fbpx MENU

Leziz Karnıyarık

Turp Yaprağıyla Yemek

5 Kasım 2014 Comments (0) Views: 10189 ANASAYFA, Burçlar

Boğa Burcu Hakkında Her Şey

Boğa (21 Nisan-21Mayıs)

Boğa (21 Nisan-21Mayıs)

Boğa burcu hakkında merak ettiğiniz her şey…

1. Genel Bakış

2. Karakter Özellikleri

3. Negatif Özellikler

4. İlgi Alanları

5. Kariyer

6. Genel Uyum

7. Cinsel Uyum

8. İş Ortaklığı Uyumu

9. Sağlık

10. Beslenme

11. Hediye

12. Tatil

1. GENEL BAKIŞ

Yönetici Gezegen: Venüs (Güzellik & Sevgi)

Element: Toprak

Uğurlu Gün: Cuma

Uğurlu Sayı: 6, 7, 28

Uğurlu Taş: Zümrüt

Renk: Pembe

Çiçek: Şebboy

Koku: Elma çiçeği

En Belirgin Özellik: Dayanıklılık

En Büyük İdeal: Ün

En Büyük Hata: İnatçılık

En Büyük Arzu: Büyük servet sahibi olmak.

Etkilendiği: Lüks restoranlar

Tarot Destesinde Karşılığı: İmparatoriçe kartı

Müzik Türü: Büyük orkestraların çaldığı müzik.

Nota: Do notasının on iki sesli varyasyonu.

Yönettiği Organ: Boğaz

2. KARAKTER ÖZELLİKLERİ

Boğa burcu genel olarak; uyumlu, pratik, tutarlı, kararlı, üretken, sabırlı, azimli, sanatçı ruhlu, keyfine düşkün, güvenilir, üşengeç, hoşgörüsüz, kinci, güzelliğe ve maddeye önem veren bir doğaseverdir. Yeni fikirlerden ve risk almaktan haz etmezler. Kendi bildikleri her zaman doğru ve her şeyden en öndedir. İnatçı olduğu kadar da inanılmaz bir sabırları vardır. Onları kararından döndürmek neredeyse imkansızdır. Kendi alışkanlık ve gündelik rutinleri önemli bir alandır onlar için. Genelde kolay sinirlenmeyen sakin insanlardır. Yalnız cidden öfkelendiklerinde de oracıktan kaçmanız gerekebilir. Asabiyet patlamaları korkunç derecede kuvvetlidir.

Boğa burcundakiler, insanların ne düşündüğünü umursamaktan ziyade sadece para kazanmak, ona sahip olmak ve isteklerini gerçekleştirebilmek için çalışır. Başkaları tarafından beğenilmek ve bir an önce terfi etmek gibi konular, onlar için arka plandadır. Onlar, çalışma ortamlarında, arkadaşlık ilişkilerinde ve evlilikte sadece güven ister. Ayrıca maddi konularda uyanık, yaratıcı ve mantıklıdırlar. Bir boğa kişisi, servetini yavaş; ama emin adımlarla kazanacak ve ilerleyen dönemlerde emlak ya da arsaya yatırmak isteyecektir.

Para dışında fiziksel zevkler, bu burçta doğanlar için çok önemlidir. Rahatlarına düşkün olduklarından seçkin yerlerde gezip kaliteli yiyecek, içecek tüketmekten son derece keyif alır ve keyifleri esnasında rahatsız edilmekten asla hoşlanmazlar. Edebiyat, sanat, eğlence, iyi müzik ve kitaplar, vizyona girmiş yeni filmler onların ilgi alanlarıdır. İlgi alanına giren konularda her şeyi en ince ayrıntısına kadar okur ve öğrenir. Plan ve programı severler.

