fbpx MENU

Riley B. King

Apsent’den Ekspres’e Transfer

14 Ocak 2015 Comments (0) Views: 3683 ANASAYFA, ETKİNLİK, Gezi, Sen De Dene

Dikkat! Adrenalin İçerir!

Bungee jumping, roller coaster hikayelerinden sıkıldıysanız epinefrin hormonunuzu tavan yaptırtacak deneyimlerle tanışmaya hazır olun. Hayatı köşeden değil de içinden yaşamayı sevenler, size diyorum size! Sırt çantanızı hazırlayıp vurun kendinizi yollara. İşte yapılacaklar listenize birkaç deli dolu ve sıra dışı öneri. Dikkat! Adrenalin içerir!

Kitap okumak, müzik dinlemek, spor yapmak, gezmek, tozmak bir yere kadar diyorsanız mutlaka gidip görmeniz gereken birkaç yer var. Buralarda koşmak, zıplamak, çığlık atmak hatta uçmak serbest. Adrenalin tutkunlarının bir kez de olsa mutlaka deneyimlemesi gereken işte o harika anlar:

CENNET AYAKLARININ ALTINDA!

Ekvador’un Banos şehrinde bulunan La Casa del Arbol‘a iplerle bağlı olan salıncak, 2.660 metre derinliğindeki bir uçurumun eteğinde. Salıncakla ileri geri gidip geldiğinizde sizi kucaklayan eşsiz manzarayı mı düşünürsünüz; yoksa kalp ritminizle mi haşır neşir olursunuz, bilinmez. Tabii, salıncağın küçük bir tahta parçası ve ipten ibaret olduğunun da altını çizmek isterim. Cesareti olanlar buyursun. Fotoğraf çekmeyeni dövüyorlarmış.

Banos, Ekvador

Banos, Ekvador

La Casa del Arbol

La Casa del Arbol

YÜKSEKLİK KORKUN VARSA AMAN!

Dünyanın en tehlikeli yürüyüş parkurlarından biri olan Hua Shan Dağı‘na gidin yürüyün. Dizlerinizin bağı çözülsün bir hele. Hua Dağı olarak da bilinen dağ, Çin‘in Huayin şehri yakınlarında yer alıyor. Parkurun bazı bölümlerinde yürümenin aksine bayağı dağa dikey olarak ilerlemek durumunda kalınabiliyor. Güvenlik için emniyet kemerleri düşünülmüş olsa da tahta ve dar yollar üzerinde yürümek yine de insanı düşündürüyor. Düşünmek zaman kaybı diyorsan, seni parkura alalım.

Hua Shan Dağı Parkuru

Hua Shan Dağı Parkuru

BUNGEE YERİNE BASE JUMPİNG

Bungee Jumping’in de adrenalini tartışılmaz; ama bu sefer sizi ‘base jumping’ denemeye davet ediyorum. İkisi de yüksek bir yerden belli güvenlikler dahilinde kendini kuş misali aşağıya bırakmak olup base jumping’de bina, anten, köprü ve yeryüzünden atlanarak paraşütle yere inilmesi durumu geçerlidir. Bunun için Norveç‘de bulunan ve yüksekliği 604 metre olan Preikestolen uçurumu gayet çılgın bir tercih olabilir.

Preikestolen, Norveç

Preikestolen, Norveç

GECESİZ ADRENALİN OLMAZ DİYENLERE

Hız tutkunlarının gece vakti yolları aşındırdığı aşikar. Peki, motor veya araba sevdasının dışında farklı bir deneyime ne dersiniz? Güney Afrika‘da Pollock Beach‘de yapılan gece sörfü, bazı tarihlerde Bali gibi pek çok yerde gerçekleştirilmekte. Ustalardan nefes kesen gösterileri izleyebilir veya cesaretin varsa Led ışıklarla donatılmış kıyafetlerini giyip karanlıkta, nereden geleceğine emin olamadığın dalgalarla başa çıkmaya çalışabilirsin!

Gece Sörfü

Gece Sörfü

KÖPEK BALIĞI ÖPÜCÜĞÜ

‘Beni sörf kesmedi. Biraz daha suyla haşır neşir olmak istiyorum’ diyenlerdenseniz buyrun Cape Town‘a! Çünkü Güney Afrika‘da adrenalin macerası köpek balıklarıyla devam ediyor. Büyük Beyaz Köpek Balığı Kafes Dalışı‘nın dalışları çelik kafeslerde snorkell ile gerçekleştiriliyor. Beslenmek amacıyla dibinize gelen köpek balıklarıyla artık sohbet mi edersiniz, onlara şefkatinizi mi gösterirsiniz bilemem.

Büyük Beyaz Köpek Balığı Kafes Dalışı

Büyük Beyaz Köpek Balığı Kafes Dalışı

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
22 × 22 =