fbpx MENU

Süper Babanın Kahraman Oğlu

Tiramisu’nun Enteli

29 Aralık 2014 Comments (0) Views: 17374 ANASAYFA, Burçlar

İkizler Burcu Hakkında Her Şey

İkizler (21 Mayıs-21Haziran)

İkizler (21 Mayıs-21Haziran)

İkizler burcu hakkında merak ettiğiniz her şey

1. Genel Bakış

2. Karakter Özellikleri

3. Negatif Özellikler

4. İlgi Alanları

5. Kariyer

6. Genel Uyum

7. Cinsel Uyum

8. İş Ortaklığı Uyumu

9. Sağlık

10. Beslenme

11. Hediye

12. Tatil

1. GENEL BAKIŞ

Yönetici Gezegen: Merkür (Canlılık & Zeka)

Element: Hava

Uğurlu Gün: Çarşamba

Uğurlu Sayı: 3, 13, 28

Uğurlu Taş: İnci

Renk: Sarı

Çiçek: Mimoza

Koku: Sümbül

En Belirgin Özellik: Konuşkanlık

En Büyük İdeal: Yazarlık

En Büyük Hata: Aşırı değişkenlik

En Büyük Arzu: Yazdıklarıyla ün yapmak.

Etkilendiği: Yeni açılmış mekanlar.

Tarot Destesinde Karşılığı: Aşıklar kartı

Müzik Türü: Elektronik parçalar

Nota: Re

Yönettiği Organ: Eller ile kollar

2. KARAKTER ÖZELLİKLERİ

İkizler burcu genel olarak zeki, sık karar değiştiren, meraklı, espritüel, kültürlü, sosyal, sempatik, kolay uyum sağlayabilen, iletişim alanında yetenekli ve mantıklı konuşan bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda da sinirli, entrikacı, dedikoducu, ikiyüzlü, havai ve duygusuz yönleri de gelişmiştir.

İletişim becerisi ve zekası güçlü olan İkizler için bir başkasıyla anlaşılabilir ve net bir iletişim kurabilmesi çok önemlidir. Bilgi toplamak, araştırmak ve yeni şeyler öğrenmekten büyük keyif alır. Öğrendiklerini de bir başkasına aktarmak ona ayrı bir heyecan verir. Meraklı olup her şeyi hemen anlamak isteyen bir yapıya sahiptir. Bir o kadar da çabuk düşünüp hızlı harket ederler. Ağzında bakla ıslanmaz bu burçta doğanların. Dedikoduyu sever, duygularıyla değil akıl ve mantıklarıyla hareket ederler. El becerileri gelişmiştir ki; konuşurken bile ellerini sık hareket ettirirler.

Çift karakterli olmaları onları sık sık kararsızlık yaşama ve değişkenlik göstermeye meğil eder. Bir an için aşırı sevimli, şirin, sempatik, çok vakit geçmeden huysuz ve şirret olabilirler. Çabuk sıkılgan bir tiptedirler. Konsantrasyon güçlükleri yaşarlar. Bu yüzden de hayatın hemen hemen her alanında daldan dala atlarlar. Hiperaktif oluşları onların sürekli bir şeyler yapmasını ve biraz da karakterlerine iç huzursuzluğu sağlar.

Aile, dostluklar, iş konusunda sık problem yaşadıkları karmaşık ilişkileri vardır. Kur yapmaktan ve flört etmekten hoşlanan İkizler, pek çok alanda her konuda mutlaka söyleyecek, anlatacak bir şey bulur. Entelektüel ilgileri vardır. Şakacı taraflarından ötürü onların yanında sıkılmak neredeyse imkansızdır.

  • Anne İkizler

    Güleç yüzlü ve eğlenceli bir anne olan İkizler, çocuklarını çok sever; fakat çocuklarının kendi özel hayatlarını kısıtlamasına asla izin vermez. Zihinlerinde var olan bin bir projeye vakit ayırırken bazen çocuklarına karşı ihmal söz konusu olabilir; ama yine de bu durumu tatlı dilleri ve ilginç sevgi dolu sürpriz planları sayesinde kolayca çözerler. Anlayış anne profilinde olmalarına rağmen çocuklarından mutlaka yüksek dereceli başarılar beklerler.

