fbpx MENU
National Lampoon dergisi

A Futile And Stupid Gesture Film İncelemesi

Küba Gezisi İçin Gerekli Bilgiler

Fethiye'de karma sergi

17 Eylül 2018 Comments (0) Views: 1058 ANASAYFA, ETKİNLİK, SANAT, Sergi

Four Cavalries of Heaven Fethiye’de!

Dört farklı işle uğraşan sanatçının bir araya gelip eserlerini sanatseverlerle buluşturacağı Four Cavalries of Heaven Fethiye’de Warm Up Bistro‘da gerçekleştiriliyor!

( English is below ↓ )

25 Eylül 2018 tarihinde Koç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay’ın baskın enerjisiyle, onu dengeleyecek olan ‘Four Cavalries Of Heaven’ın renkli ve gizemli dünyasını gezmeye hazır mısınız?

karma sergi

Warm Up Bistro

Karma sergi, dört farklı işle uğraşan sanatçının eserlerini bir araya getirmesiyle gerçekleştiriliyor. Tam 3 gün boyunca devam edecek olan sergide; tuvalden t-shirt’a, ahşaptan heykele pek çok tasarım siz sanat severlerin beğenisine sunuluyor. Warm Up Bistro’da gerçekleştirilecek olan karma sergi boyunca, yerli & yabancı içki çeşitleri ile İran mutfağındaki leziz yemeklerden ve Nacho gibi farklı ürünlerden satın alabilirsiniz.

27 Eylül’de sergi kapanışı canlı müzik eşliğinde gerçekleşecek. Gitarist Serhat Sarıalioğlu, gitarıyla gypsy-blues repertuar ve kendi temalarından oluşan bir performans sergileyecek.

Giriş ücretsizdir.

DOLUNAY’IN GİZEMLİ GÜCÜ

Ay, yeraltı dünyasını ve bilinçaltını yönetir. Vücudumuzun %50’den fazlasını su oluşturduğundan ve çekim gücü suya etki ettiğinden ayın evrelerinde iken fizyolojik veya psikolojik değişimler gözlemlememiz son derece doğaldır. Dolunay zamanlarında yaratıcılık gücü ve ilham daha belirgin bir şekilde açığa çıktığından sanatla uğraşım arzusunu kamçılayabilir. Gecenin karanlığı, dolunayın parlak ışığını gelin hep birlikte ‘Four Cavalries Of Heaven’ ile yeraltından yeryüzüne taşıyalım! Renklerin gücüyle geceye anlam katalım!

Sevgi Işık

JALE TAN

Asiçiçek

Jale Tan

1986 yılında Krefeld’de dünyaya gözlerini açan Jale Tan, çocukluğundan bu yana sanatın pek çok dalıyla ilgilendi. İlkokul, ortaokul ve lisede çalışmalarıyla katıldığı resim yarışmalarında ödüller almaya ve eserlerini sergiletmeye hak kazandı. Son iki yıldır üzerinde çalıştığı ve iki çocukluk hayalinden bir tanesi bir gün resim sergisi açmak olan projeyi nihayet gerçekleştirmeyi başaran sanatçı, neon boyalarla tasarladığı resimleri sizlerle paylaşıyor. Eserlerini akrilik boyalarla tuval üzerine çalışan sanatçı gündüz ve gece iki farklı görünüm yakalıyor. Renklerin ve kozmik dengenin gücüne dikkat çekmek isteyen temalar, ağırlıklı olarak karanlık & aydınlık gibi evrendeki pek çok uyumu kendi iç dünyasındaki mistik seyahatler esnasında dışa vurulan renklerle anlatıyor. Bir diğer çocukluk hayali ise Küba’daki sokak sanatçıları ve yerel halkın siyah beyaz portrelerinden oluşan bir fotograf sergisi açmak olan sanatçı, 1 Aralık’da Küba’ya uçuyor. Seyahat öncesi desteğinizi bekleyen sanatçı aynı zamanda dört yıldır beraberinde götürdüğü Renkli Sen blogunun da sahibi.

PAKLİYE POLAT

Pky store

Pakliye Polat

1995 Yılında Börtala’da doğan Pakliye Polat Uygur kökenlidir. Resim ve ahşap sanatı üzerine çalışmalar yapmakta ve geri dönüşümle kazanılan atık malzemeleri farklı alanlarda yeniden kullanıma sokmak üzerine projeler geliştirmektedir. 4 Senedir Türkiye’de bulunan sanatçı şu anda Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşamakta ve doğa dostu, çevreci, insanın doğaya verdiği zararları azaltmayı hedefleyen çalışmalar yapmaktadır.

