fbpx MENU

Kurt Donald Cobain

Gramafonia’dan ‘Velvet Veins’ Müjdesi

7 Haziran 2015 Comments (0) Views: 2194 ANASAYFA, Film, Kafama Göre

Mr. Chuck Lamb’ın Acayip Hobisi

‘Karıma sorun! Kimse benim gibi ölü taklidi yapamaz!’ C. Lamb

Chuck Lamb’ın ilginç bir hayali vardı: Yattığı yerden para kazanmak. Bir internet sitesi açtı ve fotoğraflarını yapım şirketlerine yolladı. Film sahnelerinde yer aldı ve hayallerine yanaştı. Nasıl mı?

Chuck Lamb, altı çocuğu ve eşiyle birlikte Columbus’da yaşayan sıradan bir aile babası. Çocukluğundan beri en büyük hayali; bir polisiye filminde ölü rolünü üstlenmek. Ne zaman bir film izlese oradaki ölüye eleştiriler yağdıran Lamb, pek çok rolde kendinin daha iyi ölü taklidi yapabileceğine inanmış. Bir söyleşisinde ‘oyunculuk eğitimi olmadığı ve kendini yakışıklı bulmadığını’ dile getiren ilginç Amerikalı, yapımcıların dikkatini çekebilmek adına bir internet sitesi açmaya karar vermiş.

Farklı mekan ve konseptlerde yatarak ölü taklidi yapan Mr. Chuck Lamb’ın fotoğraflarını eşi Tonya Lamb çekiyor. Her ayrı ölüm şekli için kendisine farklı makyaj uygulamayı ihmal etmeyen Lamb’ın fotoğrafları ‘Deady Body Guy (DBG)’ isimli web sitesinde yayınlanıyor. Ölü taklidi konusunda epey iddialı olan Lamb, bugüne kadar birçok Tv programı ve Hollywood filminde yer aldı. Ölü taklidi acayip bir hobi gibi görünse de Chuck Lamb, ne yaptığını iyi bilen son derece akıllı bir adam bana kalırsa. Çünkü bu iş ona, sahne başına 1500 dolar civarında para kazandırıyor.

Kafasını motor kaputuna sıkıştırıyor…

Kaputun talihsizliği!

Kaputun talihsizliği!

 

Pencere başına iniyor…

Pencere faciası.

Pencere faciası.

 

Kaput ve pencere ile hızını alamayan Chuck Lamb, bu sefer farklı araç gereçli yollara başvuruyor. Mutfak kazalarının başında zehirlenme başı çekerken oklava ve ekmek kızartma makinesi onun sonunu getiren konseptler arasında.

N'aber Chuck?!

N’aber Chuck?!

Aslan yattığı yerden belli olurmuş.

Aslan yattığı yerden belli olurmuş.

Hayırlı kazançlar dostum!

Hayırlı kazançlar dostum!

 

Bazı görüntüler ise ne olduğunu kestiremediğim cinsten. Oyunculuk hayatında bol şans dostum!

Chuck Lamb'ın ölü taklidi.

Chuck Lamb’ın ölü taklidi.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
30 ⁄ 15 =