fbpx MENU

Vegan Festivali 13-14 Haziran’da Kocaeli’nde!

Mavi Pabuçlardan Ballı Hardala

29 Mayıs 2015 Lava Lamp Çılgınlığını Kendin Yap için yorumlar kapalı Views: 4791 ANASAYFA, Sen De Dene

Lava Lamp Çılgınlığını Kendin Yap

Sadece beş malzemeyle rengarenk baloncuklar yaratmaya hazır mısın? Sıva kollarını ve lava lamp çılgınlığını kendin yap!

Dekoratif ürünler satan herhangi bir mağazanın vitrininde belki de bir kitapçının dekor köşesinde rastladın ona. Neon renkleriyle gözlerini kamaştıran hareketli bir sihri vardı tasarımında. Ters külaha benzeyen biçimi, alt ve üst kısmında yer alan metalik detaylarıyla hemencecik büyüleyiverdi seni orada. Evet! Renkli ve izlemesi keyifli lav lambalarından bahsediyorum tam da! Fiyatları ise rahatlatıcı görünüşüne ters orantılı olarak epey tuzlu.

Lava lambaları seven ama o kadar da para ödemek istemeyenlere harika bir haberim var. Her evde olan yağ, su, şişe gibi malzemelere ek olarak eczaneden bir tablet ve pasta malzemeleri satan bir dükkandan da renkli gıda boyası alıp bu cicilerden tasarlayabilirsiniz. Renkleri kendi zevkinize göre seçebilir, şişenizin etrafını dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Üstelik piyasada genelde koni şeklinde bulunan lambalara nazaran siz istediğiniz bir şekilde cam bulabilir ya da yaptırtabilirsiniz.

Tarifi vermesi benden, detaylar ve gerisi tamamen hayal gücünüze kalmış sizden! Keyifli vakitler!

Lava lambası malzemeleri

Lava lambası malzemeleri

Malzemeler

  • Su şişesi, kavanoz veya vazo
  • Ayçiçek yağı
  • Gıda boyası
  • Su
  • Alka-Seltzer

Yapılışı

İlk önce şişenin ¾’ünü yağ ile doldurun. Ardından suyla karıştırdığınız gıda boyasını ekleyin. Yalnız bunu yaparken yukarıdan iki parmak kadar şişeyi boş bırakın. Eğer ağzına kadar doldurursanız taşma yapabilir. Sonra ufak parçalara kırdığınız Alka-Seltzer’i şişenin içine bırakın. Bir süre sonra kapağını kapatın.

Lav lambanızı, lambanın yanına koyacağınız bir el feneri veya blacklight ile destekleyebilirsiniz.

Diğer kendin yap (DIY) işleri için Sen De Dene bölümüne göz atmayı unutmayınız!

Tags: , ,

Comments are closed.