fbpx MENU

Küba Gezisi İçin Gerekli Bilgiler

Küba tatili

Küba’da 14 Gün

hakan kurşun mehmet günsür

26 Nisan 2019 Comments (0) Views: 698 ANASAYFA, Müzik

Hakan Kurşun & Mehmet Günsür Düetiyle İklim Değişikliğine Melodik Farkındalık

Kanaga dizisinin soundtrack müziği olarak dikkatleri üzerine toplayan Hakan Kurşun & Mehmet Günsür düeti ‘What Eye See’ geçtiğimiz hafta yayınlandı. Şarkı sözleri ve klip görüntülerinde iklim değişikliği ile soyları tükenen hayvanlara dikkat çekmek isteyen ikili, farklı bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

90’lı yıllarda ‘Boğazın Üstünde’ isimli pop-rock şarkısıyla hafızalara kazınan müzisyen Hakan Kurşun ve pek çok çizgi dışı işe imza atan oyuncu Mehmet Günsür, ‘What Eye See‘ ile insanların doğaya verdiği zarara değinmek isteyerek bunu iki farklı dilde dinleyiciye ulaştırdı. Küresel ısınma beraberinde dengesi bozulan ekolojik sistem adına farkındalık oluşturmak isteyen sanatçılar 18 Nisan 2019 tarihinde klibi Youtube üzerinden yayınladı.

Şarkının sözleri Kurşun & Günsür ikilisine ait. Aranjman, baslar ve gitarda yine Hakan Kurşun varken elektrik gitarda Hasan Meten ve davulda caz müziğin aşina isimlerinden Volkan Öktem var. Klibin yönetmenlik koltuğunda ise ‘Kanaga’ dizisinin yönetmeni Tolga Yücel oturuyor.

Kanaga demişken…

Çekimlerine 2015 yılında başlanan ve 4 Mart 2018’de Onedio’da yayınlanmaya başlayan web dizisi Kanaga, izleyiciyi Kuantum Fizikçisi Mardin Tamay (Mehmet Günsür) ‘ın yaşam yolculuğuna ve o esnada tanık olduğu bir dizi doğaüstü olaylara davet ediyor. Reenkarnasyon ve ezoterik kadim bilgilere de yer verilen bu macera serisinin pek çok festival ve oluşumda ödül aldığını da dipnot geçeyim.

‘What Eye See’ parçasının hemen ardından ise dinleyicileri Haziran ortasında yeni bir sürpriz bekliyor!

‘Eski bir parçamı yeniden düzenliyoruz: Uyanma Vakti Geldi!’

diyen Hakan Kurşun, şimdiden eski şarkısı ‘Uyanma Vakti Geldi’yi yeniden düzenleme yoluna gittiklerini belirterek yeni parçayı Haziran ortasında yayınlayacaklarının sinyalini verdi.

Sizce de artık uyanma vakti gelmedi mi?

Hakan Kurşun İle Stüdyo Kahvesi

Intercontinental Express

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
15 ⁄ 5 =