fbpx MENU

Karadelik’te Bir Martı

Leigh Hunt

20 Ocak 2016 Comments (0) Views: 2121 ANASAYFA, Sen De Dene, Yararlı Bilgiler

Kullanışlı Kamp Ocağı

Havalar soğudu. Kış kendini hissettirmeye başladı. Renklisen’e hep bahar. Hem ısınabileceğiniz hem de yemek pişirebileceğiniz enteresan bir kendin yap ürününü sizlerle paylaşacağım: Kullanışlı kamp ocağı.

Kendin yap ürünleri her daim fazla kıymetli gelmiştir bana. Eğlenceli kısmı bir yana, emek harcandığı için daha değerli, tadı doyasıya yaşanan ciciler bicilerdir bunlar. Kamp ocağını ısınmak için kullanabilirsiniz. Özellikle kampta pratik ısınmanın yanı sıra; karavan içinde, ofis toplantılarında, minik metrekareli odalarda da son derece kullanışlı. Ayrıca altına yapacağınız mumluk penceresi ile de akşam sohbetlerinizi mum ışığı görüntüsüyle renklendirebilir ve atmosfere ılık bir ambiyans katabilirsiniz. Isınma sorununu hallettiğinize göre bir taşla iki kuş vurarak kamp ocağının üstünde artık sahanda yumurta, çorba gibi pratik yiyecekler pişirebilmeniz de mümkün.

Lafı fazla uzatmadan -videolu anlatım ile de destekli olarak- kamp ocağı yapımına geçiyor ve bu makaleyi okuyan kampçılara ‘sen de dene‘ diyip köşeme çekiliyorum.

Bana damla sakızlı kahveli içimler; size keyifli, süslü püslü ısınmalar efendim!

Malzemeler

  • İki kutu içeceğin boş kutusu
  • 1 adet makas
  • 1 adet vida (tıpa için)
  • 1 adet çivi (delmek için)
  • Kolonya veya ispirto
  • İsteğe göre minik mum ve yapışkanlı folyo
  • Çakmak

Yapılışı

İlk önce teneke kutularının altını aynı oranda kesip iç içe geçirin. Üst kenarlara sık ve simetrik delikler açıp ortada da bir delik yaratın. Sonra altı kesilmiş olan tenekelerden birine az önce yapmış olduğunuz yanıcı madde haznesini geçirip iyice yerleştirin. Depo yani ocak yukarıda kalmalı.

Daha sonra alt kısmı keserek mumluk penceresi açın. İsteğinize göre kamp ocağınızın çevresini folyo ile kaplayıp net bir görüntü elde edebilirsiniz. Son olarak tepe orta delikten kolonya veya ispirtoyu döküp uçmaması için vida ile deliği kapatın. Çakmak ile deliklerden ocağı yakın.

İşte bu kadar basit! Güle güle kullanın.

VİDEOLU ANLATIM İÇİN KULLANIŞLI KAMP OCAĞI

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
21 + 1 =