fbpx MENU

Haftalık Burç Yorumları

Rengarenk Rulo Pasta

9 Haziran 2014 Comments (0) Views: 3121 ANASAYFA, Makyaj, MODA

Gözler Ruhun Aynasıdır

Geceden kalma günlerimizdeki kurtarıcımız, acil yangın çıkış butonumuz yok mu? O makyaj malzemeleri… Bir kadının çantasında belki de olmazsa olmazı, en şık kıyafetlerinin tamamlayıcı aksesuarı göz kalemleri ve farlar! Kimisi onları tek başına kullanmayı seviyor; kimisi de diğer makyaj malzemeleriyle tamamlayıcı unsur olarak görüyor. Biri iddialı renkler kullanıyor, Diğeri ise sadece siyah…

Gözümüze çektiğimiz kalem kuyruklu olsun, kuyruksuz olsun hepsinin de bir yapım aşaması var. Ayaküstü çekilen bazı eyeliner stilleri sadece iki dakikamızı alabilirken, farklı stiller için biraz daha zamanımızı ayırmamız gerek. Eğer gözünüze çektiğiniz kalemin tarzını beğenmeyip sonradan makyaj temizleyici mendillerle akraba olmak istemiyorsanız aşağıdaki fotoğraflardaki tüyolardan yararlanabilirsiniz. İşte size aşama aşama dört adet göz makyajı stilinin nasıl yapıldığı.

Göz Kalemi Nasıl Çekilir

Göz kalemi nasıl çekilir önemli bir detaydır. Ondan da ziyade hangi markanın hangi ürünlerini kullandığınız çok daha büyük bir önem taşır. Eğer kullandığınız marka ve ürünler yeteri ölçüde sağlıklı değil ise; gözde büyük sıkıntılara yol açar.

Göz kalemini seçerken ucuz olsun mantığını bir kenara bırakın. Mutlaka ama mutlaka dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmış ürünler ilk tercihiniz olsun. Onların da direk cebi yakmayan ve her bütçedeki kullanıcıya hitap eden göz kalemleri satışa sunuluyor. Mağaza dışında başka bir şekilde tedarik etmek istediğiniz ürünleri kendiniz doğal yöntemlerle de evinizde yapabilirsiniz. Hem daha sağlıklı hem daha güvenilir olacaktır.

Göz kaleminin su geçirmeyen, yoğun renkli veya rengarenk pek çok çeşitleri bulunuyor. Kırmızıdan maviye, yeşilden mora ve hatta siyahın keskin veya daha silik tonlarına kadar hemen hemen her renkten göz kalemi satın alabilirsiniz. Aldığınız göz kalemini çekerken gözlerinizi kısmamaya ve ileriye net bir şekilde bakmaya çalışın. Gözleriniz açık ve elinizi titretmeden tek yönden diğer yöne tek bir seferde çekerek sürdüğünüz göz kaleminden tam not puan alırsınız. Eğer gözleriniz açık yapamıyorsanız tek gözünüzü kapatıp parmağınızla şakağınıza doğru derinizi çekin ve yine emin bir şekilde bir kerede eyeliner veya göz kalemini bir yöne sürdürüp havaya kaldırın. Göreceksiniz ki net ve keskin bakışlar elde edeceksiniz.

Aşağıdaki tabloda fikir sahibi olmanız açısından bazı renkleri ve çekim teknikleri sergileniyor. İstediğiniz kıvrımları ya da kalınlığı yakalayabilmeniz için bu adımları takip edebilirsiniz. Ayrıca; göz kaleminin göz ve ten rengi ile kaşların yapısıyla da bir beraberliği vardır. Bunlarla da uyum sağlaması gerekir.

Unutmayın ki; gözler ruhun aynasıdır.

Aşama aşama göze kalem çekme tablosu

Aşama aşama göze kalem çekme tablosu

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
15 × 20 =