fbpx MENU

Rengarenk Rulo Pasta

Büyük İndirim: Shopping Fest!

10 Haziran 2014 Comments (0) Views: 3598 ANASAYFA, Detoks İçecekler, MUTFAK, Şifalı Bitkiler

Mucize Buğday Çimi Suyu

Aç bir çare alışveriş furyasına kaptırmışken kendimi tanıştım onunla: Sen nelere kadirsin buğday çimi suyu!

Akşamüstü saatleriydi. O dükkan senin bu dükkan benim dur durak bilmeden kıyafetleri talan ediyordum. Midemin gurultusunu duymayacak kadar gözüm dönmüştü gelen yaz aylarıyla birlikte kendime yeni cici biciler alma endişesiyle. Pek fırsat bulamadığımdan bu tür mevzuat alışverişlerine illa da o gün eksiklerimi tamamlamalı diye düşünüp dolanıyordum alışveriş merkezinin içinde.

Sabahın erken saatlerinde sadece mini bir kahvaltı yüzü görmüş olan midem bana çeşitli tepkiler verip aklımı çelmeye çalışıyordu. Umrumda mıydı? Hissetmemiştim gözümü alan pastel tonlardaki kumaş parçalarından. Son kızgınlığıydı sanırım midemi tepiklemesi. İrkildim. Algıda seçicilik bu olsa gerek, ayaklarımla sağımda duran büfeye yöneldim. Yeşilin en pasteli, en tatlısıydı ilgimi çeken. Yanaştıkça daha da rengi pastelleşti.

Büfeci gülümsedi: ‘Ne alırdınız?’

İşaret parmağımla kendimi yeşilin o müthiş tonunu gösterirken buldum birden: ‘Şundan! Şundan istiyorum!’

İçimi tatlı-buruk olan içeceğin adını öğrendiğimde biraz şaşırdım. Her ne kadar maydonoz, salatalık suyu gibi içeceklere alışık olsam da buğday çimi suyunla ilk defa tanışıyordum. Bildiğin halis mulis buğdayın çimiydi yahu bu içtiğim! Shot bardağında ikram edilen içeceğin yanında bir de minik portakal dilimleri vardı. O ufacık bardağın bünyeme verdiği enerji, dinamizm ve tazelik ise tarif edemeyeceğim kadar muhteşemdi! Doyurucu özelliği ise ayrı bir mükemmellikteydi. Beni en az üç saat daha tok tutabilecek cinsten. Sonradan sizler için de araştırdım. İşte o mucize bitkinin kim olduğu, nereden geldiği, yetiştirilebilirliği ve bize faydaları…

Buğday Çimi Suyu Yapılışı

Mucize buğday çimi suyu; tam buğdayın filizlendirilip toprağa ekilmesiyle elde edilir. Dr. Ann Wigmore başta olmak üzere pek çok doktor tarafından MS ve kanser hastalarının tedavilerinde tamamlayıcı besin olarak kullanılmıştır. İçecek, deodorant, implant saç ve yüz maskesi gibi akla gelebilecek farklı alanlarda kullanılır. İçeriğinde A, B17, C, E ve K vitaminleri mevcuttur. B17 laetril vitamini, kanser hücrelerini sağlıklı hücrelere zarar vermeden öldürür. %70 oranında klorofil içeren bitki organik toprakta yetiştirildiği takdirde, topraktan bitkiye geçebilen 102 elementten 92’sine sahiptir.

Faydaları saymakla bitmez. MS ve kanser hastalarını iyileştirici gücünün yanı sıra; kan şekerini dengeler, kanın oksijen taşıma kapasitesini arttırır, kan ve hücrelerdeki toksinleri temizler, enerji verir, daha az uykuya ihtiyaç duyarsınız, yaşlanma karşıtıdır, diş çürümelerini tedavi eder, yüksek tansiyon tedavisinde etkilidir, hazmı kolaylaştırır. Green juice olarak yurt dışında da epey tüketilen içecek, detoks içecekler arasında yer alır.

Herhangi bir yan etkisi yoktur. 1 shot bardağı buğday çimi suyu içerdiği mineral ve vitaminlerden ötürü 2,5 kilo sebze ya da 1,5 kilo yeşil yapraklı sebzeye eşdeğer olduğundan, günde iki çay bardağını geçmeyecek şekilde tüketilmelidir. Bu miktar aşıldığında ancak; vücut absorbe edemez ve kusma yapabilir. 

Hazırlanışı aşağıdadır.

Buğday çimi yetiştiriciliği

Buğday çimi yetiştiriciliği

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
14 + 21 =