fbpx MENU
sardala koyu

Bir Kamp Alanı: Sardala Koyu

lens topu nedir

Lensball Nedir? Ne İşe Yarar?

museum of illusions

29 Ağustos 2019 Comments (0) Views: 643 ANASAYFA, ETKİNLİK, Kafama Göre, Oynasak Ya, Sergi

İstanbul İllüzyon Müzesi Ziyareti

Dünyayı gezen ‘Museum of Illusions‘ şimdi Türkiye’de! İstanbul İlüzyon Müzesi ziyareti Renklisen‘de!

Vortex Tüneli müzede

Vortex Tüneli

İlk olarak 2015 yılında Zagreb’de açılan Museum of Illusions, dört yıl boyunca Berlin, Atina, New York gibi pek çok şehirde konuklarını ağırladı. Geçtiğimiz ay Türkiye’ye gelen müze, şu an Beyoğlu’ndaki Narmanlı Han’da ziyaretçilerine farklı bir algı deneyimi yaşatmaya devam ediyor.

İstanbul İllüzyon Müzesi üç bölümden oluşuyor. Tamamen illüzyonlu aktivitelere ayrılmış bir kat, oyun odası ve hediyelik eşya bölümü. Hediyelik eşya bölümünde zeka oyunları, tişörtler ve dekoratif ürünler satılıyor. Oyun odasında ikili veya çoklu gruplar halinde oynayacağınız oyunlar bulunuyor.

İllüzyon Müzesi

Aaat-laa-dım !

İllüzyonların olduğu katta ise tablolar, göz yanılsamaları, optik kaymayla tasarlanmış fotoğraf çekim stüdyoları, Sonsuzluk Odası, Vortex Tüneli vb. alanlar ziyaret ediliyor. Dengemle aklım arasında gidip geldiğim ve en beğendiğim aktivite vortex tüneli oldu sanırım. Düz bir koridorda yürürken çevreme ve zemine baktıkça beynim yanılsadı ve dengem şaştı. Sonrasında ise Sonsuzluk Odası’nı beğendiğimi söyleyebilirim. Sadece aynalarla dizayn edilmiş bu odada sizden bir sürü yansıma klonlanıyor ve sonsuzlukta hayat buluyor. Biraz daha geniş ve büyük bir odada bu fikir gerçekleştirilse daha keyifli ve macera dolu olurdu diye düşünüyorum. Aynı fikrim Vortex Tüneli için de geçerli.

180 derece dönen hologram tablolar harikaydı! Hele ki Kaleydoskop’a bayıldım! Çocukluğumuzun dürbünden kaleydoskopunun içinde yer almak ve yansımalarla oynarken tekrar çocuk olmak özlediğim bir histi. Arada çocuk olmak güzeldi. Tepetaklak odada fotoğraf çekmek ve çektirmek keyifliydi.

İllüzyonlar

Klon Masa

Rutine bağlamış aktivitelerden sıkıldıysanız İstanbul İllüzyon Müzesi ziyareti size iyi gelebilir. Daha çok çocuklara yönelik tasarlandığını düşündüğüm müze, elbette yetişkinler için de farklı bir deneyim sunuyor. Sadece biraz daha büyük bir alanda, daha karmaşık illüzyonlar sunulsaydı; yetişkinler için müzenin etkileyiciliği ve fiyat orantısı daha tutarlı olurdu kanısındayım.

Museum of Illusions’a gelirken fotoğraf makinenizi getirebilir ve harika fotoğraflar kareleyebilirsiniz. Aslında müzenin genel eğlence anlayışını; çocuklara oyun, büyüklere fotoğraf şeklinde özetleyebilirim.

Detayşı bilgi için (0212) 244 06 64 numaralı telefonu arayabilir ya da info@museumofillusions.com.tr adresine e-posta atabilirsiniz.

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir!

İyi eğlenceler!

İllüzyonlu kafa

Tabaktaki Kafa

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
14 − 6 =