ONUR TEKİN

dready naga

Onur Tekin

Üniversite hayatında grafik tasarımla uğraşan Onur Tekin, öğrenim hayatından sonra müzikle hayatına yön verdi. 2010 yılında kendi tasarımlarını yapmaya başlayan sanatçı, flair yapımı başta olmak üzere; dijital art sektöründe poster, baskı dizayn gibi pek çok çalışmalar gerçekleştirdi. İlerleyen dönemlerde festival afişi ve albüm kapakları yaptı. Siyah beyaz ve çok renkli olmak üzere farklı tasarımlar geliştiren sanatçı, temalarındaki ilhamı doğadan ve müzikten beslenerek yaratıyor. Sanatçı, Four Cavalries Of Heaven’de illüstrasyon ve pop-art çalışmalarını t-shirt dizayn ve poster baskı olarak sergileyecek.

KILLA HANDS ARTS COLLECTIVE

sanat kollektifi

Killa Hands Arts Collective

Killa Hands Arts Collective, 2014 senesinde seramik ürünler için bir platform olarak kuruldu. Günümüzde bir sanatçı topluluğu olarak görsel ve performans sanatları üzerine çalışan bünyesindeki sanatçıların; sergiler, konserler ve çeşitli etkinliklerini organize ediyor. Bugün Ayça Dağılgan, Berin Sünetci, Ferda Akgüneş, Kaynak Dönmez, Kıvılcım Güngörün, Kübra Kaya, Kristal Güngörün’ün sanatını sergilemekteyiz. Etkinlik fotoğrafları için facebook.com/KillaHandsArtsColllective’e ulaşarak, satış bilgisi ve fiyatlar için ise facebook.com/KillaHandsGallery üzerinden kollektifle iletişim kurabilirsiniz.


warm up bistro

Warm Up Bistro & Bar

Are you ready to visit the colorful and mysterious world of Four Cavalries Of Heaven, which will balance it with the dominant energy of the Full Moon on 25 September 2018 in Aries?

The group exhibition is organized with the works of four different artists. In the exhibition which will continue for 3 days, many designs from canvas to t-shirt, from wood to sculpture are offered to liking of you, art lovers. During the group exhibition that will take place at the Warm Up Bistro, you can buy a variety of local and foreign drinks and delicious dishes from the Iranian cuisine and different products such as Nachos.

The exhibition closing will take place on 27 September with live music. Guitarist Serhat Sarıalioğlu, will perform a gypsy-blues repertoire and his own themes with his guitar.

Entrance is free.

FULL MOON’S SECRET POWER

The moon manages the underworld and the subconscious. It is very natural that we observe physiological or psychological changes in the moon phases, as more than 50% of our body is water and the gravitational force affects the water. The power of creativity and inspiration in the time of the full moon can be seen more clearly and it can whip up the desire for art. With the ‘Four Cavalries Of Heaven’, let us carry together the darkness of the night, the bright light of the full moon to the earth from the ground! With the power of colors, let us give meaning to the night!

Love Light

JALE TAN

Jale Tan, who opened her eyes to the world in Krefeld in 1986, has been interested in many branches of art since her childhood. In the painting competitions she participated with her works in primary, secondary and high school, she was awarded with prizes and exhibiting her works. The artist, who finally accomplishes the project which she has been working on the last two years and which is one of her two childhood dreams opening a painting exhibition one day now shares with you the paintings designed with neon paints. The artist who works with acrylic paint on canvas captures two different views during the day and night. The themes that wish to draw attention to the power of colors and cosmic equilibrium, mostly describe the harmony in the universe, like dark & light, in the colors depicted during mystical travels in their inner world. The artist, whose another childhood dream is to open a photo exhibition of black and white portraits of street artists and local people in Cuba, flies to Cuba on 1 December. The artist waiting for your support before the trip also owns the Renkli Sen blog which she took with her for four years.

PAKLİYE POLAT

Born in 1995 in Börtala, Pakliye Polat is from Uighur origin. She works on painting and wooden art and develops projects on recycling waste materials that have been recycled in different areas. The artist who has been in Turkey for 4 years is currently living in Muğla’s Fethiye district and is working on nature-friendly, environmentally friendly works aimed at reducing the damage to nature caused by human.

ONUR TEKİN

Onur Tekin, who works in graphic design in university life, gave direction to his life with music after his education. The artist, who started to make his own designs in 2010, mainly flair production; has made many studies in digital art industry such as poster, print design. In the following periods, he made festival poster and album covers. The artist who develops different designs in black and white and multi-colored is creating the inspiration in themes feeding from nature and music. The artist will exhibit his illustration and pop-art works in t-shirt design and poster print at Four Cavalries Of Heaven.

KILLA HANDS ARTS COLLECTIVE

Killa Hands Arts Collective was founded in 2014 as a platform for ceramic products. Today, as an artist community, it organizes exhibitions, concerts and various activities of the member artists working on visual and performance arts. Today we are exhibiting the art of Ayça Dağılgan, Berin Sünetci, Ferda Akgüneş, Kaynak Dönmez, Kıvılcım Güngörün, Kübra Kaya, Kristal Güngörün. You can contact facebook.com/KillaHandsArtsColllective for event photos, andfacebook.com/KillaHandsGallery for sales information and prices.

Fethiye'de karma sergi

Karma sergi Warm Up Bistro’da!

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
25 − 6 =