fbpx MENU
90'lar caz grubu Lodos.

90’lar Cazının Lodos’u, Gerçekti Hayal Oldu!

Milas gezilecek tarihi yerler.

Kıyıkışlacık’da 3 Bin Yıllık Miras: İasos

Youtube canlı müzik kanalı Ehvenişer.

3 Kasım 2016 Comments (0) Views: 1574 ANASAYFA, ETKİNLİK, Müzik

Müzikli Şeyler: Ehvenişer

Geçtiğimiz yıl Youtube üzerinden yayınlanmaya başlayan müzik programı Ehvenişer, önümüzdeki günlerde tekrardan sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. 

Televizyondaki elle tutulur, gözle görülür müzik programlarının zamanla kalkmasının ardından -özellikle son yıllarda- sosyal medyada birçok yayın ve program yapılmaya başladı. Bazıları bunun için Youtube kanalını kullanır iken bazıları ise Facebook üzerinden yaptığı canlı yayınlar ile dinleyiciye ulaşmaya çabalıyor. Ehvenişer de bu kulvarda yer alan isimlerden biri.

Belki anımsayanlarınız vardır. Geçtiğimiz yıl Youtube kanalı aracılığıyla dinleyiciye ulaşan Ehvenişer ekibi, ilk sezonunda Kırkbinsinek, Barış Demirel, Eskiz, Pitohui vb. bir çok ismi konuk etmişti. Bu yıl ikinci sezon için kollar sıvandı ve programa katılacak isimler belli oldu. 9 Kasım’da tekrar yayına başlayacak olan programın ilk konuğu: ‘The Young Shaven’. 16 Kasım’da ‘Hayvanlar Alemi’ ile devam eden yayına 23 Kasım’da ‘Skata’ dahil olacak. 30 Kasım günü ‘Cemiyette Pişiyorum’ grubu listede yer alan diğer isim. Aralık ayında ise; 7’sinde ‘Kinesis’ ve 14’ünde ‘Kuhn Fu’ izleyiciyle buluşacak. Programın kapanışı 21’inde ‘Jehan Barbur’ ile gerçekleştirilecek.

Ehvenişer Müzik Programı

Ehvenişer müzik programını biraz daha açmam gerekirse…

Ehvenişer, 2015 yılında yayın hayatına başlayan ve farklı sesleri bir araya getiren bir müzik programıdır. Programa konuk olan müzisyen ile gruplar Venus Music Südyoları’nda ağırlanmaktadır. Performans videoları internette Youtube üzerinden yayınlanmakta olup programda birbirinden özel söyleşilere de yer verilmektedir.

Müzik programı olmanın yanı sıra bağımsız bir sanatçı kolektifidir ve günümüz müziğine dair bir antoloji girişimidir; an’ın müziğini duyurmayı hedefler.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
25 − 10 =