fbpx MENU
Havana yollarından bir kare.

Trinidad Ve Havana Yolları

Doğal diş macunu

Doğal Diş Maskesi Ve Ev Yapımı Diş Macunu Nasıl...

Mars'a gitmeye hazır mısınız?

24 Mayıs 2019 Comments (0) Views: 443 ANASAYFA, Kafama Göre, Sen De Dene, Yararlı Bilgiler

Mars’a Gidelim Mi?

Son zamanlarda gündemde bir Mars sözcüğüdür gidip duruyor. Mars’a kurulacak olan üs, Mars’da iş imkanları, Mars’da yaşam derken NASA’nın son projesi ile Mars’a gidelim mi?

Rover projesi kapsamında 2020 yılında Mars’da atmosferden oksijen üretimi yapmaya odaklanan bilim adamları, bu proje için isminizi Mars gezegenine gönderelim kampanyası başlatıyor. Önümüzdeki yıl kızıl gezegene indirilmeyi planlanan gözlem aracı, isminizi Mars gezegeninin yüzeyine indiriyor. Aşağıdaki linkten bir pass board edinebilir ve isim, soy isim, ülke bilgisi ve zip kodunuz ile siz de Mars’a iniş yapabilirsiniz. 

Mars bileti için link: https://mars.nasa.gov/participate/send-your-name/mars2020

Projenin Washington’daki bilim Misyon Müdürlüğü (SMD) yöneticisi Thomas Zurbuchen: 

“NASA için çok heyecan verici bir dönem yaşıyoruz. Önümüzdeki yıl, komşu gezegenimiz hakkında derin sorulara cevap bulmak ve Güneş Sistemi’ndeki hayatın kökenlerini anlamak için müthiş bir maceraya çıkacağız. Bu tarihi görevde dünyanın her tarafından insanların bizlerle aynı heyecanı paylaşmasını istiyoruz.”

dedi.

NASA, Mars’a gönderilecek olan isimleri, 75 nanometre genişliğindeki silikon çipler üzerine yazıyor ve araştırmacılara göre bir milyondan fazla isim sadece tek bir mikroçipe sığdırılabiliyor. Bu mikroçipler cam koruma altında Mars’a fırlatılacak.

Kaynak: https://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?feature=7407

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
24 + 6 =