fbpx MENU
Eski cdlerle dekorasyon

80’li Yıllara Dönüp Eski Cd’lerimi Parçaladım

PhotoCup

Çok Yönlü Fotoğraf Yarışması Photocup

James Basdanis

17 Ocak 2021 Comments (0) Views: 43 ANASAYFA, Müzik

James Basdanis’den Yeni EP ‘DiddyCoy’

2020 yılını arkamızda bırakarak 2021’e harika müzisyenler ve haberlerle girmeye devam ediyoruz! Bir yeni haber de Besteci ve Gitarist James Basdanis’den geldi!

James Basdanis

James Basdanis

İlk albümü ‘Kaemos’dan bir yıl sonra arayla tekrar dinleyicisiyle buluşan James Basdanis, üretken müzik yolculuğuna ‘Diddycoy’ adlı üç yeni bestesinden oluşan EP’si ile devam ediyor. Belki hatırlayanlarınız olur; Kaemos yayınlandıktan hemen sonra Basdanis, bu enstrümantal ve deneysel şarkıları için Anadolu üçlüsüyle birlikte Yunanistan’ın çeşitli şehirlerinde sahne aldı.

Özel doğu gitar sesleriyle bezeli bu üç enstrümantal parça -Diddycoy, Unbalanced, The Conium- yaratıcılarının müzik estetiğini sergiliyor. Parçaların her biri ayrı bir hikaye. Doğu ve batının karışımında bir duygu ve teknik kombinasyonu. James’in müzik tarzı; rock, caz ve Yunan geleneksel müziğinin karışımından oluşuyor.

James Basdanis

James Basdanis EP DiddyCoy

Parçalar, Anadolu Üçlüsü tarafından James Basdanis (gitar), Nick Tangas (bas) ve George Memos (davul) ile Live in Ioannina tarafından Rana Studio’da kaydedildi. The Conuium parçasının klavyeleri Alex Dosis’e ve perküsyonlar ise Sophia Kakkou’ya ait. Kayıtlar Vangelis Karapetros tarafından Atina’daki Pazl Studio’da gerçekleştirildi. James şarkıların orkestrasyonunu kendisi imzalıyor.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
14 × 28 =