fbpx MENU

Zeytinyağlı Biber Dolması

Güneş’in Eli

15 Eylül 2014 Comments (0) Views: 3657 ANASAYFA, ETKİNLİK, Festival

Color Sky 5K İstanbul’u Boyadı!

Tüm dünyada düzenlenen renk koşusu Color Sky 5K, İstanbul’u boyadı!

Ülkemizde ilk defa düzenlenen koşunun İstanbul ayağı, 14 Eylül Pazar günü Yenikapı’da gerçekleşti. Color Sky 5K ekibi, festival katılımcılarını koşu boyunca -belirli aralıklarla- boya yağmuruna tuttu.

Renklenme zamanı!

Renklenme zamanı!

Yenikapı’daki festival alanındaydık. Bini aşkın katılımcı, ilk önce sahnedeki Best FM Dj’inin müzikleriyle coştu. Sonra saatler 14.00’ı gösterdiğinde start çizgisinde yerlerini aldı. Koşu başladığında, parkurda koşmaya başlayanlar arasında; zıplayan, hoplayan, yürüyen pek çok katılımcı vardı. Belirli noktalarda Color Sky 5K ekip ve gönüllüleri koşuculara toz boya püskürttü. Sırasıyla pembe, sarı ve yeşile boyanarak tamamlanılan parkurun sonundaki fotoğraf bir harikaydı! 7’den 77’ye, tepeden tırnağa boyanmış festival katılımcılarının bir kısmı yüksek volume müzik ile coşarken diğer kısım da çayırda çimende selfie çekimleri yapıyor, soluklanıyordu.

Eğlence devam ediyordu. Ana sahnenin önü boştu bu sefer. Meydanda bir kalabalık vardı. Bir anda ne olduğunu anlayamadan gökyüzü birkaç renk toz bulutuyla kaplandı. Bu sefer de gönüllüler setin üzerinden katılımcılara hava tabancalarıyla boya püskürtüyordu. Pember, sarı, yeşil, bir daha pembe derken karman çorman olduk. Bir yandan devam eden müzikle birlikte coşmaya devam tabii, zıp zıp zıplıyorduk.

Ana sahnenin önünden çağrı yaptılar ve herkes o tarafa doğru koştu. Enerji doruklarda, renkli bir festivalin tam göbeğinde, sahne önündeydik. Koşucular çıldırdıkça Renkli Sen, daha da bir çıldırdı. Bir siyahi ile beyaz break dance şov yaptılar, kapışmalı, atışmalı sahnede o an. Dj anons yaptığında elimizdeki ayrı renklerde toz paketlerini hep bir elden havaya ve birbirimize fırlattık. Bildiğin boya savaşı! İşte o an muhteşem bir histi. Görsel ve renksel cümbüşün alası vardı etrafta. En çok da gökyüzündeki maviliğin arasında…

Teşekkürler Color Sky 5K İstanbul!

Color Sky 5K, İstanbul

Batik gökyüzünün altında çılgınlar gibi dans ettik, deşarj olduk. İyi geldi İstanbullular’a bu rengarenk spor ve eğlence günü. Fotoğraflar çekildi, kameralar hiç durmadı. Ayrı bir dünya misalı herkes inadına renkli ve gülücük sempatizanıydı o an. Festival bitimine doğru Color Sky 5K, koşusunun en renkli kişisini de seçti tabii. Güldük, koştuk, eğlendik, boyandık ve en önemlisi renklendik!

Organizasyonun; konsept olarak marjinal, biletlerden elde edilen gelirin bir kısmı ile BEDD’e bağış yapılacak olması düşüncesiyle vefakar, katılımcılar sayesinde ise son derece dinamik bir festival olduğunu düşünüyorum. Yalnız festival alanında tuvalet bulunmamasını hoş karşılamadım. Ayrıca; koşu parkuruna birkaç ses sistemi yerleştirilseydi, hareketli müziklerin eşliğinde yapılan bir koşunun daha enerjik bir ortam yaratabileceği kanısındayım. Geç kalan katılımcılara boyanın yetişmemesi de ayrı bir üzücü durum. Yine de farklı, eğlenceli, entel ve cici bir koşu günüydü.

Teşekkürler Color Sky 5K !

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
8 × 11 =