fbpx MENU
vegan poğaça tarifi

Mucizevi Chia Tohumuyla Yumurtasız Puf Poğaça

Bardaklı el

‘BLOG YAZARI’ Olmak İsteyenlere Diyeceklerim Var!

Kaynak Dönmez

26 Nisan 2020 Comments (0) Views: 2453 ANASAYFA, ASİÇİÇEK, ETKİNLİK, Festival, Resim & Fotoğraf, SANAT, Sergi, Workshop

Karantina Serisi Bölüm 1: Kaynak Dönmez

Bitmek bilmeyen şu karantina günlerinde pek çok meslek, sanki ortak alanlardan hanelere evrilmeye başladı. Haliyle artık eskiye nazaran internette ve sosyal medyada çok daha fazla vakit geçirir olduk.

Youtube kanalım Renklisen‘de bir süredir başlatmak istediğim röportajlar dizisini en nihayet başlatmış bulunuyorum. Gönlüm tabii ki de bu sohbetlerin yüz yüze olmasından yanaydı ama kaderimizde demek ki bu da varmış diyerek lafı fazla uzatmadan hemen ilk konuğum olan Kaynak Dönmez ile sizi tanıştırma gayretine giriyorum!

Kaynak Dönmez, 1991 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversiteyi İTÜ’de okuyarak Mühendislik bölümünden mezun oldu. Zaten çocukluk yıllarından beri aşina olduğu sanatın pek çok dalını kapsayan kolektifi de kurduktan sonra gelsin arka arkaya sergiler, partiler derken enerjilerimiz bir noktada çarpışma fırsatı yakaladı ve ortaya sanat & sanatçı, gündem gibi konularda konuştuğumuz bu hoşsohbet çıktı.

Yapı taşları üç yıl önce atılan -aslında dört de diyebiliriz- Killa Hands Arts Collective, o yıllardan bugünlere pek çok etkinliğe imza attı. Bünyesinde pek çok akımdan etkilenen ressam ve dijital tasarımcıların yanı sıra, performans sanatçıları, seramik ustaları, akrobatlar, ateş dansçıları, müzisyenler gibi her telden bir sürü renkli karakter var. Dönem dönem düzenledikleri sergi ve parti etkinlikleriyle insanların yüreğine mistik bir yelpazeden dokunan kollektif kurucusu Kaynak Dönmez, maalesef ki pandemi sebebiyle bir süreliğine tüm planların askıya alındığını belirtiyor.

Yine de pasif kalmayarak bir şekilde sanatı icra etmeye devam eden Killa Hands Arts Collective, evde karantinada olan sanatseverleri düşünüyor ve bizler için kendi internet sitelerinde bir online sergi tasarlıyor. Ayrıca ara ara Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarda bulunan kolektif, bazı günlerde sanatçılarının canlı yayınlarıyla da evlerimizi renklendirmeyi ihmal etmiyor.

Kolektif’in sanatçılara diyeceği var:

“Killa Hands Arts Collective, birçok disiplindeki sanatçının sanatını paylaşmak için bir araya gelen arkadaş işbirliği. Sanatın, sanatçıların, özün ve çevrenin ifadesi olduğuna inanıyoruz. Her sanatçı, kişisel büyüme ve ilham alınması gereken bir alan gerektiren, kendi yaratılış sürecinde seyahat eder. Kolektifte, sanatçıları birbirine bağlayarak samimi bir ortam sağlayıp fikirleri beslemeye ve bunları sunmaya çalışıyoruz. Eğer siz de sanatsal yolculuğunuza bir ortak arıyorsanız biz buradayız ve birlikte yaratabiliriz!”

Karantina Serisi Bölüm 1: Kaynak Dönmez Röportajı, iyi seyirler diler!

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
10 − 3 =