fbpx MENU

Cenk Taner İle Program Öncesi

Yumurta Kabuğu Mucizeleri

5 Ekim 2015 Comments (0) Views: 3276 ANASAYFA, Gezi, Ne Giysek?, Yararlı Bilgiler

Kampçılara “All-in-one tent” Müjdesi!

Polarmond adlı firma kampçılara özel dizayn edilen “All-in-one tent” müjdesi için yeşil düğmeye bastı! 2016’da satışa sunulmaya başlanacak tasarım çadırlar, pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Kamp denildiğinde pek çok insan için akan sular durur. Doğada nefes almak ve renklerle haşır neşir olmak bir başkadır kimilerinin gözünde. Doğanın bir sürü doğal güzelliklerinden mahrum kaldığımız kent hayatlarının en keyifli molalarıdır kamp yolculukları ve orada, o an’da bulunuyor olmak. Su sesi, yaprak hışırtıları ve hayvanlarla güne başlayıp günü öldürmek bambaşkadır.

Çadır içi

Çadır içi

Yüksüz yolculuklara çıkmak önemlidir çoğu zaman. Ne kadar az yük, o kadar çok yol bana göre. İsviçreli firma Polarmond bu konuya enteresan bir fikirle el atmış sonunda. Mat, uyku tulumu ve çadırı birbirleriyle harmanlayarak ortaya karışık güzel bir sığınak çıkartmış. Kampçıyı ekipman kalabalığından kurtaran bu güzel buluş, soğuk, yağmur, kar ve çamura da son derece dayanıklı.

“Sandviç yapı” olarak bilinen izolasyon tekniği ve uzay elbiselerinden esinlenerek tasarımlanan “All-in-one tent”, kampçıyı battaniye gibi saran bir kumaşlı iç yalıtıma sahip. Dolayısıyla da vücut ısısı hapsolduğundan hipotermi ve donma söz konusu değil. Uyku esnasında ise nefes alışverişlerinden oluşan nemi havalandırma sistemiyle dışarı boşaltan membrana (seçici geçirgen zar) devreye giriyor.

Çadırın Alpler’de -30°C’ye kadar düşük sıcaklıkta test edildiğini de göz önünde bulundurursak, İsviçreliler bu işi gerçekten iyi biliyor, diyor ve heyecanla yeni çadırların piyasaya sürülmesini bekliyorum.

Sıcacık, konforlu kamplar efem!

All-in-one tent

All-in-one tent

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
12 + 22 =