fbpx MENU

Timuçin Çakaloz İle Taşların Sihirli Dünyası

En Büyük Engelimiz: Kendimiz

20 Şubat 2015 Comments (0) Views: 39011 ANASAYFA, Burç Yorumları

Mart Ayı Burç Yorumları

2015 Mart Ayı Burç Yorumları ile hayatınızda ne gibi değişim & dönüşümler yaşayacağınıza bir bakalım.

1KoçaKOÇ

Sevgili Koçlar, bu ay diğer zamanlara göre özgürlüğünüze olan düşkünlüğünüz bir tık artabilir ve bir anda her şeyden vazgeçmek isteyebiliriz. Gündeminizi daha çok yalnız kalma isteği, kafa dinleme ihtiyacı ve tatile çıkma hevesiyle yapılan programlar meşgul edecek. Özellikle 11 Mart tarihinde gezegenlerin hareketiyle ilgili aşırı bir gerginlik, öfke hali yaşayabilirsiniz. Aynı gün kazalara ve dikkatsizlik sonucu doğabilecek sorunlara da açık bir tarih. Uyku problemleri, baş ağrıları veya yorgunluk hissiyatının da sizinle olmak isteyeceği bu kritik gün içerisinde mümkü olduğunca iç sesinizi dinlemenizde fayda var. Belki sadece kendiniz, belki de en yakın arkadaşınız veya eşiniz ile gözlerden ırak birkaç gün geçirmek size en iyi gelecek şeylerden biri bu ay. Bunun dışında sebze yemeklerine ağırlık vermeli ve bol su tüketmelisiniz. Hareket etmekten kaçınmamalısınız.


2BoğaaBOĞA

Boğa burçları bu ay dikkat! Yeni maceralar yaşayıp farklı şeyler denemek isteyebilir veya ilginç şehirlere seyahat edebilirsiniz. Yalnız enteresan şeyler yaşamak adına önünüze çıkan fırsatlara hemen atlamamalı ve öncesi ile sonrasını iyi bir şekilde düşünmelisiniz. Aksi takdirde bu Mart ayı içerisinde yapacağınız bazı yanlışlar ilerleyen aylarınızı olumsuz ölçüde etkileyebilir. Bir o kadar da kritik olan günler içerisinde önemli ve güçlü kişilerle tanışabilir ve iş ile ilgili konularda şanslı kapıları aralayabilirsiniz. Maddi gelirinizde bir artıştan da bahsetmek mümkün. Ayrıca; yeni sosyal bir çevreye girebilir ya da var olan çevrenizi değiştirebilirsiniz. Özellikle sizi bir yere çağıran dostlarınızla mutlaka iletişim halinde olmalısınız. Bu sayede karşınıza çıkabilecek fırsatları değerlendirmiş olacaksınız. 20 Mart ve sonrası bu anlamda en etkili günler.


3İkizleraİKİZLER

Sevgili İkizler, bu ay taşınma veya taşındığınız bir yere adapte olma sürecinden geçiyorsunuz. Böyle bir konu yoksa gündeminizde mutlaka ev ile ilgili konularda; evi değiştirme ya da evle ilgili bir şeyleri değiştirme durumları kafanızı meşgul edecek. Geçmiş aylarda yaptığınız bazı girişimlerin meyvesini yemeye başlamak için bu ay sonunu beklemelisiniz. Beklediğiniz haberler ve kariyer anlamındaki planlarınızın netleşeceği bir ay. Yeni projelere imza atabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. 11 Mart’da hatalardan ve gereksiz çıkışlar yapmamaya gayret edin. Olası kazalara ve sakarlıklara karşı dikkatli olmaya çalışın. Genel anlamda dingin bir ruh hali içerisinde olacağınız Mart ayı, önümüzdeki aylara nazaran en sakin geçecek zamanlarınız denilebilir. Düşünmek, plan yapmak ve bunları uygulamaya geçirmek için son derece verimli bir ay.


4YengeçaYENGEÇ

Yengeçlerin gündemi daha çok maddi konular ve kariyer planları ile meşgul olacak bu ay. Gelişmelerin gidişatını siz belirleyecek ve sağlam kararlar almadan adım atmayacaksınız. Enerjinizin son derece yüksek olacağı Mart, özel ilişkileriniz konusunda biraz kritik bir döneme ayna tutacak. Var olan sorunlu ilişkilerinizi irdeleyebilir ve rafa kaldırmak yerine bazı kişilerle ciddi yol ayrımlarına girebilirsiniz. Hızlı şekilde düşünüp hemen uygulamaya geçtiğiniz takdirde, bu dönemin size yararlı sonuçlar getirmesi olası. Sağlığınıza özel bir ilgi göstermeniz gereken bu ay, güçlü gezegen hareketleriyle dönem dönem sizi zorlayıcı etkilere sahip olsa da genel anlamda huzurlu, anlaşılır ve net günler geçireceksiniz. Ayrıca karşınızdaki kişiyi olduğu gibi kabullenmeli ve an’ın tadını çıkarmalısınız artık. Unutmayın ki; hiçbir kişi değişmez ve sizin aynınız olamaz.


