fbpx MENU
Jale Tan makaleleri.

Asiçiçek’in Bavulundan: Uyanış!

J.P. Sartre

Ezgi'nin Günlüğü konserleri...

8 Haziran 2017 Comments (0) Views: 1546 ANASAYFA, ETKİNLİK, Konser, Müzik

Çanakkale’de Ezginin Günlüğü Rüzgarları Esecek

Epeydir etkinlik paylaşmadığımı fark ettiğimde size bu harika haberi verme gayreti içerisindeyken buldum kendimi. Doğru duydunuz. Çanakkale’de Ezginin Günlüğü rüzgarları esecek ve halk müziğe doyacak.

Ezginin Günlüğü 10 Haziran, Cumartesi günü Çanakkale’de sevenleriyle buluşacak. Müzik Günleri kapsamında Özgürlük Parkı’nda sahne alacak olan müzik topluluğunun konserdeki kadrosu şöyle: Deniz Sujana (vokal), Çağrı Çetinsel (vokal & gitar), Cafer İşleyen (flüt & geri vokal), Can Göktürk (klavye & saksafon), Erkan Gürer (bas gitar), Güven Şancı (davul)

Aranızda hemen hemen bu grubu bilmeyeniniz ya da ismini bir kez de olsa duymamış olanınız yoktur sanırım. Bilmeyen ya da duymayanlar için kısaca özet geçmem gerekirse; Ezginin Günlüğü, 1982 yılında İstanbul’da kuruldu ve dönem koşullarının zorluklarını sevgiyle, aşkla, azimle atlatarak konserler ile albümlerle yoluna devam etti. Yurdun dört bir tarafına duruşları ve müzikleriyle nam saldılar. Dünden bugüne; önemli şairlerin sözlerinden besteleştirdikleri parçaları, geleneksel halk türküleri ile azeri türküleri ve grup üyelerinin kendi besteleri ile geniş bir skalaya yayılan türde şarkılar çaldılar ve tam on yedi albüm çıkarttılar. Yurt içi ve yurt dışı birçok yerde konser verdiler. Sözleriyle, müzikleriyle; kiminin gençlik yıllarındaki yaralarına deva olurken kimininse zaman aşımına uğramış anılarındaki güçsüzlüğüne derman oldular. Günümüzde çok dilde şarkıları mırıldanılmakta, bir sürü yerde melodileri hala kulaklara çalınmaktadır.

Çanakkale Özgürlük Parkı’nda saat: 21.30’da başlayacak olan Ezginin Günlüğü konserine katılım ücretsizdir. Etkinlik adresi: Özgürlük Parkı, Esenler Mahallesi, 17100 Merkez/Çanakkale

Eh, daha ne duruyorsunuz? Haydi, anı tazelemeye ve müzik dinlemeye!

DN: Çanakkale Belediyesi’nin Haziran ayı boyunca devam ettireceği ücretsiz kültür etkinliklerinde 17 Haziran saat: 21.30’da Kurtalan Ekspres ve 24 Haziran saat: 21.30’da Grup Lemur’u da ağırlayacağını dip not geçeyim istedim.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
23 − 22 =