fbpx MENU

Kurtalan Ekspres Yollarda

Doors Belgeseli Yolda

30 Ekim 2014 Comments (2) Views: 1999 ANASAYFA, ETKİNLİK, Konser, Müzik

Nemrud Kadıköy’ü Salladı

Dün gece Kadıköy Sahne’de Nemrud grubunun canlı performansını izledik. Bu adamlar gerçekten iyi çalıyor!

Saat 21:40 gibi Kadıköy Sahne’nin kapısındaydık. Tatlı bir kalabalık, heyecanlı bir bekleyiş vardı. Saatler 22:00’ı gösterdiğinde ışıklar söndü ve Nemrud üyeleri enstrümanlarının başında yerini aldı. ‘In My Mind’ ile konseri başlattılar. Mert Topel’in parça aralarına serpiştirdiği klavyelerdeki duygu fenaydı. Klavyeyi çalmıyor, adeta yaşıyordu. Notalar arasında nazik ve akıcı gezintisiyle beni derinden etkiledi diyebilirim. Mert Göçay’ın clean arpejleri çok yerinde ilerledi şarkı boyunca. Baterist ve basçının tuşeleri ayrı bir harikaydı. Gerçek bir davul & bas uyumu hakimdi şarkının alt yapısında. Şarkı bittikten sonra Mert Göçay, ‘hoşgeldiniz’ tümcesiyle izleyiciyi ağırladı. Hemen ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlaması gerçekten takdire şayan bir davranıştı.

Mert Topel

Mert Topel

Konser tüm hızıyla devam ediyordu. Sırada Journey Of The Shaman Part I, Part II ve Part III vardı. Topel’in çift klavyesine katılan Göçay gitar ve soloları, ardından vokaller duygu arası iniş çıkışları yarattı değişen ritimlerle birlikte dinleyicide. Yeryüzünden yeraltına inilen konsept parçalar sırasıyla birbirini izledi. Ne var ki; konser boyunca gitarın biraz geri planda kaldığı kanısındayım. Daha fazla ve yüksek tuşeli performans dinlemek isterdim Mert Göçay’dan. Gerçi Hammond ton ve pitch band seven biri olarak klavyelerin ön planda olmasından asla şikayetçi değilim. Mert Alkaya’nın yaklaşık sekiz dakika süren davul solosu ise nefes kesen cinstendi. Hem çift cross solo hem de şov, kendisini pür dikkat izlettirdi.

Mola verilmeden bitirilen konserin son parçası ‘Ritual’ oldu. Grubun iki saat mola vermeden gösterdikleri performans bayağı iyiydi. Nemrud ile Progresif Rock tadı beni epey doyurdu. Üzüldüğüm tek nokta; keşke böyle kaliteli müziklerin önü ülkemizde biraz daha açık olsa ve tanınabilirlikleri artsa! Kaliteli müzik, iyi iş bir adım daha öteye taşınsa.

Genel anlamda enerjisi yüksek; duygusallığın karanlık üzerinde yürüdüğü cici bir konserdi. Nemrud Kadıköy’ü salladı! Benim de kulağımın pası atıldı. Yine böyle iyi konserler olsa da gitsek düşüncesiyle, sağanak yağış altında geceye noktayı koydum.

Rock müzik candır. Dinleyiniz dinlettiriniz! Esen kalın.

Tags: , , ,

2 Responses to Nemrud Kadıköy’ü Salladı

  1. Mert Topel dedi ki:

    Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
24 + 19 =