5AslanaASLAN

Sevgili Aslanlar, son derece hareketli ve sosyal bir ay olacak olan Mart, sizlerin gündemine mali ve iletişim ile ilgili konuları oturtacak. Uzun süredir kafanızda var olan planları harekete geçirmek için harika bir ay! Yeni bir kurs, yeni bir başlangıç, yeni bir hobi alanı veya yeni bir şehir görmek, artık bu ay hayal olmaktan çıkacak ve siz kabuğunuzu kırarak ertelediğiniz ya da yapmayı isteyip de hayatın sizi ertelemiş olduğu konularda girişime dair adımlar atabileceksiniz. Ayın ilk haftası; rutin olana kısa bir süre de olsa devam edip geri kalan günlerde rutinin dışına çıkmayı başarıyorsunuz. 18 Mart’da ani bir hamle ile geçmişe çizgi çekip başlangıçlara adım atabilirsiniz. Yeniliklerin her daim dibinizde olmasının yanı sıra mali konularda yeni bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Ayrıca beklenmedik bir yerden para gelebilir veya maddi konularda ani bir artış söz konusu olabilir.


6BaşakaBAŞAK

Gündeminizi geleceğe yönelik planlar meşgul ederken ev ile ilgili konularda birtakım beklenmedik sıkıntılar yaşayabileceğiniz bir ay. Siz yine de arzu ve niyetlerinizi kırılma noktasından çekip kurtarıp büyük bir ustalıkla yaza dair yaptığınız planlar için ilk adımları ay içerisinde atma fırsatı bulacaksınız. 5 Mart’da burcunuzda gerçekleşecek olan bir Dolunay var. Maddi konularda genel bir rahatlama söz konusu olacak. Kendinizi son derece dinamik ve güçlü hissedeceksiniz. Kendi sezgilerinize güvenmeli ve onlarla sürekli iletişim halinde olmalısınız. Ay ortasında olası sakarlık ve kazalara dikkat etmeniz gerekirken ay sonuna doğru ufak tefek sağlık problemleri kapınızı çalabilir. İkili ilişkilerinizde de kendinizi rahat ifade edebileceğiniz günler sizinle olacak. Yalnız aşırı kontrolcu oluşunuzu bu ay biraz daha kenara bırakmanızda yarar var.


7TeraziaTERAZİ

Sevgili Teraziler, gezegenlerin hareketleriyle birlikte Mart ayı içerisinde bünyenizde genel bir uzaklaşma, kaçma, tek başına kalma ihtiyacı, hissiyatı var olacak. Evinizden, işinizden, sosyal çevrenizden veya eşinizden kendinizi uzak tutarak kafa dinlemek isteyebilir, daha çok kendi iç sesinizle vakit geçirmeyi dileyebilirsiniz. Ne var ki; sizin bağlılıklarınız derin olduğundan tam anlamıyla bağlarınızı yine koparamayacak ve kelimenin gerçek anlamıyla net bir hürlük, özgürlük hali hissedemeyeceksiniz. 17 Mart’da bu duyguları daha yoğun fark edebilirsiniz. Ay sonuna doğru sürpriz haberler ve beklediğiniz haberlere dair net cevaplar, gelişmeler sizinle olacak. Hayatınız ve kendinizle ilgili arzu ettiğiniz yeni başlangıçlar için gereken imkanlar hazır olacak. Diyet, yeni bir kurs, iş değişikliği veya davetler gündeminizde olacak. Moral ve motivasyonunuzun yüksek olacağı bir dönem.


8AkrepaAKREP

Son derece yoğun geçireceğiniz bu ayın en önemli gezegen hareketlerinden biri: Uranüs Pluto Karesi. Üç yıldır hayatınızda var olan bu etki bir süre daha hayatınızda kalacak. 17 Mart’da son bir kez tam kare açı yapacak ve ondan sonra uzun bir süre bu etkiye rastlanmayacak. Bu açı size şimdiye kadar kariyer hayatınız ve ikili ilişkilerinizde çıkardığı problemlerin benzerini son bir kez daha karşınıza çıkaracak. Sonrasında bu iki konuda hayatınızda iyileşmeler ve önünüzün açılması söz konusu. Mart ayı içerisinde olduğunuz çevreden uzaklaşmak ve başka işler peşinde koşturmak isteyeceksiniz. Mümkün olduğunca sezgileriniz ve zekanız doğrultusunda ilerleyerek hedefleriniz için doğru adımlar atabileceğiniz bir ay. Ay sonuna doğru sürpriz gelişmeler ve beklediğiniz haberler sizinle olacak. Geleceğe yönelik planlar kurmak ve bunlar için girişimde bulunmak için doğru günler. Spora da başlayabilirsiniz.