Aşık olduklarında tutkulu olan Boğa burçları, sevginin sık sık dilden dökülen sözcükler yerine davranışlarla ifade edilebildiğine inanır. Ummadıkları bir anda karşılaştıkları heyecan verici süpriz, günde birkaç kez  duydukları ‘seni seviyorum’ cümlesinden çok daha fazla mutlu eder onları. Fiziksel duyuları da gelişmiş olduğundan cinselliğe bayağı düşkündürler. Kısa süreli aşklar yerine tek bir kişiye bağlı olup sadık kalmak onlara göredir. Boğaların tek isteği, her şeyin yolunda gidiyor olmasıdır. Güven ve sadakat içerisinde ilerleyen bir ilişkide her şey tamam ise daha iyisisi elde etmek için asla uğraşmayacaklardır.

 • Anne Boğalar

  Boğa burcu anneleri şefkatli ve koruyucu olur. Çocuklarını disiplinli yetiştirmek ister ve onların tembelliğine, düşüncesizliğine katlanamazlar. Yıllar ilerledikçe anne-çocuk ilişkisi anne-arkadaş dönüşümüne uğrar Boğalar’da. Onunla gezer, tozar; çılgın konserlerden arkadaş partilerine kadar birlikte eğlenebilirler.

 • Baba Boğalar

  Baba Boğalar yüksek olasılık ilk önce erkek çocuk hayalini kuracaktır. Yine de kız çocuk olursa, onu koruyup kollayacak; aynı şefkati ona da gösterecektir. Boğalar’dan sempatik, sabırlı, güler yüzlü babalar ortaya çıkar. Disiplinlidirler. Çocukları için en iyi geleceği hazırlamak için her şeyi yaparlar.

 • Çocuk Boğalar

  Çocuk Boğalar asla müdahaleyi sevmez, kendi hallerine bırakılmak ister. Baskıya gelemeyen bu burcun çocuklarını herhangi bir alana yönlendirmek son derece zordur. Onları rahat bırakın ki; ne istediklerine ilerleyen yaşlarda kendileri doğru bir şekilde karar verebilsinler. İçe dönük, alıngan ve sakin yapıları vardır.

  Yaramaz çocuk grubuna girenler bu burçta nadirdir; ama haylaz bir çocuk olursa da onunla epey uğraşmanızn gerekecek. Enerjilerini boşa harcamamaları için, bir sanat dalı, spor veya hobiye yönlendirmeniz onlar adına yerinde bir karar olacaktır. Ayrıca sadece para harcayarak onları mutlu etmeye de çalışmayın. Bu şekilde büyüen boğa çocukları, hırs, maddi haz ve zevk uğruna ömürlerini tüketmek durumunda kalabilir.

3. NEGATİF ÖZELLİKLER

Boğalar, hayatlarını tamamen kendi zevk ve istekleri üzerine kurduklarından bu durum, onların başkalarına karşı tepkisiz ve duyarsız olmalarını sağlar. Onlar kendileriyle o kadar meşguldürler ki; etrafta olup biteni anlamaya fırsat bulamazlar. İletişime çoğu zaman kapalı olduklarından kolay yanlış anlaşılabilirler. Kendilerinden asla taviz vermeyen boğa burçları, öfkeli anlarında her şeyi silip fevri kararlarıyla yeni bir başlangıç yapabilecek kadar gözleri karadır. Değişim ve yeniliklere ise çabuk adapte olamazlar.

4. İLGİ ALANLARI

Mistik, gizemli ve gerçekliği bilimsel bir araştırmaya, sonuca dayanmayan her şeyi reddederler. Onların ilgi alanları gerçek, somut nesnelere dayanmaktadır. Kumaş, ahşap, cam, seramik, takı, resim, kitap gibi ellerinde tutup gözleriyle görebildikleri çok şeyden zevk alır, onunla saatlerce seve seve uğraşırlar.

5. KARİYER

Estetik duyarlılık gerektiren her meslekte başarılı olurlar. Bir ürün, kıyafet ya da proje tasarlamak onların en iyi yapabildiği şeylerdendir. Girişimci ve maceracı olmak yerine geliştirici ve koruyucu olan Boğalar, ilginç düşüncelerle ekonomik anlamda denge tutturabilmek için biçilmiş kaftan niyetinde bir pratik zekaya sahiptir. Risk sevmediklerinden büyük kayıplar ve tehlikelerin genelde çok uzağındadırlar. Ne var ki; bu durum yeni ciddi yatırımlarda biraz cimri davranmalarına sebep olabilir. Halkla ilişkiler gibi konularda ciddi bir başarıdan söz etmek mümkündür. Hırslıdırlar.

