fbpx MENU

Franz Kafka

Kızılderili’nin Yardımı

20 Ekim 2014 Comments (0) Views: 12261 ANASAYFA, Burçlar

Koç Burcu Hakkında Her Şey

Koç (21 Mart-20 Nisan)

Koç (21 Mart-20 Nisan)

Koç burcu hakkında merak ettiğiniz her şey…

1. Genel Bakış

2. Karakter Özellikleri

3. Negatif Özellikler

4. İlgi Alanları

5. Kariyer

6. Genel Uyum

7. Cinsel Uyum

8. İş Ortaklığı Uyumu

9. Sağlık

10. Beslenme

11. Hediye

12. Tatil

1. GENEL BAKIŞ

Yönetici Gezegen: Mars (Savaş & Cinsellik)

Element: Ateş

Uğurlu Gün: Salı

Uğurlu Sayı: 6, 9, 15

Uğurlu Taş: Pırlanta

Renk: Ateş kırmızısı

Çiçek: Lale

Koku: Manolya

En Belirgin Özellik: Cesaret

En Büyük İdeal: Zafer

En Büyük Hata: Acele etmek

En Büyük Arzu: Liderlik

Etkilendiği: Pahalı kokular ve lüks giyim

Tarot Destesinde Karşılığı: İmparator kartı

Müzik Türü: Rock müzik

Nota: Do

Yönettiği Organ: Baş

2. KARAKTER ÖZELLİKLERİ

Koç burcu genel olarak enerjik, dürüst, serüvenci, girişken, cesur, atılgan, öz güveni yüksek, alaycı, içe dönük ve dik kafalı bir yapıya sahiptir. Koç, Zodyak’ın ilk burcu olduğundan yeni başlangıçları da temsil etmektedir. Yani; bu burca mensup insanlar yeniliğe açık girişimci ruhludur. En baştan yepyeni bir proje kurmak tam onlara göredir. Dolayısıyla herhangi birinin onlara emir verip patronculuk oynamasından hoşlanmazlar. Bağımsızlıklarına düşkündürler.

Rekabeti seven koçlar için çoğu kişiden bir adım daha önde olmak, servet ve rahatlıktan daha önemlidir. Ateş elementi onlara yoğun heves katmasının yanı sıra diğer kişilerle baz alındığında tez canlı görünebilirler. Bu durumda; daha çok düşünerek planlı programlı bir şekilde adım atmayı ilke edinebildikleri taktirde daha başarılı olacaklardır.

Bazı koçlar saldırgan ve cüretkar olduğundan kavgaya meğilli olabilir; fakat çabuk parlasalar bile sinirleri çabuk söner ve iç dünyalarında ‘kin’ kelimesine yer yoktur. Zira o, dünyada bulunmanın büyük bir maceradan ibaret olduğunun son derece farkındadır. Bu yüzden de var olma bilinciyle dopdolu olan koç burcu, varlığına nasıl bir hedef belirlemişse canla başla mücadele ederek o başarısına ulaşır.

Yapıcı ve üretken bir kişilikleri vardır koçların. Kendi hayatını bir an önce kazanmak isteyerek yeni girişimlerde bulunacaktır. Bu şekilde davranak minnet ve bağlılık yükünden kurtulduğunu düşünür.

  • Anne Koçlar

    Çocukları için iyi bir oyun arkadaşı ve masalcı anne rolünü üstlenen koçlar, her akşam masal kitaplarıyla içli dışlı olmaktan asla sıkılmazlar. Bazen otoriteyi sağlamak adına kırıcı olsalar da öfkeleri çabuk söner ve bol şefkatli anne-çocuk ilişkisine kaldıkları yerden devam ederler.

  • Baba Koçlar

    Karşısındakine hükmetme eğiliminde olan koçlar, çocukları için de aynı davranışı sergileyecek ve bazen onların hayatına aşırı ölçüde müdahale edecektir. Bu huyları dışında son derece sıcak, sevecen, eğlenceli ve çocuklarıyla gezip tozmayı seven babalardır.

