fbpx MENU

Karamel Soslu Patlamış Mısır

Mick Dodge Efsanesini Duymayan Kaldı Mı?

12 Mayıs 2015 Comments (0) Views: 14968 ANASAYFA, Makyaj, MODA, Sen De Dene

Evde Henna Eğlencesiyle Yaza Merhaba

Hint kınası, geçici dövme, henna gibi isimleri pek çoğunuz duymuştur. Peki, geçici dövmenizi evde kendiniz hazırlamaya ne dersiniz? Üstelik bunu hint kınasına para vermeden de uygulayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte…

Hint kınasını severim. Farklı renk seçeneklerinin de olması ayrı bir güzel; fakat ne var ki her an her yerde bulunmuyor kendisi. Ya çok dolaşıp araştırmak ya da internetten sipariş verip birkaç gün beklemek gerekiyor. Bugün müsait bir günümdeydim ve kınayla annemin eline biraz bir şeyler çizmek istedim. Şansıma kozmetik dolabında -herhangi bir ara alınmış- bir paket siyah saç kınası vardı. Eczane dolabında da oksijenli su… Geriye sadece köşebaşındaki aktara gidip Alman taşı (kına taşı) almak kaldı. Biraz eğlenerek yaza merhaba demek için her şey hazırdı!

Saç Kınasıyla Dövme Yapılır Mı?

Saç kınasıyla dövme yapılacaksa içine mutlaka Alman taşı konmalı. Bu malzeme, kınanın daha koyu renkli olmasını ve kalıcılığını arttırıyor.

Kınanız için ‘ne kadar sulu, o kadar iyi’ diye düşünmeyin. Kıvam gerektiğinden fazla sulu olduğunda, desenler tende yayılma yapabilir. Bu arada; eğer hassas bir cilde sahipseniz ya da alerjitik bir yapıdaysanız, kınayla desen yapmaya başlamadan önce, mutlaka teninizin küçük bir alanına az da olsa kına sürüp yirmi dakika kadar bekleyip vücudunuzun bir tepki verip vermeyeceğine bakınız.

Orijinal hint kınasının iki avantajı var: Tendeki kalıcılığı -saç kınasına göre- fazla ve tasarımınıza ince dokuları, detayları da dahil edebiliyorsunuz. Saç kınasıyla çalışıldığında maalesef çok da ince çalışmak mümkün olmuyor. Yine de evde zaman öldürürken ilginç tasarımlar yaratıp eğlenmek için hiç de fena değil. En azından sıkılmaya başladığınızda kendiliğinden zaten çıkmaya başlıyor ciltte çok da uzun kalmadığı için.

Evde henna ile neşeli eller yaratın ve yaza merhaba diyin! En kolay geçici dövme yöntemi için;

Evde geçici dövme yapmak için malzemeler

Evde geçici dövme yapmak için malzemeler

Malzemeler

  • 2 çay kaşığı saç kınası
  • 2 çay kaşığı Alman taşı
  • Oksijenli su
  • Kap / kapak
  • Kürdan
  • Aydınger kağıdı, kalem, roll-on, stabilo kalem, dövme deseni (isteğe bağlı)

Yapılışı

Kapakta kına ve alman taşını karıştırıp göz kararı oksijenli su ilave edin. Kıvam türk kahvesi kıvamında olduğunda geçici dövmenize başlayabilirsiniz. Kürdanla kıvamdan azar azar alarak istediğiniz deseni oluşturun. Tasarım bittikten yarım saat sonra elinizi duru su ile yıkalayabilirsiniz.

Not: Dilerseniz önceden bir dövme deseni bulup aydınger kağıdı ile üzerinden kalemle çizebilirsiniz. Sonrasında kınayı uygulayacağınız alana roll-on sürüp deseni üzerine yapıştırın. Biraz bastırdıktan sonra örnek şablon teninize geçer. Bunu yaparken kağıdı kaydırmamaya özen gösterin.

Saç kınasıyla geçici dövme.

Saç kınasıyla geçici dövme.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
40 ⁄ 20 =