Boğa burçları; bankacı, grafiker, ekonomist, otel yöneticisi, mimar, oyunculuk, sanat yönetmeni, kuyumcu, halka ilişkiler ve inşaat mühendisi gibi mesleklerde ciddi bir başarı yakalar.

6. GENEL UYUM

Boğa & Koç: Olumlu bir beraberlik olsa da Koç burcu Boğa’yı pek kızdırmamalıdır.

Boğa & Boğa: İkisi de birbirini idare etmelidir.

Boğa & İkizler: Kişilikleri arasında uçurumlar vardır.

Boğa & Yengeç: Boğa Yengeç’in duygusallığına ayak uydurabilirse uyumlu bir ilişki.

Boğa & Aslan: Olumlu bir uyum.

Boğa & Başak: Kötü olmayan; ama iyi de gitmeyecek bir uyum.

Boğa & Terazi: Ortak noktaları çoktur. Uyumludurlar.

Boğa & Akrep: Karşılıklı alışverişlerin yaşanacağı güzel bir uyum.

Boğa & Yay: Tartışmaların olacağı kötü uyum.

Boğa & Oğlak: Orta kararlı bir iletişim yaşarlar.

Boğa & Kova: Farklı bakış açılara sahip olduklarından büyük sorunların yaşanacağı bir uyumsuzluk.

Boğa & Balık: Güzel bir uyum.

7. CİNSEL UYUM

Boğa & Koç: Boğa burcu, yatakta Koç gibi yaratıcı değildir. Bu konuda Koç’un heyecanını Boğa’ya da aşılaması gerekir. Aşk uyumları güzel olsa da evlilikte Boğa burcu, Koç’un her fırsatta yapacağı kaçamaklara göz yumarsa ancak mutluluğu yakalayabilirler.

Boğa & Boğa: Her zaman uyumlu değildirler. Kadın daha duygusal, erkek bedensel haz peşinde koçacağından iki Boğa’nın zevkli ilişkisinden bahsetmek mümkün olsa da evlilikleri konusunda uyumdan söz etmek imkansızdır.

Boğa & İkizler: İkizlerin sanatçı yönü Boğa’yı, Boğa’nın sükuneti İkizler’i etkiler en başta. Sonra her şey rutine bağlanır. Kötü bir cinsel uyumları vardır.

Boğa & Yengeç: İki tarafta da tutku ve heyecan ağır basmaktadır. Eğer normal ilişkilerinde bir uyum yakalamışlarsa bu cinsellik ve evlilik konusunda da aynen devam eder. Güzel bir uyumlulukları vardır.

Boğa & Aslan: Bencilliğine ve tembelliğine düşkün Boğa, Aslan’ı çıldırtabilir. Bu yüzden cinsel zamanlarını ve süresini Aslan belirlemelidir. Bir süre sonra tek taraflı gibi görünen cinsellik Aslan’ın yorulmasına ve problem çıkarmasına sebep olur. Bu konuda uyumsuzdurlar.

Boğa & Başak: Fiziksel zevklerine düşkün Boğa, Başak’ın keskin kurallarından huzursuzluk duyar. Buna rağmen eğer aralarında normal bir iletişim var ise; cinsel uyum sağlanabilir. Bu sağlandıkça da evlilik düzgün yürüyebilir.

Boğa & Terazi: Yatak odasında ipler Boğa’nın elinde olsa da; tutkulu, sevimli, mutu ve kalıcı bir cinsel uyum ile güzel bir evlilik olur.

Boğa & Akrep: Ateşli bir cinsel uyum yakalarlar. İkisi de kızdığında aşırı asabi olduklarından mutlu bir evlilik, ancak büyük bir hoşgörüyle sağlanabilir.

Boğa & Yay: Birlikte çılgın maceralara atılıp eğlenceli vakit geçirirler. Harika aşk yaşarlar. Evlilikten söz etmek mümkün değildir.