  • Çocuk Koçlar

    Bu burçta doğan çocuklar, kendilerine dayatılan kısıtlama ve kuralları şiddetli bir saldırı kabul ederek anında büyük tepki gösterir. Genellikle mücadele etmeden o dayatıya teslim olmaz ve meydan okumak için kendi bildiklerini okurlar. Ebeveynlerini sınayarak koyulan bir kuraldan onları vazgeçirmeye çalışırlar. Eğer başarırlarsa bir daha asla aynı kuralı koyamazsınız. Ebeveynler sert değil; ama kararlı oldukları vakit ancak koçu etkileyecek ve onunla başa çıkabilecektir. Çalışkan ve becerileri gelişmiş koçlar ise; son derece uyumludur.

3. NEGATİF ÖZELLİKLER

Koçlar, söz dinleme ve kurallara uyma konusunda büyük sıkıntı çeker. Efendi-köle ilişkisindeki ‘köle’ pozisyonuna düşmek onların sınır tahammülerini zorlar. Çünkü; itaat etmek ve kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Kafasına koydukları her şeyi de paldır küldür gerçekleştirme çabaları, bazı zamanlarda telafisi olmayan zararlı sonuçlar doğurabilir. Haksızlığa tahammülü olmayan koç burcu kişileri, fevri davranışlar sergilediklerinde öfkeyle kalkıp zararla oturur. Haklı olmalarına rağmen haksız duruma düşebilirler. Eleştiriye açık değildirler.

4. İLGİ ALANLARI

Genelde kendilerini gösterebilecekleri spor gibi bedensel aktivitelere yönelirler. Profesyonel olmazsa, amatör, o da olmazsa sadece izleyici olarak; ama mutlaka sporun herhangi bir dalıyla uğraşırlar. Fan kulüpleri bayağı ilgilerini çeker. Spor dışında el becerisi gerektiren sanat dallarıyla uğraşmaktan büyük keyif alırlar. Estetiğe önem verdiklerinden ilgi çekici sanat eserleri yaratacaklardır. Araç ne olursa olsun amaçları kendi seslerini duyurmak olduğundan, onların esas ilgi alanı aslında kendileridir.

5. KARİYER

Koçlar başarılı bir spor menajeri, antrenör olabilir veya bireysel spor dallarında uzmanlaşabilir. İçindeki öfkeyi bastırmak isterse dövüş sporları yerinde bir tercih olacakken, belki de otoriteye uymayı öğrenerek asker, zabıta gibi mesleklerde de boy gösterebilir. Ayrıca; el-göz koordinasyonuna güçlü bir şekilde sahip olduğundan el işi isteyen sanat dallarında da başarıyı yakalayacaktır.

Koç burçları; profesyonel futbolcu, politikacı, makinist, mühendis, reklamcı, satış temsilcisi ve halkla ilişkiler gibi mesleklerde gereken başarıyı büyük bir ustalıkla elde eder.

6. GENEL UYUM

Koç & Koç: Çatışmalı bir ilişki. İki taraf da birbirini yönetmek ister.

Koç & Boğa: Olumlu bir uyum.

Koç & İkizler: Duygu ve fikir alışverişleri aynı frekansta olmayacağından tartışmalı geçen bir ilişki.

Koç & Yengeç: Kavgaların sık yaşandığı bir uyumsuzluk.

Koç & Aslan: Olumlu bir uyum.

Koç & Başak: Tartışmaların olacağı bir ilişki.

Koç & Terazi: Aynı dili konuşup birbirlerini desteklerler. Uyumludurlar.

Koç & Akrep: Birbirlerini yönetmek isteyeceklerinden oldukça güç bir ilişki.

Koç & Yay: Karşılıklı anlaşılırlar. Uyumlular.

Koç & Oğlak: Pek uyum yoktur.

Koç & Kova: Birlikte hareket etmekte sıkıntı yaşarlar.

