fbpx MENU

Kum Saati’nde Sürpriz Performans

Yazar Sibel Buğdaycı

5 Mart 2015 Comments (0) Views: 1805 ANASAYFA, Kafama Göre

Ne Alırsınız Beyler?!

Daha düz yolda doğru dürüst yürüyemezken ben, bu ikiliyi görünce nefesim kesildi adeta. Tam bir çılgın işi gibi görünen projenin en keyifli anındaydılar. Sormadan edemedim: ‘Ne alırsınız beyler?! Viski kola?’

Utah, her yıl gelenek haline gelen ve dünyanın dört bir yanından akın akın ziyarete gelip de adrenalin yaşamak isteyen sporcuların tehlikeli anlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Nefes kesen dakikalar müthiş görsel şovlarla izleyenlerin kalp ritimlerini en üst düzeye taşımaya yetiyor. Burada bulunanların ortak üç amacı var: Doğa, adrenalin ve tabii ki özgürlük!

Bu seferki proje diğerlerinden epey bir farklı. Utah’da bulunan Moab Çölü’ne kurulu hamağın yerden yüksekliği tam 120 metre. ‘Mothership Space Net Penthouse’ isimli hamak, base jump (yüksekten paraşütle atlama) tutkunları ile highliner‘lar (iki nokta arasında gerilmiş ipte yürüyenler) olmak üzere elli kişilik bir ekibin çalışmasıyla üç günde tamamlanmış. Proje sahibi Andy Lewis, çalışma esnasında veya sonrasında hiç kimsenin yaralanmadığını ve böyle aktivitelere ilgi duyan toplulukların bir araya gelerek güzel dostluklar kurduğunu belirtti.

Mothership Space Net Penthouse, sporculara inanılmaz anlar yaşattı. Base jump severler hamağın ortasındaki boşluktan atlarken highliner’lar da ağın, kızıl kayalara gerilmiş beş kolunda yürüyüşler gerçekleştirdi.

Highliner firarda!

Highliner firarda!

Base Jumping

Base Jumping

Bir sonraki yıl tekrardan aynı ekiple toplanıp bir şeyler yapma konusunda hevesli olan Lewis’in, bu sefer nasıl sıra dışı bir projeyle karşımıza çıkacağını merak etmiyor değilim hani.

Mothership Space Net Penthouse

Mothership Space Net Penthouse

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
28 − 1 =