fbpx MENU

Telepatik Raba Di Babba

Farkettiniz Mi Sudaki Konuşan Baloncukları?

12 Aralık 2014 Comments (0) Views: 1304 ANASAYFA, Film, Müzik, Sinema, Yarışma

‘Noah’, Altın Küre’de Şarkısı İle Yarışacak

72. Altın Küre Ödülleri’nin adayları sonunda belli oldu. 2014’ü kasıp kavuran ve Nuh’un Gemisi hikayesinin ele alındığı film ‘Noah’, Altın Küre’de şarkısı ile yarışacak.

Sinema dünyasının en popüler ödül töreni olan Altın Küre Ödülleri’nin 72. defa düzenleneceği geceye katılacak olan adayların listesi açıklandı. Noah filmi ‘Mercy Is’ parçası ile En İyi Şarkı dalında ismini listeye yazdırmışken, şu an hala vizyonda olan Bilimkurgu filmi Interstellar’ın Hans Zimmer’a ait müzikleri de En İyi Müzik dalında adaylar arasında. Altın Küre ödül töreni ise; 11 Ocak 2015’de gerçekleştirilecek.

En İyi Film (Drama) dalında; Boyhood, Foxcatcher, The Imitation Game, Selma ve Theory of Everything listede yer alıyor.

En İyi Film (Müzikal/Komedi) dalında; Birdman, Into The Woods, The Grand Budapest Hotel, Pride ve St. Vincent isimlerine rastlıyoruz.

En İyi Yönetmen dalında; David Fincher “Gone Girl, Richard Linklater “Boyhood”, Alejandro Gonzalez Inarritu “Birdman”, Wes Anderson “The Grand Budapest Hotel” ve Ava DuVernay “Selma” adaylar olarak açıklandı.

En İyi Kadın Oyuncu (Drama) dalında; Jennifer Anniston, Julianne Moore, Rosamund Pike, Felicity Jones ve Reese Witherspoon var.

En İyi Erkek Oyuncu (Drama) dalında; David Oyelowo, Jake Gyllenhaal, Steve Carell, Benedict Cumberbatch ile Eddie Redmayne aday isimlerinden.

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi) dalında; Helen Mirren, Amy Adams, Quvenzhane Wallis, Emily Blunt ve Julianne Moore adaylar arasında.

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi) dalında; Bill Murray, Ralph Fiennes, Michael Keaton, Christoph Waltz ve Joaquin Phoenix yer alıyor.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında; Jessica Chastain, Keira Knightley, Emma Stone, Merly Streep ve Patricia Arquette isimleri açıklandı.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında; Ethan Hawke, Mark Ruffalo, JK Simmons, Edwart Norton ve Robert Duvall gözümüze çarpıyor.

En İyi Senaryo dalındaki isimler; Wes Anderson “The Grand Budapest Hotel”, Richard Linklatter “Boyhood”, Graham Moore “The Imitation Game”, Gillian Flynn “Gone Girl” ile Alejandro Gonzalez Inarritu “Birdman” olarak belirlendi.

En İyi Yabancı Fim dalında; Ida (Polonya), Leviathan (Rusya), Force Majeure (İsveç), Tangerines (Estonya) ve Gett: The Trial Of Viviane Amsalem (İsrail) filmleriyle karşılaşıyoruz.

En İyi Müzik dalında; Antonio Sanchez “Birdman”, Hans Zimmer “Interstellar”, Alexandre Desplat “The Imitation Game”, Trent Reznor & Atticus Ross “Gone Girl” ve Johann Johansson “The Theory of Everything” adaylar arasında.

En İyi Şarkı dalında; Big Eyes “Big Eyes” (Lana Del Rey), Glory “Selma” (John Legend, Common), Opportunity “Annie” (Greg Kurstin, Will Gluck, Sia Furler), Mercy Is “Noah” (Patti Smith, Lenny Kaye) ile Yellow Flicker Beat “The Hunger Games: Mockingjay Part II” (Lorde) aday isimlerinden.

En İyi Animasyon dalında ise; Big Hero 6, The Boxtrolls, The Book of Life, The Loge Movie ile How to Train Your Dragon 2 listede yer alıyor.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
26 ⁄ 13 =