Koç & Balık: Pek uyuşmazlar.

7. CİNSEL UYUM

Koç & Koç: İki taraf da birbirlerini yönetmeye çalışacak ve bir süre sonra rollerinden sıkılacaktır. Yatak odasında, heyecan kaybolacak ve yerini uyumsuzluğa bırakacaktır.

Koç & Boğa: Boğa, tahrik olduğunda cinselliği isteyeceğinden ve bu durum nadir gerçekleşeceğinden koç bundan sıkılacaktır. Ancak boğa iplerini koça verirse birlikte değişik ve zevkli bir cinsel hayat sürebilirler. Aksi taktirde denge kurmaları mümkün değil.

Koç & İkizler: İki taraf da dışa dönük ve keşfe açık olduklarından harika bir uyum yakalarlar. İkizlerin kurnazlığı koçun hükmetme eğilimiyle ustalıkla başa çıkarken pek çok durum dengede yaşanacaktır.

Koç & Yengeç: Aralarında kuvvetli bir cinsel çekim gücü vardır. Tek sorun; tutkuları bittiğinde geriye konuşacak ve yaşayacak pek bir şeyin kalmamasıdır. Zamanla ufak tefek şeylerden başlayan sorunları kavgaya, kavgalar yatak odasındaki uyumsuzluklarına dönüşür.

Koç & Aslan: Koçun dengi aslan burcu, cinsel anlamda da birbirlerini tamamlayarak evliliğe aday çiftlerdendir. Aralarındaki cinsellik sade ve basittir; ama bu ateşli olmadığı anlamına gelmez. Aslan koçu kısıtlamadığı sürece kalıcı ve sorunsuz devam eden bir evlilikleri olur.

Koç & Başak: Çekingen olan başak burcu, cesur koça takılıp gidecektir. Halbu ki; iki tarafın cinsel duygu ve dünyaları çok farklıdır. Koçlar, başakların sessizliğinden büyülenirken başaklar, asla koçların uçuk kaçık fantezilerini onaylamaz.

Koç & Terazi: Aralarındaki çekim kısa süreli olur. Atılgan koç, duygularını bastırmış terazinin gizli yönlerini ortaya çıkarır. Her ikisi de cinselliğe düşkün olduklarından çok çabuk ileri gitmek isteyecek ve her şeyi hemen tüketeceklerdir. Bunun yerine konuşarak uzlaşıp daha ortak bir paydada buluşurlarsa mutluluğu yakalayabilirler.

Koç & Akrep: Cinsel hayatları kışkırtıcı da olabilir tam bir hayal kırıklığı da… İki taraf da harekete düşkün ve bağımsızlıklarını kontrolleri altında tutmaya bayıldıklarından ortak tutkuları dahi bir süre sonra yerini uzun tartışmalara bırakabilir. Bu hususta akrebin kıskançlığı en büyük rolü oynayacaktır.

Koç & Yay: İki taraf da mücadeleci olduğundan yatak odasında pek çok çatışma yaşanır. Koçun ince mizahı yay burcunun huysuzluk eğilimini yok etmeyi başarabilirse cinsel hayatlarına oyuncu bir renk gelir. Söz konusu durum, ilişkinin geri kalanına da iyi bir görüntü kazandırabilir.

Koç & Oğlak: Koç yeniliğe açık ve gelecekteki süprizlere merak içinde yaklaşıp heyecanlanmaktadır. Tam aksine oğlak, bu konuda epey köşeli ve rutinlikten yana olan bir yapıya sahiptir. Tutkuları sınırlıdır.

Koç & Kova: Yaratıcı bir cinsel hayatları olur. Koçun, duygusal açıdan hayalci olan kovayla başa çıkabilmesi için inceliklere başvurması gerekir. Kova ise egemenlik altına girmekten hoşlanmadığı için hemen teslim olmaz. Yaratıcı olabileceği kadar da emek isteyen, zor bir ilişkidir.

