fbpx MENU

Cevizli Roka Salatası

İstanbul’un Gizli Masalı

11 Ekim 2014 Comments (0) Views: 1737 ANASAYFA, ETKİNLİK, Konser

Nemrud’a On Sekiz Kala!

Geçtiğimiz günlerde ‘Journey Of The Shaman’ albümünün LP kaydıyla gündeme gelen saykodelik progresif rock topluluğu Nemrud, 29 Ekim saat 22:00’da Kadıköy Sahne’de canlı performans sergileyecek. Progresif rockın kural dışı çocukarınla entel ve sıra dışı bir yolculuğa çıkmaya ne dersin?

Nemrud, 2008 yılının sonlarına doğru İstanbul’da kuruldu. Ülkemiz dışında dünyaca tanınan grup, üç yıl arayla ‘Journey Of The Shaman’ ve ‘Ritual’ albümlerini çıkardı. Camel, Genesis, Eloy, Jane, King Crimson esintisini hissedebileceğiniz soundları ve liriklerdeki mitolojik konsept ile Türkiye’de çizginin tamamen diğer ötesinde olarak nitelendirdiğim grubun ilk LP kaydı geçtiğimiz haftalarda Rainbow45 etiketi ile raflardaki yerini aldı.

29 Ekim Çarşamba akşamı, saat 22:00’da ışıklar sönecek, nefesler tutulacak ve sahnede yalnızca Nemrud konuşacak. Journey Of The Shaman’ın imza günü ardından grubu saran konser heyecanı ile buluşmak adına tüm rock severleri Kadıköy Sahne’ye bekliyorum.

İşte Nemrud konserine gitmek için birkaç neden:

  • 2014 yılında 1970 havasını solumak.
  • Saykodelik progresif rock candır.
  • Ütopik dünyaya yolculuk.
  • İyi işler çıkartan grupların canlı performansı kaçmaz.
  • Prag’da kayıtları tamamlanan ve ülkemiz dışında pek çok memlekette de satışı sürdürülen plak kaydının sahiplerini tanımak, müziklerine dokunmak ve onlara destek olmak.
  • Retroya saygı.
  • Müziğe sevgi.

Konser biletlerini Biletix’den veya Kadıköy Sahne’de kapıdan temin edebilirsiniz. Fiyat: 25 TL. Nemrud ile Progresif Rock ateşinde kavrulmaya hazır olun. ‘Nemrud’a on sekiz kala!’ diyor ve heyecanla gün saymaya başlıyorum. Orada görüşmek üzere!

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
13 + 16 =