  • Baba İkizler

    Pek disiplinli olmasalar da çocuklarıyla genelde iyi geçinirler. Baskı göstermeyen bir arkadaş profilinde olan İkizler babası, cezayı sevmeyen tam bir macera adamdır. Bu durum çocuklarının ilgisini çeker. Birlikte eğlenceli, keyifli ve bol neşeli vakitler geçirirler.

  • Çocuk İkizler

    İkizler çocuğu kıpır kıpır, yerinde duramayan bir karakterdedir. Arzuları, ilgileri çok çabuk değişir. Fazla duygusal beklentisi yoktur; ama ebeveynleri tarafından takdir edilmek ister ve bunu bekler. Onu duygularını etkin olarak kullanması ve bağlılık duygusunu geliştirmesi için yönlendirmeniz gerekir. Aksi takdirde gelecek yaşantısında kurduğu ilişkilerde sıkıntılar yaşayıp mutsuz bir birey olacaktır.

3. NEGATİF ÖZELLİKLER

İkizler burcunun bünyesinde barındırdığı esneklik, onu bazı zamanlarda güvenilmeyecek ilkesiz bir bireye dönüştürebilir. Her insanın mutlaka temel değer yargıları ve bazı prensipleri olmalıdır. İşte kendini hiçbir kurala bağlı hissetmeyen ve her durumu kendi çıkarları doğrultusunda kulanıp çevresinde kolayca uyuveren İkizler, karakteri oturmuş sağlam yapılı insanlar tarafından eleştirilebilir.

Sürekli yenilik peşinde koşması bazı anlarda içinden çıkılşmayan aksilik ve belalara kolayca sürükler bu burca mensup insanları. Ayrıca hayata ve insanlara karşı içlerinden gelen sürekli bir şüphecilik yaklaşımı, onları gerçekte var olmayan asılsız duygu ve düşüncelere itebilir. İnsanları küçük görme ve çoğu şeye inanmama huyları bu duygularından beslenmektedir.

4. İLGİ ALANLARI

Medya ile internet, İkizler burcunun başlıca iki ilgi alanıdır. İçinde haber, değişim ve yenilik olan her alana ilgileri yoğundur. Çabuk düşünüp hızlı hareket ettiklerinden, araştırdıklarını kolay bulur ve işlerini zamanında yetiştirirler. Test çözmek, psikoloji gibi konular da ilgilerini çeker. Ayrıca gençlere yönelik sosyal aktiviteler organizasyonu veya sosyal ilişkilerin yoğun olduğu salon, kafe gibi yerlerin işletilmesi de ilgi alanlarına girer.

5. KARİYER

Akıllı, becerili, atik ve esnek olduklarından ötürü onların yıldızı, spiker, basın danışmanlığı, gazeteci, yazar, yönetici danışmanı, sekreter gibi alanlarda parlar. Özellikle yetenek ve akıllarını başkalarının işini yürütmek için kullanmaktan büyük haz duyarlar. Potansiyellerin bulunup açığa çıkartılması tam bir İkizler burcu kabiliyetidir. Gösteri dünyasına olan ilgilerinden dolayı büyük işlerde de görev almaktan keyif alırlar. Yalnız riski pek sevmedikleri ve fazla casur olmadıkları için, eylem kısmından ziyade işin mutfağında olmayı severler. Büyük bir menajer, ajans ve organizasyon firmasında onları sahadan ziyade masa başında, işlerin büyük sorumluluğu altında görmeniz mümkündür. Başarıyla üstesinden gelirler. Ticaret konusunda da aktif olabilir ve parlak fikirler üretebilirler.

İkizler burçları; muhabirlik, yazarlık, reklamcılık, pazarlama, halka ilişkiler, editörlük, spikerlik, danışmanlık, sekreterya, menajerlik, organizatörlük, öğretmenlik gibi alanlarda ciddi bir başarı yakalar.

6. GENEL UYUM

İkizler & Koç: Tartışmaların sık olduğu bir ilişkidir. Aşırı derecede zıtlık yaşanır.

İkizler & Boğa: İki ayrı uçta olan bireyin kurabileceği türden bir iletişim.

İkizler & İkizler: Cici bir iletişim söz konusudur. Birbirlerinin aynası olduklarından kolay iletişim kurarlar.

İkizler & Yengeç: Sorunlu bir ilişki.

İkizler & Aslan: Duygusal anlamda birbirlerini anlamakta güçlük çekerler.

