fbpx MENU

Ojeler Suya, Neşeli Kupalar Dolaba!

Ne Alırsınız Beyler?!

4 Mart 2015 Comments (0) Views: 1926 ANASAYFA, ETKİNLİK, Konser, Müzik

Kum Saati’nde Sürpriz Performans

O gün, blues müdavimlerinin Beyoğlu’ndaki uğrak adresi Kum Saati Blues Club‘da, Midnight Train’i izlemek için bulunuyordum. Gecenin ilerleyen saatlerinde sürpriz bir performans ile karşılaştım. Havadaki blues kokusu yerini; sevgi, anılar ve yaşanmışlıklar çemberine bıraktı. Hem andık, hem kutladık.

Midnight Train, 2013 yılında kurulan ve dinleyicisine hakkıyla blues rock şöleni yaşatan harika bir grup. Şu anki kadronun solisti Ladin Ongun. Gitarlarda Ali Tunç ve Mert Alptekin, bas gitarda Adnan Türkay var. Şarkıların davullarını ise Sinan Keçeci çalıyor. Playlist muhteşem! Eskitilemeyen parça Thrill Is Gone’dan Whola Lotta Love’a keyifli bir geçiş yapan grup, Purple Haze, Cocaine, Sweet Home Chicago gibi tadı damakta kalan parçalara da özenle yer veriyor sahnesinde. Grup üyelerinin kendi aralarında sağlam bir uyuma sahip olduğuna inandığım canlı performansları, dinleyiciyi zamana karşın çekip içine almayı gayet iyi başarıyor. Özellikle Ladin’in parçalara kattığı yorum haricinde izleyiciyle kurduğu sıcak iletişim, gruba duyduğum sempatizanlığı bir adım daha öne taşıyor. Kendi evimde ailemle gibiyim o gece.

ISLAK ISLAK

Önce ‘I Put A Spell On You’, sonra ‘Long Train Running’ çaldı. Coşmamak elde değil! Ahşap sandalyeler bir bir boşaldı ve mekan, eğlenmeye gelenleri ayakta ağırlamaya başladı. Ritimler tutuldu, hep bir ağızdan şarkılara eşlik edildi. Koskocaman bir çatının altında büyük kalplerle aynı amaç için buluşan insanların zamanıydı o an. Şarkı bitti ve Ladin mikrofondan Mehmet Bey’in doğum gününü kutlayarak onu sahneye davet etti.

Mehmet Öktem, nam-ı değer mekanın sahibi. Güleç yüzlü, babacan mizaçlı tam bir blues sever! Sesi de gayet güçlü ve güzel. Mehmet Bey sahneye çıktı. Cem Karaca’nın ‘Islak Islak’ şarkısını söylemek istedi. Bir yandan Karaca’yı andık, diğer yandan da sürpriz performansı keyifle izledik. Tabii, Öktem’in doğum günü kutlamaları gece boyunca hiç durmadan devam etti. Sahneye başka vokaller de çıktı ve çılgınca şarkısını söyledi. Hep beraber güldük, birlikte eğlendik. O da aramızda.

İşte o sürpriz Mehmet Öktem performansından geriye kalanlar:

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
23 × 21 =