fbpx MENU

Fırında Mantarlı Karides Güveç

Orijinal Motiflerle İlginç Örgüler

15 Kasım 2014 Comments (1) Views: 3441 ANASAYFA, Kafama Göre

Kimdir Bu Asiçiçek?

Daha yeni farkına vardım ki; size kendimi hiç tanıtmamışım. Kimdir bu Asiçiçek? Nereden gelmiş, nereye gidecekmiş? Siz bu makalemi ‘hakkımda’ köşesi varsayın. Ben de kendimi size anlatayım. 

İlk müziğimi anne karnında babamın gitar melodileriyle dinlemiş olmalıyım. İlk defa Almanya’da ana rahminden başımı çıkardığımda ağladım. İlk gülüşüm, ebeveyn kucağına düşüp gözlerle buluştuğumdaydı sanırım. Çocukluğum mutlu geçti. Bol bol elma şekeri yiyip, leblebi tozu hüplettim. Dünyayı hep rengarenk bir yer olarak hayal ettim. Tabii, insanları da… Ben büyüdükçe, insanlar değişti; ama renkler hiç değişmedi dünyamda.

İlkokulda şiirler, ortaokulda öykü yarışmaları, lisede müzik ve resim derken, İnternet Gazeteciliği Ve Yayıncılığı okurken buldum kendimi. Mezun olduktan sonra bir süre gazete ve dergilerde muhabir olarak çalıştım. An geldi, taktım sırtıma çantayı başka bir şehre yol aldım. Orada ya da burada yaşam, her yerde aynıydı. Değişen hiçbir şey yoktu. Biraz daha çalıştım İstanbul’da. Editörlük ve yazarlık yaptım. Sonra bir gün, içinde bulunduğum keşmekeşin beni sarmadığını farkettim. Emeğimin karşılığını alamıyordum. Kurulu düzende ciddi bir dengesizlik vardı. Bu, herkesin ve her şeyin eşit olmasını düşleyen bir ben’e çok fazlaydı. Yapmak istediğim; daha özgün ve bana ait bir şey idi. Ardından; Zeynep Aksoy ile yoga eğitimimi tamamlayarak yoga eğitmeni oldum. Çıktığım içsel yolculukta zihnimi, bedenimi, isteklerimi ve beklentilerimi daha iyi tanır hale geldim. Her gün yeni bir şey keşfettim ve hala da keşfetmeye devam ediyorum. Sonra döngü; dileklerim, süprizler ve gerçekler üçlemesinde yol almaya başladı. Sihirli ve heyecanlı bir yolculuktu benim için başlayan. Daha sonra; kendi internet sitemi açıp renkli iç dünyamı başkalarıyla da paylaşmayı kararlaştırdığımda Renkli Sen ortaya çıktı.

Genelde Gülerim

Gülünecek yerde ağlayan, ağlaması gerekirken gülen bir kişiliğim. Genelde gülerim. Yeşil’in tüm tonlarına ve Yeni Ay’ın her haline aşığım. Ağaçlara sarılmak ve toprakta yalın ayak yürümek hobim. Fobim; kendim. Doğa yuvam. Hayvanları ve insanları severim. ‘Maya’ isminde dişi bir kedim var. Geçen gün ona bir de göbek ismi taktım: Kivi. Onunla uyur, onunla kalkarım. Çok sevdiklerime cicili şımarır, az sevdiklerime gülümserim. Genelde deli dolu, uçuk kaçık, antika biriyim. Enerjim kolay tükenmez, tükendiyse yanıma ilişilmez. Barışçıl hayallere aç, dertlere ortağım. Her seferinde kahvemin soğumasını beklemeden içip dudağımı yakar, bir sonrakinde dikkatli olacağıma dair kendimi uyarırım. Yağmur suyuyla saçını yıkayan, parmaklarını gecenin saçlarına dolayan bir karakterim. Yeni kültürleri tanıyıp farklı lezzetler denemekten keyif alırım. Adrenaline bayılır, uzaylılara inanırım. Bazen bir çizgi roman karakteri olduğum hayalini kurarım.

Eli doluysa ışığın düğmesini burnuyla açan, eli boşsa etrafındakileri kırıp döküp saçan sakarın tekiyim. Balığı çok seven; ama o kadar yememe rağmen unutkanlığımın önüne geçemeyen bir tipim. Bitki çayları ve kurutulmuş meyveler ayrılamadığım parçalarım. Gitar çalıp şarkı söyler, yazar çizer, koşar, zıplar, hoplarım. İhaneti aşkta tattım, kazığı dosttan öğrendim. Hasta olduğum zaman iyileşmeden ayağa kalkarım.  Bir sürü hata yaptım; ama çoğu zaman ‘keşke’ demedim. İyi ki; dedikçe büyüdüm. Bana sorarsanız aslında hala da küçük bir kız çocuğuyum. Her yeni güne yepyeni umutlarla uyanır, dünü uykumdan öncemde bırakırım. Kızılderililer’e tapan fındık burunlu bir Güneş’in kızıyım. İçinde su ve orman olmayan hiçbir yerde sonsuza kadar yaşayamam sanırım. Müzik ve aşk olmayan yerde de tutunamam. Aşkın sonsuza kadar sürdüğüne inanırım. Bir aşk bitiyorsa ‘gerçek değilmiş’ der, yan gelir yatarım. Aşkın sadece kişiye değil evrendeki her bir şeye duyulabileceğinden yanayım. Yalanı, talanı sevmem. İşgüzarlığa hiç gelemem. Gezmek ve eğlenmek için varım. Hep kendim oldum, her zaman da kendim olarak kalacağım. Kokular ve çiçekler önemlidir. Sevgi, her şey demektir ve rüyalar gerçektir.

Uzun lafın kısası; ben de her biriniz gibi doğanın tutkulu ve düşünen bir parçasıyım. Hepinizin içinden geldim ve bundan sonra da sizinle birlikte devam etmeye niyetliyim.

Blessed be!

Tags: ,

One Response to Kimdir Bu Asiçiçek?

  1. Avatar tuca birtane dedi ki:

    Asiçiçek’i tanımamız iyi oldu. Renkli Sen’i takip etmeye devam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
20 + 22 =