9YayaYAY

Sevgili Yaylar, enerjinizin yüksek olacağı Mart ayı içerisinde gündeminizi hür kalma isteği ve bazı özel konular meşgul edecek. Maddi bağımlılıklarınız ve aileye bağlığınız sebebiyle dilediğiniz ölçüde hür kalamayabilir, özellikle ikili ilişkileriniz veya sosyal çevrenizle ilgili bazı küçük sorunlarla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. 17 Mart’da burcunuzda gerçekleşecek olan bir Son Dördün var. O gün ve ondan sonraki birkaç gün içerisinde olası sakarlıklar ve kazalara dikkat etmenizde fayda var. Ay sonuna doğru hayatınızla ilgili bazı değişiklikler gündeme oturacak. Evle ilgili bir değişiklik yapılabilir ya da evi tamamen değiştirme ihtiyacı devreye girebilir. Alım-satım gibi konular veya kredi çekme işlemleriyle ilgili işler genel konularınız olacak. Bu süreçte gereksiz tartışmalardan kaçınmalı ve ihtiyaç-cevap ilişkisini iyi bir şekilde gözden geçirmelisiniz.


10OğlakaOĞLAK

Mart ayı, sizin için daha çok sağlık, iş ve aşk hayatıyla ilgili olacak. İş hayatınıza abanacağınız bu dönemde sağlığınızı ihmal etmemeye ve gönül ilişkilerinizde kırıcı olmamaya gayret edin. Özellikle gezegenlerin açısı itibariyle ay ortasında gerginliğinizi kontrol edemez bir hale girebilir ve sonrasında pişmanlık duyabileceğiniz birtakım davranışlar sergileyebilirsiniz. Özgür olmak isteyeceğiniz günlerde bazı sorumluluklarınız sebebiyle bulunduğunuz ortamdan kaçmak isteyip de kaçamayabilirsiniz. Başka bir şehire taşınmak veya farklı bir ülkede yaşamak istiyorsanız tekrardan bu duyguların sizi sardığını hissedeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Ay sonunda ise; çok uzaklardan beklediğiniz haberleri artık alabilir ve yurt dışı bağlantılarıyla ilgili konuları gündeme getirebilirsiniz. Korkularınızdan sıyrılıp geleceğe dair adımlar atmak için güzel günler.


11KovaaKOVA

Sevgili Kovalar, genel anlamda enerjisi yüksek ve hareketli bir ay sizleri bekliyor. Yeni şeyler denemek ve hür kalmak isteyeceğiniz bir dönem. Bunu sadece yenilik olarak değil de sıra dışı ve enteresan alanlarda değişiklik olarak da düşünebilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız bir tecrübenin tekrar edeceğini düşünerek kendinizi psikolojik anlamda sıkışmış hissedebilirsiniz ilk haftalarda. Özellikle 11 Mart’da arıza çıkarma eğiliminiz yüksek olup kendinizi son derece gergin hissedebilirsiniz. Sakarlıklara ve kazalara dikkat. İkinci yarıda ise; daha dingin ve huzurlu olacağınız bir dönem. Özellikle 21 Mart’da yeni başlangıçlar yapabilir, hayatınızla ilgili değişim & dönüşüm sürecine girebilirsiniz. Aynı zamanda yeni bir gelir kapısı ve maddi anlamda açılmalardan da söz etmek mümkün. Geleceğe dair planlar yapmak ve girişimlerde bulunmak için son derece verimli günler.


12BalıkaBALIK

Sevgili Balıklar, gezegen hareketlerinin yoğun olduğu bu ay içerisinde son derece dinamik ve keyifli bir ruh hali içinde olacaksınız. Sosyal ilişkiler, eğitim hayatı ve ailevi konular gündeminize oturacak. Genel anlamda ikilemde kalacağınız bir süreçten geçeceksiniz. İlişkilerle aile, eğitimle ilişkiler veya aileyle eğitim arasında dengeyi tutturmayı deneyeceğiniz ve başaracağınız bir dönem. 11 Mart’da gereksiz harcamalar ve sakarlıklara karşı daha bir dikkatli olmalı, aile ile olan iletişiminizde tartışmalardan kaçınmalısınız.  7 Şubat’da Kova burcunda gerçekleşen Güneş Tutulması bu ayın 20’sinde sizin burcunuzda seyredecek. Tutulmanın Ekinoks’a da denk gelmesi sebebiyle ayrı bir önemi bulunuyor. Zorlanacağınız; ama bir o kadar da ciddi kararlar alacağınız taptaze bir enerji ile harekete geçeceksiniz. Hayatınıza dair bazı yeni başlangıçlar yapacak ve o başlangıçları çok uzun vadede devam ettireceksiniz.

Şubat ayı burç yorumları için…

Tags: , ,

Comments are closed.