fbpx MENU

Persona’dan Uyurgezer’e

Ivan Navarro’dan Feryat

5 Aralık 2014 Comments (0) Views: 1824 ANASAYFA, Makyaj, MODA, Sen De Dene

Jamaica’dan Tribe’a Geçiş İle Oje Silme Derdine Son!

Aseton kullanmaya üşeniyor; ama her gün de aynı renk ojeyle dolaşmak istemiyorsanız, bu tasarım tam da size göre. Beş farklı renk ojeyle tasarladığım Jamaika’dan Tribe’a geçiş ile oje silme derdine son veriyorum hanımlar! En az 1 hafta rahatlıkla kullanabileceğiniz bu tırnak boyama stilime bayılacaksınız!

Renkleri ve süsü severim; ama biraz üşengeçim. Her akşam bir elinde pamuk, diğerinde aseton olan bayanlardan değilim anlayacağınız. Tek renk öje sürüldüğünde tırnak uçlarında kısa sürede aşınma olduğundan genelde karışık renkli tasarımları tercih ediyorum ben. Kalabalık renkli stillerde tırnak uçlarından milim milim dökülmeye başlayan ojeler hem kötü durmuyor; hem de görünse bile tasarımda beyaz da kullandığımız için, sanki o dökülen kısımlar da tasarımın bir parçasıymış gibi görünüyor.

Şimdi yapmanız gereken; yeşil, turuncu, sarı, siyah ojeler ve bir tane de ince uçlu fırçalı beyaz oje edinmeniz. İlk önce sarı, yeşil ve turuncu renkli ojelerle aşağıdaki gibi tırnaklarımızı boyuyoruz. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış. İsterseniz başka desenler de yapabilirsiniz. Hatta başka renkler bile kullanabilirsiniz. Ben bu üç tonun birbirleriyle arasındaki uyumu ayrı bir sevdiğimden özellikle bu renkleri kullandım.

Jamaican

Jamaican

Astarımız tamam. En az 2-3 gün kullanabilirsiniz bu şekilde tırnaklarınızı. Uçlardan ufaktan ojeler mi dökülmeye başladı? İşte burada beyaz renkli ojemiz devreye giriyor! İnce fırçalı beyaz ojemizle hemen alttaki fotoğraftaki gibi çizgiler, gölgeler, desenler yapmaya başlıyoruz. Küçük bir sır: Eğer ilk yaptığımız astarı 2-3 günden daha uzun bir süre kullandıysanız sadece uçlar dökülmeyecek dipten tırnağınız da uzamaya başlayacaktır. Böyle bir durumda diplere de beyaz ile rötuş yapıp bunun belli olmaması için onun bir ucundan yukarı doğru üçgenler, çubuklar taşıyabilirsiniz. Bu tasarımı da 2-3 gün kullanmanız mümkün.

Indian

Indian

Son stile geliyoruz. Siyah oje ile minik noktalar, simetrik çizgiler, üçgenler yapın tırnağınıza. Bunu da güle oynaya 2-3 gün kullanabilirsiniz. Eh, ondan sonra eliniz mahkum asetona bir uğramanız lazım. Biraz cesaret işi gibi görünse de kendi renklerinizle kendi modanızı yaratmayı mutlaka deneyin. Zevki bambaşka!

Tribe Fashion

Tribe Fashion

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
11 + 20 =