İkizler & Başak: Anlaşamazlar.

İkizler & Terazi: Neşeli, mutlu ve dengeli bir iletişim kurarlar.

İkizler & Akrep: Sorunların yaşanacağı kopuk bir ilişkidir.

İkizler & Yay: Birbirlerini son derece tamamlarlar. Gayet iyi anlaşırlar.

İkizler & Oğlak: Danışıklı dövüş şeklinde çıkarlar uğrunda sürdürülebilir bir ilişkidir.

İkizler & Kova: Birbirlerine uyum sağlayabilirler.

İkizler & Balık: Çok zor bir ilişkidir. Bu iki insanın birbirinden uzak durması gerekir.

7. CİNSEL UYUM

İkizler & Koç: İki burç da cinsel hayatlarında coşku ve çeşitlilikten yana olduklarından, birbirlerinden kolay sıkılmayıp yeni fanteziler deneme yoluna gidecektir. İkizlerin nazı koçu tahrik ederken koçun da sahip olduğu yönlendirme İkizler burcunun hoşuna gidecektir. Kısa sürede mutluluğu yakalarlar. Birlikteliklerinin uzun süreli bir aşka dönüşme olasılığı da yüksektir.

İkizler & Boğa: Boğa’nın kıskançlığı İkizler’in hoşuna gitmeyecektir. Flörtten hoşlanan İkizler, Boğa’nın cinsel hayatını monoton bulur. Boğa da İkizler’e bir türlü güvenip tam teslim olamaz. Kısa süreli mutsuz bir cinsel hayat söz konusudur.

İkizler & İkizler: Fırtınalı bir aşk ve sonucunda kötü bir evlilik yaşanır. İki tarafta da yoğun duygu hali gelip geçici olur ve normal flörtü seven hayatlarına geri döndüklerinde çatışmaya başlarlar. Kısa süre için eğlenceli bir cinsel hayatları olsa da kalıcılıktan bahsetmek güçtür.

İkizler & Yengeç: Aşkı ciddiye alan Yengeç’in duyguları aşkla oynayan İkizler tarafından çabuk kırılır. Bu kırılma noktası yatak odasına da yansıyacaktır. Yumuşak dokunuşların ve hislerin insanı olan Yengeç, İkizler’in acımasız ve vahşi duygularından ürker. Kötü bir cinsellik, huzursuz bir birliktelik, sonu felaket getirecek tehlikeli bir evliliktir.

İkizler & Aslan: Geniş yürekli ve cömert Aslan, İkizler’in elinde sudan çıkmış balığa dönecek, onun zeki ve çok yönlü cinsel oyunları karşısında eriyip bitecektir. Bu durumdan son derece memnun olan Aslan burcu, İkizler burcuna sevgi ve hayranlık ile yanıt verir. Uyumlu ve heyecanlı bir cinsel hayat yaşanır. Eğlenceli bir aşk ve kalıcı, huzurlu bir evlilikten bahsetmek mümkündür.

İkizler & Başak: Cinsel konular söz konusu olduğunda sabit fikirli olabilen Başak, İkizler’i mutsuz eder. Bu sefer heyecan arayışı için gözü dışarıya yönelen İkizler ile aralarında münakaşalar artmaya başlar. Mutsuz bir beraberlik.

İkizler & Terazi: Enerjisi yüksek bu ikilinin çekim gücü de ilginçtir. Aralarında muhteşem bir ten uyumu söz konusu olduğundan ateşli bir birliktelik yaşanır. Birbirlerini dengede tutabilen harika bir uyumları vardır. Mutlu yaşarlar.

İkizler & Akrep: Vefasız İkizler ile kıskanç Akrep’in aralarında tutkulu bir cinsellik, sonrasında ise; huzursuz bir düşmanlık yaşanır.

İkizler & Yay: Bir anda başlayan maceranın aynı şekilde birden bittiği bir ilişki.

İkizler & Oğlak: İkizler’in bazı talepleri Oğlak burcunu utandıracaktır. Yapı olarak epey farklılık gösterdiklerinden aynı uyumsuzluğu yatak odasında da devam ettirirler. Mutsuz bir cinsel hayat söz konusudur.

