fbpx MENU

SATTAS 21 Kasım’da Yuva Nayah’da!

6 Adımda Antika Olup Olmadığını Anlamak

20 Kasım 2014 Comments (0) Views: 3026 ANASAYFA, MUTFAK, Salata, Tarifler

Nacho’nun Çılgın Salatası

Enteresan bir salata tarifiyle daha karşınızdayım. Doritos Nacho cipsiyle hazırlayacağınız Nacho’nun çılgın salatası, alışık olduğunuz salatalardan biraz daha farklı. 

Kerevizle yapılan pek çok yemekte onun pişirildiğini biliyorsunuz. Bu sefer kerevizi çiğ olarak kullanacak ve içindeki tüm vitamin deposunu direk bünyemize almış olacağız. Kereviz sebzesi zaten başlı başına pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Kanser, sindirim yolu rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, adet sancıları gibi durumlarda başarısını gösteren sebze, aynı zamanda düşük kalorili olmasıyla da bilinir. Sakinleştirici ve idrar söktürücü özelliği vardır.

Soğuk kış günlerinde sarımsak, kereviz ve yoğurtla hazırlayacağınız bu tarif, tam bir vitamin ve enerji deposu! Üşümelerinizi azaltacak, alerjilerinizi hafifletecek ve sağlığınıza sağlık katacak bir cinsten. Üzerine de marketlerde satılan Doritos Nacho cipsinden ekleyerek biraz kendimizi şımartalım. Arada sırada böyle kaçamaklar da lazım pek tabii. Hele bir de kerevizi seviyorsanız, bu lezzetli ve çılgın salataya çıldıracaksınız!

Eh, yine iş başa düşüyor sizin mutfaklarda. Bir kez yapıp tadana, ikinci ve sonrakileri tekrar hazırlama garantisi de benden. Tarifi verdim gitti! Afiyet, şeker bal!

Kıvam, koyu bir pudingi andırmalı.

Kıvam, koyu bir pudingi andırmalı.

Malzemeler

  • 1 adet orta boy kereviz
  • 1 kase yoğurt
  • 2 çorba kaşığı mayonez
  • 3 iri diş sarımsak
  • 1 avuç ceviz içi
  • 1 çimdik tuz
  • 1 paket orta boy Doritos Nacho cipsi

Hazırlanışı

İlk önce; kerevizi soyup rendenin ince kısmıyla rendeleyin. Yoğurda mayonez, rendelenmiş veya dövülmüş sarımsak ve tuzu ilave ederek iyice çırpın. Avuçta irili ufaklı parçalanmış cevizleri de karışıma katarak karıştırın. Daha sonra; karışımı kerevizle birlikte iyice harmanlayın. Salatanızın kıvamı ne çok kuru ne çok sulu olmalı. Kıvam, koyu bir pudingi andırmalı. Eğer yoğurdunuz az geldiye biraz daha ekleyebilirsiniz.

Doritos cipsini rondodan geçirin. Salatanızı servis tabağına alın. Ufalanmış cipsi bir kaşık yardımıyla eşit şekilde salatanızın üstünde gezdirin. Nacho’nun Çılgın Salatası servise hazırdır. Afiyet olsun.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
6 + 26 =