç dizayn

BMW, bir yüzyılın daha sonunda ne kadar ileri gidebileceğini “Vision Next 100” ile kanıtladı bence bizlere. Bu araç çok ses getireceğe benziyor. Bakalım BMW üreticisi çılgın beyinler bir sonraki araçta hangi özellikleri kullanıp bizi nasıl şaşırtacak. BMW sevenler beklemede kalacağız.

BMW Vision Next 100

BMW Vision Next 100

Fuarda Vision Next 100

Fuarda Vision Next 100

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
17 − 15 =