Koç & Balık: Koçun canlı yapısı ve yüksek öz güveni, balığı çekingen kabuğundan dışarı çıkartır. Konuşarak orta yolu buldukları vakit, çılgın bir aşk macerası ve mutlu bir evlilik için harika bir uyum yakalarlar.

8. İŞ ORTAKLIĞI UYUMU

Koç & Koç: Aynı kutupta olduklarından birbirini iterler. Ortaklık son derece risklidir.

Koç & Boğa: Eğer koç burcu boğanın kişisel yapı taşlarını göz önünde bulundurarak hareket ederse ortaklık faydalıdır.

Koç & İkizler: İkizlerin entelektüelliği ve konsantrasyon bozuklukları koçu çileden çıkarır. Riskli bir ortaklıktır.

Koç & Yengeç: Zıt karakterlidirler. Ortaklıkları büyük zarar doğurur.

Koç & Aslan: Karakterleri uyumludur. Ortaklık süper bir fikirdir!

Koç & Başak: Teke tek görüşmelerde bayağı sıkıntı yaşayacakları için ortaklık zararlıdır.

Koç & Terazi: Denemeye değebilecek bir ortaklık. Risk almayı seviyorsanız…

Koç & Akrep: Kesinlikle zararlı bir ortaklık.

Koç & Yay: Mutlu ve kazançlı bir ortaklık olabilir.

Koç & Oğlak: Aralarında her daim bir rekabet yaşanacağından riskli bir ortaklıktır.

Koç & Kova: Güçlü bir ekip oluştururlar. Faydalı bir ortaklıktır.

Koç & Balık: Uyumlu bir ortaklık.

9. SAĞLIK

Koçlar canlı ve ateşli bir mizaca sahip olduklarından bünyeleri de buna paralel olarak genellikle sağlam ve güçlüdür. Baş bölgeleri ise bedene oranla biraz daha zayıftır. Bu burca ait kişilerde; baş ağrısı, migren, ateş, yüz nevraljisine sık rastalanmakla beraber ilerki yaşlarda yüksek tansiyon görülebilir. Yatağa bağlı kalmaktan hiç hoşlanmadıkları için ise; tam iyileşmeden ayağa kalkmak isteyecek ve tedavi konusunda yine kendi bildiğini okuyacaktır.

10. BESLENME

Koçlar tam bir abur cubur düşkünüdür! Bol su içmeleri ve tuzdan uzak durmaları gerekir. Patates, soğan, domates, ıspanak, marul, mercimek, kuru fasulye, turp, elma, balkabağı, ceviz, karnıbahar, kereviz ve havuç gibi besinler haftalık beslenmenize ekleyebileceğiniz cinsten.

Koçların metabolizması hızlı çalıştığı için genelde kilo sorunu yaşamazlar. Bol vitamin ve protein içeren yiyecekler tüketmeli, yağlı yiyeceklerden uzak durmalıdır. Balık ağırlıklı beslenilirse zaten var olan güçlü zihinsel faaliyetler daha da güçlenecektir.

11. HEDİYE

Koçlar için seçilen hediyelerin sonra değil de hemen kullanılabilecek olması onların beğeni ölçütünde önemli rol oynar. Canlı renkli kıyafetler veya her tür otomobil aksesuarı iyi bir tercih olabilir. Ayrıca; günlük hayatlarını kolaylaştıran kahve makinesi gibi teknolojik ürünlere de bayılırlar.

12. TATİL

Koç burcu biri eğer bir tatil hayali kuruyorsa bu, kesinlikle daha önceden gittiği bir yer olmaz. Onların tatil anlayışı yeni tanıyacağı ve hiç yapmadığı şeyleri yapabileceği bir yerin heyecanından geçer. Dağcılık, paraşüt, rafting, kayak veya sörf gibi adrenalin içeren sporları tatmak, onlar için eğlenceli bir tatil olacağının sinyalini verir.

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
26 × 24 =