fbpx MENU

Selülit Salatası

Haftalık Burç Yorumları

20 Temmuz 2014 Comments (0) Views: 1561 ANASAYFA, Kafama Göre

Deniz Kokusu

Deniz kenarında susmak… Dolu dizgin yazmak geldi bir an içimden. Dalgalar zaten konuşuyorken düşer mi insan diline tek hece? Bir vapurun motor sesi yankı ediyor kulaklarıma. Su bileklerime uzanan ayaklarımı öperken köpükler dokunuyor satırlarıma. İrili ufaklı beyaz baloncuklar belli belirsiz. Mürekkebi dağılan ikince kelimem değil yalnızca. Farkediyorum. Nice hayat dağılıyor tümden yeke. Teke tek bir hayat değil bu dünya. Çekilir dert hiç değil. Sonra tekrardan bütünleniyoruz tekten bütüne. Tamamlanıyoruz rüyalarda gece.

'Alacalı bulacalı, sarımsı beyaz parlıyorlar.'

‘Alacalı bulacalı, sarımsı beyaz parlıyorlar.’

Bir helikopter geçiyor uzaktan. Tok sesinin beyazı maviyi yarıyor, biraz aceleci. Takipçisi; rüzgara meydan okuyan bir martı. Ne de güzel olurdu insanoğlu uçabilse. O bahsini ettiğim martı, bu farkındalığın hangi kapasitesinde? Bilmiyorum. Düşünmek… İstemiyorum. Sol yanağımı yalayan Güneş’in asaletiyle kavruluyor kumsaldaki çocuk sesleri. Sadece 1 dakikalığına susarak Doğa’yı dinlemeyi deneyemez mi şu an buradaki tüm insan nesli? Rüzgarla sevişen panik atak dalgaların sesi öyle kusursuz işte.

Güneş’ten nasibini alan birileri daha var benim gibi: Çakıllar. En az benim kadar bu dingin anın farkındalar. Konuşmadan öylece bana bakıyorlar. Suskun oldukları kadar da hareketsizler. Bakışıyoruz iyice. Belki de onları kendi yerlerinden oynatabilecek büyüklükteki bir kasırga veya yüksek boylu dalgaların yolunu gözlüyorlar, sahil boyu bir dizi asker gibi sıralandıkları yerde. Kim bilir? Alacalı bulacalı, sarımsı beyaz parlıyorlar. Işıl ışıl… Gözlerim kamaşıyor.

Gözlerimi kapatıyorum. Derin bir nefes dolduruyor göğsümü. Sonrası bilindik deniz kokusu.

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
21 + 13 =