fbpx MENU
rgb şerit led

LED Işık Nedir? Nasıl Kullanılır?

Halka ışık

Ring Light (Halka Işık) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Umut Tan Okutan

28 Aralık 2020 Comments (0) Views: 58 ANASAYFA, ETKİNLİK, Müzik

Milyonlar Arasında Yalnız Değilsin! Lansman Gecesine Davetlisin!

Bu yazıyı okuyan her kimsen, Umut Tan Okutan’ın Milyonlar Arasında’sı ile yeni yılda yalnız değilsin! 1 Ocak 2021 saat 21:00 ‘da Youtube kanalı ‘Monoplay Records‘da gerçekleştirilecek olan özel dijital lansman gecesine sen de davetlisin!

Evlere tıkışıp iç dünyamızda sıkıştığımız 2020’yi en nihayetinde geride bırakarak yeni yıla özel bir dijital lansman etkinliği ile giriş yapıyoruz! Tam da bu dönemdeki hislerimize tercüman olan ‘Milyonlar Arasında‘ için haydi durma, linke tıkla ve hepimizle aynı sinerjiyi yakalamak için video altındaki zilden hatırlatıcını oluşturmayı unutma!

1 Ocak 2021’de, Besteci & Yorumcu Umut Tan Okutan‘ın ilk single’ı Milyonlar Arasında, Monoplay Records etiketiyle dinleyicisiyle buluşuyor. 30 yıllık bir müzikal serüvenin ardından şarkının geldiği nokta, aslında pandemi döneminde de yalnız olmadığımıza ve beraberken nasıl da güçlü olabileceğimize dikkat çekiyor. Özellikle bu zorlu süreç vasıtasıyla eski grup arkadaşlarıyla tekrardan biraraya gelip parçayı düzenleme ve tamamlama fırsatı yakalayan Okutan, birçok müzisyene de umut ışığı oluyor.

Kayıtları Mono Müzik, Atakan Ilgazdağ ve Babajim İstanbul stüdyolarında gerçekleştirilen Milyonlar Arasında’nın kadrosunda; davulda Aykan İlkan, bas gitarda Cem Konuk, elektro ve akustik gitarlarda Barış Şam, piyano ve klavyelerde Arda Algül, keman ve viyolada Ulaş Kurugüllü ve cümbüşte Dorukhan Yaldız var. Şarkı düzenlemesi ile prodüktörlüğünü Arda Algül üstlenirken, mix & mastering’ı Adham Farid gerçekleştiriyor. Sanatçı fotoğrafları Jale Tan’a, kapak tasarımı ise Emrah Şener’e ait.

Umut Okutan

Fotoğraf: Jale Tan

Umut Tan Okutan Kimdir?

Umut Tan Okutan 1971’ de Ankara’da doğdu. İ.T.Ü. Matematik Mühendisliği’ni bitirdi. 18’li yaşlarda gitar çalıp şarkı söylemeye ve pop-rock besteler yazmaya başladı.

Öğrencilik yıllarında ve sonrasında, 1990’dan günümüze; Pandora, Five Man, Vertigo gruplarıyla lokal bar ve kulüplerde pek çok kez sahne aldı. 1993’te yayınlanan Heavy Metal grubu Disgrace’in ‘D is Crazy’ albümünde ‘Sufferland’, ‘Artificial Life’ ve ‘Rat Race’ şarkılarını seslendirdi. ‘Benden Önce’ ve ‘Belki De Yine Beni Çok Seversin’ isimli iki bestesi, Murat Mermer’in 2008 çıkışlı ‘Benden Önce/Sen’den Sonra’ albümünde yer aldı.

Sanatçı halen İstanbul’da ailesiyle yaşıyor ve grubu ‘Planet Performance Band’ ile organizasyonlarda sahne almaya devam ediyor.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
17 − 5 =