fbpx MENU

Zeytinyağlı Ayşekadın

Tutku

12 Ağustos 2014 Comments (0) Views: 1622 ANASAYFA, ETKİNLİK, Perde

Feast Sahneleniyor

‘İnsanlar bana soruyor: Neden yeme-içme hakkında yazıyorsun? Neden güvenlik ve iktidarla ilgili sorunlar, aşk ya da diğer insanların yaptıklarıyla ilgili yazmıyorsun? Bu soruya verilecek en kolay cevap şudur: Çünkü; birçok insan gibi ben de açım.’ – M.F.K. Fisher

23 Ağustos, saat 20:30’da Clout Theatre Company, Feast (Ziyafet) oyunu ile bir kez daha Kumbaracı50’de!

Paris’deki dünya çapında tanınan maske oyunculuğu ve fiziksel tiyatro okulu Ecole Internationale de Théâtre Jacques Lecoq (Jacques Lecoq Uluslararası Tiyatro Okulu) mezunlarının kurduğu Clout Theatre Company, Beyoğlu’ndaki Kumbaracı50’de Feast (Ziyafet) isimli oyunları ile tiyatroseverlerle buluşuyor.

Clout Theatre Company

Clout Theatre Company

Yönetmenliğini Mine Çerçi’nin üstlendiği ve geçtiğimiz kış aylarında da İstanbul’da sergilenen oyun Feast (Ziyafet); insan ve yemek arasındaki ilişkiyi araştırıyor. Temel ihtiyaç seviyesinden groteks boyuta ulaşmış yemek tüketimine varan insanlık evrimi, teatral yollarla izleyiciye sunuluyor. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç bölümden oluşan oyunda oynayanlar; George Finlay Ramsay, Sacha Plaige ve Jenny Swingler.

Türk yönetmen Mine Çerçi, vize başvurusu defalarca kabul görmediğinden İngiltere’ye girememişti. Birini Skype aracılığıyla, diğerini Paris-İstanbul arasında mekik dokuyarak yönettiği iki ayrı oyunu, dünyanın en büyük tiyatro festivali Edinburgh Fringe’de iki yıl üst üste aday gösterildi. ‘Bir Adam Böyle Ufalandı’ 2012 yılında Liverpool Physical Fest Seyirci Ödülünü alırken, ‘Sonsuz Beyhudeliğin Muhtelif Yaşantıları’ ise 2013 yılında OneStop Arts Seyirci ödülüne layık görüldü.

Tek perde, 40 dakika sürecek olan oyunun ücreti 17.00 TL. Biletleri Biletix veya Kumbaracı50’den temin edebilirsiniz. İyi seyirler!

Feast (Ziyafet)

Feast (Ziyafet)

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
42 ⁄ 21 =