fbpx MENU
Metin Türkcan

Metin Türkcan Challenge Başladı! Enstrümanını Kap, Sen De Katıl!

Evde saç boyama

Mor – Mavi Saç Rengimi Nasıl Tutturuyorum?

Mixart müzik

27 Haziran 2020 Comments (0) Views: 4000 ANASAYFA, ETKİNLİK, Müzik, Oynasak Ya

MIXART Nedir? Kendi Mix’ini Yapmak İster Misin?

Güneş gülümsüyor. Burunlarda mis deniz kokusu… Kontrollü sosyal mesafeye uyarak (!?) sırt çantaları takılmaya başladı birer birer gezginlerin sırtına. Bir an önce düşmeli yola!

Benden bir gezi paylaşımı beklediğinizin farkındayım; fakat taşınmadır, işler güçlerdir derken henüz düşemedim yollara. Ondandır ki bu içeriğimde sizlere geziden ayrı olarak interaktif bir müzik projesinden bahsetmek istiyorum; nam-ı diğer MixArt. Bu arada laf aramızda; şimdiden önümüzdeki ayın uçak biletini aldım Ege semalarına. Düşecektir illa ki ilerleyen aylarda gezi yazıları, vlogları bir vakit ‘Renkli Sen‘ dolaylarına. Ama önce biraz müzik!

Dijital ortamda müzik yapmayı seven müzikseverlere gelsin bu paylaşımım. Evde arkadaşlarınızla partilerken, böyle dev ekranda harika klipler aksın ama bir yandan da müziği ben yapayım, şarkıyı çalarken de eğlenelim diyorsanız bu içerik tam size göre! İçeriğin en altında da fikir sahibi olmanız açısından kendim çalıp mix’lediğim video klibi ve MixArt’daki yeniliklerden güncellenen playlist’lere kadar haberdar olacağınız linkleri paylaşıyorum. O halde; soğuk içecekler dolaba, yaratıcı parmaklar klavyeye…

MixArt Nedir?

Bundan yıllar yıllar önce MixArt isminde bir proje yola çıkıyor. Projenin kurucusu Yönetmen Cenk Kaptan ve Müzisyen Yasin Soyöz ile ekibi 2016’da atıldıkları bu serüveni derleyip toplayarak MixArt’ı 2017’de yayın hayatına başlatıyorlar. Proje, bir süre sonra ise şu anki ‘beta sürüm’ haline getiriliyor.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; MixArt’ı kullanabilmeniz için nota, ritim vb. herhangi bir müzik bilginizin olması gerekmiyor. Proje tasarımcıları bu işi kökten halledip müzik yapmaya heves eden fakat müzik hakkında pek de bilgisi olmayan insanları da düşünüyor. Bir laptopunuz ve internetiniz varsa olay çözülüyor, oyun başlıyor!

2017’den bu yana sürekli yeni şarkılar eklenen playlist’de şu an için; Bairam, Baba Zula, Peyk, Murat Akay, Nelly White Band, No Land, Badi Gardi gibi daha pek çok isim var. Siz şarkınızı seçip kompozisyonlar yapmaya başladığınızda karşınıza her enstrüman için iki loop seçeneği çıkıyor. İstediğiniz loop’u istediğiniz kadar tekrar ederek diğer seslerle harmanlayıp farklı melodiler yaratmaya çalışıyorsunuz.

Mixart bir müzik yapma programı gibi olan bir müzik oyunudur. Sitenin arayüzü aşırı basit ve görsel açıdan keyifli. Beta sürüm MixArt’da, üye olup mix’lerinizi kaydettikten sonra onları tekrar dinleyebilme ayrıcalığınız var. İster yaylı çalgılar, ister tuşeliler, isterseniz de vokal veya vurmalı enstrümanları ön plana alabileceğiniz size ait mix’leri bitirince de sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. Bu oyunu oynamak ise şimdilik ücretsiz.

Official: https://mixart.ist/
Instagram: https://www.instagram.com/mixiteasy/
Facebook: https://www.facebook.com/MixItEasy/

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
23 × 2 =