fbpx MENU

Gurme Ali Usta’dan Buğulama Çinekop

Ne Olsam Ki Acaba?

9 Kasım 2014 Comments (0) Views: 2532 ANASAYFA, İndirim Günleri, MODA, Ne Giysek?

Maskulen Trend Çılgınlığı

2014 bitmek üzere; ama 2015 modasında da maskulenvari giyim, revaçta olacak gibi görünüyor daha şimdiden. Peki, nedir bu maskulen trend çılgınlığı?

Fransızca’da erkek ve erkekçe kelime anlamları bulunan ‘masculin’ sözcüğü, Türkçe’de ‘maskulen’ olarak kullanılmaktadır. Moda programlarında sık duyduğumuz veya magazinlerde okuduğumuz, ‘erkeksi’ anlamı ifade eden maskulen terimi; erkek giysilerinin bayanlar adına tasarlanmış modası için kullanılır. Bir bayanın pantolon ve ceketi, topuklu ayakkabılarla birlikte kullanarak boynuna kravat takması, bu modaya verilebilecek en klasik örneklerden biridir. Salaş gömlekler, jölelenmiş kısa ve dağınık saçlar, Oxford ayakkabılar bu trendin ayrılmaz parçaları halinde.

90’lı yıllardaki pop şarkıcılarının kliplerinde maskulen giyime sürekli rastlamak mümkündür. Özellikle 2000’li yıllardan sonra sadece ülkemizde değil tüm dünyada ön plana çıkmaya başlayan tarz, 2014 yılının yeni trendi olup çıkmıştır. Dünyaca ünlü firma isimlerinin 2015 kış sezonu kreasyonlarında da bu tarz örneklerine rastlamak mümkün. Bu maskulen çılgınlığı, 2015 yılında ve hatta çok daha uzun bir süre adından söz ettirecek gibi görünüyor şimdilik.

Kadın denildiğinde ilk akla gelen; dişiliği sembolize eden elbise, etek ve rengarenk cicili bicili kıyafetler ile dekoltedir genelde. Bazı kişilerde, bayanların niçin maskulen tarza bu kadar rağbet gösterdiği akıllarda soru işareti uyandırabiliyor. Benim görüşüm; dapdaracık kıyafetler içinde hareketleri kısıtlanarak huzursuz olmaktan bıkmış ve rahat olmayı seçen özgür kadınların bu modayı tercih etmek istemesi yönünde. Belki de aynı tarzdan sıkılmış ve yeni trendleri takip etmekten hoşlananlar için de sıra dışı bir seçim olabilir.

Madem bu kadar sevilen ve ilgi gören bir tarz, ben de sizler için alışveriş mağazalarının outlet kısımlarını talan ettim. Hem indirimden faydalanmak hem de modaya ayak uydurmak isteyenler için kendi zevkime göre bir maskulen kombin tasarladım. Benden maskulen trend sevenlere gelsin: Ucuz ve enteresan bir gardırop tıkıştırmacası.

Ucuz ve enteresan bir gardırop tıkıştırmacası.

Ucuz ve enteresan bir gardırop tıkıştırmacası.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
12 × 15 =