Boğa & Oğlak: Cinsel arzuları eş değerdedir. Kalıcı bir evlilikten bahsetmek mümkün olmasa da uzun vadeli yatak arkadaşlığı ve cinselliğe dayalı bir aşk yaşamaları mümkündür.

Boğa & Kova: Kova maneviyata daha çok önem verdiğinden bu durum Boğa’yı tatmin etmez. Kısa vadeli bir ilişki ancak yaşanabilir.

Boğa & Balık: Ateşli bir aşk ilişkisi ve muntazam bir evlilik yaşarlar.

8. İŞ ORTAKLIĞI UYUMU

Boğa & Koç: Eğer çaba sarf edilecekse denemeye değer bir ortaklık.

Boğa & Boğa: Son derece faydalı bir ortaklıktır.

Boğa & İkizler: Sadece sanat dalında güzel bir ortaklık olabilir. Onun dışında risklidir.

Boğa & Yengeç: Denemeye değecek bir ortaklık yaşanır.

Boğa & Aslan: Kesinlikle büyük zarar edilir.

Boğa & Başak: Mükemmel bir enerji tutturacaklarından olumlu bir ortaklık olur.

Boğa & Terazi: Denemeye değer bir durum.

Boğa & Akrep: İdare eder bir frekansdadırlar. Denenebilir.

Boğa & Yay: Sık münakaşa yaşayacakları için olumsuz bir girişim olur.

Koç & Oğlak: Ortaklıkları son derece uyumlu.

Boğa & Kova: Zararlı bir ortaklık söz konusudur.

Boğa & Balık: Kayda değer bir uyum.

9. SAĞLIK

Boğa burçları en çok diyabet hastalığınla sorun yaşar. Bol kalorili ve lezzetli gıdalara bir kaygı taşımaksızın yanaşmaktan keyif alan Boğalar’da en yaygın görülen rahatsızlıktır. Dengeli beslenmeyi yaşam felsefesi haline getirmiş insanlar nadir görülür bu burçta. Ne var ki; eğer cidden gamsız ve oburluğa meyilliyseniz bu rahatsızlık sizin için kaçınılmaz bir durum teşkil eder.

10. BESLENME

Yemeği çok severler; ama söz dengeli beslenmeye geldiğinde kesinlikle orada olmazlar. Hazır yiyecekler ve karbonhidrat tüketimi öncelikleri arasındadır. Bu yüzden de ara ara sindirim güçlüğü yaşarlar. Balık, yeşil sebzeler, yumurta ve meyve, mutlaka listenizde olması gereken besinler. Su içmeyi sever; ama asitli içeceklerden de hoşlanırlar. Boğa kadınları özellikle otuzlu yaşlardan sonra A, E vitaminlerini almalı ve bir uzman doktora tiroit bezlerini kontrol ettirmelidir.

11. HEDİYE

Orijinal ve kaliteli ev eşyaları, hediye çekleri, pahalı bir restoranda akşam yemeği daveti veya konser, sinema gibi süpriz etkinlik biletleri onları sevindirir. Dokunma duygular da büyük ölçüde gelişmiş olduğundan kadife, ipek gibi kumaşlardan yapılmış kıyafetlere bayılırlar. Çiçek buketi yerine saksıda bitki daha çok ilgilerini çeker. Parfüm ve entel heykeller de sevecekleri hediyeler arasındadır.

12. TATİL

Boğalar her daim lüks ve güzelliklere düşkün burçlardır. Göl manzaralı şık bir tatil köyü ya da beş yıldızlı bir otel tam onlara göredir. Kamp hayatı gibi eziyet çekeceklerini düşündükleri tatil anlayışına pek yanaşmazlar. Kış aylarında kalorifer, yaz aylarında mutlaka klimalı odalar tercih listelerindedir. İngiltere, Amerika, İspanya, Venedik, Uludağ gibi yerler onları heyecanlandırır. Tatilde ise gevşeyerek rahatlamak istediklerinden, yoğun tur programları yerine daha sakin ve günlere yayılmış bir gezi haritası onları cezbedecektir.

KOÇ BURCU HAKKINDA HER ŞEY…

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
11 × 28 =