fbpx MENU
Paucar Yacu

Volkanik Aktivite Alanı Paucar Yacu’da 2 Hafta

Mixart müzik

MIXART Nedir? Kendi Mix’ini Yapmak İster Misin?

Metin Türkcan

26 Mayıs 2020 Comments (0) Views: 3675 ANASAYFA, ASİÇİÇEK, Doğanın Efendileri, ETKİNLİK, Müzik, Sen De Dene

Metin Türkcan Challenge Başladı! Enstrümanını Kap, Sen De Katıl!

Kaz Dağları’nda geçen yıl yaşanan tatsız olay için sanatçı Metin Türkcan müzisyen camiada bir challenge başlattı! 

2019’da Kaz Dağları’nda gerçekleşen ağaç katliamına bir tepki olarak pek çok dost ve sanatçının doğa için el ele verdiği o süreçte, Müzisyen Metin Türkcan İda Şarkısı’nı yazarak klip çekti. Doğa için farkındalık oluşturulmaya çalışılan proje üç ayrı klipten oluşuyor ve bugünlerde arzu eden müzisyenler bu şarkıyı piyano, gitar, ukulele veya diledikleri başka bir enstrümanla çalıp söyleyerek Instagram sayfalarında paylaşımda bulunuyor.

Şarkınızın paylaşılması için ‘Metin Türkcan Challenge’ postunuzun açıklama kısmına @metinturkcan @renklisen @heryerkazdaglari @sifirgelecek #iklimkrizi #climatechange #climatecrisis etiketlerini aralarında virgül olmadan sadece boşluk ile girmeniz yeterli. 

Doğa İçin Çalmaya Var Mısın?

Şebnem Ferah ile uzun yıllar boyu sahne alan Gitarist Metin Türkcan, şu an Pentagram ile yoluna devam ediyor. 2011 yılında Metin Türkcan ve Pera Müzik işbirliğiyle çıkartılan Türkiye’nin ilk Signature gitarı ‘Metoboy’ imzasıyla raflardaki yerini almıştı. 29 Nisan 2016’da ise Arpej Yapım etiketiyle piyasaya sürülen ‘Vakti Geldi’ albümünde; Ogün Sanlısoy, Şebnem Ferah, Aylin Aslım, Harun Tekin ve Hayko Cepkin gibi Türk Rock camiasından hatrı sayılır müzisyenler yer aldı.

2019’da İda Şarkısı’nı yapan Müzisyen Metin Türkcan nam-ı diğer Metoboy, klipte ukulele çalıp şarkı söyledi. 2020’de ise Monoplay Records etiketiyle piyasaya sürülen ‘Üç’ isimli parçada Keman Sanatçısı Ceren Deniz ile birlikte ukulele çaldı.

Sorsam Mı?’ programımın 3. bölümüne konuk olan Gitarist Metin Türkcan, İda Şarkısı’nın hikayesini ilk kez bu röportajda Renkli Sen’e anlattı.

İyi seyirler!

İda Şarkısı Sözleri

When the last tree is cut

and the last river poisoned

and the last fish is dead

man will understand

hopefully, one day

son ağaç kesildiğinde 

son nehir kirlendiğinde 

son balık öldüğünde 

insan anlayacak

bir gün, bir gün

İda Şarkısı Akorları: D / G / D / A / G / D-A

2014′ yılındaki Metin Türkcan röportajı Metoboy ile Metoca… 

Tags: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
12 × 13 =