İkizler & Kova: İkizler’in duyarlılığı Kova’nın fantezilerini anlayıp takdir etmesine vesile olur. Yaratıcı ve macera dolu iki aşık haline gelebilirler. Bu ilişkinin en belirgin özelliği; önceden kestirilemeyecek olmasıdır. Her zaman yumuşak tavırlı olmasa da genelde tutarlı ve heyecanlı bir cinsel hayatları olur. Evlilikleri tutkudan çok aralarındaki sevgi ve özgürlük bağları ile devam eder.

İkizler & Balık: Riskli bir aşk macerası yaşanacaktır. Sonuç: Mutsuz bir izdivaç.

8. İŞ ORTAKLIĞI UYUMU

İkizler & Koç: Faydalı ve keyifli bir ortaklıktır.

İkizler & Boğa: Güvenilir ve sanata yatkın olan Boğa ile sorumluluk almayı seven İkizler’in ortaklığı denemeye değer türdendir.

İkizler & İkizler: İki taraf da zeki ve becerili olduğu halde fikir çatışması yaşanacaktır. Başlanılan projeleri beraber bitirmekte zorlanırlar.

İkizler & Yengeç: Uzun sürmeyecek bir iş ortaklığıdır.

İkizler & Aslan: Farklı yapılarını güçlükle de olsa başarılı bir şekilde sentezlerler. Başarılı bir ortaklıktır.

İkizler & Başak: Ortası yoktur. Ya çok başarılı ya da felaketi bol mutsuz bir ortaklık olur. Son derece risklidir.

İkizler & Terazi: Sanat veya edebiyat alanında yükselmeleri muhtemeldir. Faydalı bir ortaklık.

İkizler & Akrep: Bu iki burcun herhangi bir alanda yan yana geldiğini düşümek bile çılgınlık ötesidir. Başarısız ve fazla riskli bir ortaklıktır.

İkizler & Yay: Denemeye değer bir ortaklıktır; ama fazla beklentiye girilmemelidir.

İkizler & Oğlak: Orta şekerli bir ortaklıktır. Denenmese de olur.

İkizler & Kova: Gayet iyi yürüyen bir ortaklık söz konusudur. Bu iki burcun karışımından hem enteresan hem de başarılı ortaklıklar doğar. Fayda sağlayacak bir iş ortaklığı.

İkizler & Balık: Risklidir.

9. SAĞLIK

İkizler burcunda söz konusu iletişim olduğunda yüksek bir enerji var olduğundan burç, bedende solunum ve sinir sistemi ile ses tellerini temsil etmektedir. İkizler burcu hayatını koşuşturmacalı yaşadığından sağlığını çoğu zaman ihmal eder. Daha sakin yaşamaları ve sağlıklarına özen göstermeleri gerekmektedir. Solunum yolu rahatsızlıkları bu yüzden yakalarını bir türlü bırakmaz. Ayrıca zihinlerini de çok yordukları için bazı psikolojik, sinirsel ve beyinle alakalı hastalıklara yakalanabilirler. Uykusuzluk ve sürekli yorgunluk hali klasik İkizler problemlerindendir.

10. BESLENME

Hızlı yemek yeme alışkanlıkları olduğundan yutacakları lokmaları doğru düzgün çiğnemezler. Bu yüzden mide rahatsızlıklarından şikayetçidirler. Kan pıhtılaşması da İkizler’de sık görülür. Abur cubur ve fast food tarzı yiyecekleri sevseler de az tüketmeye gayret etmelidirler.

İkizler için en ideal yiyecekler; balık, yağsız peynir, portakal, havuç, bademdir. Dinginleşmek için de kafeinsiz çayları tercih edebilirler.

11. HEDİYE

Daldan dala atlayan İkizler’e hediye almak çok kolaydır. Onların hayatını pratikleştirecek her tür eşyayı düşünebilirsiniz. Ayrıca; spordan aksesuara, hobi dükkanlarından tekstile, kitaptan ilginç zeka oyunlarına kadar tercih edeceğiniz hediyeler onları sevindirir.

12. TATİL

İkizler burcunu tatilde en mutlu edecek iki şey vardır. Biri; yeni yerler görmesi, gezmesi ve değişik aktivitelerde bulunmasıyken diğeri ise; kafasının son derece rahat olmasıdır. Yani; yarım pansiyon bir tatil yerine her şey dahil beş yıldızlı bir otel, onlara iyi gelecek bir tatil imkanıdır.

Diğer burçlar için…

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
33 ⁄ 11 =