fbpx MENU

‘Song To The Siren’ Kalabalığı

Portakal Kabuğundan Mum

23 Aralık 2014 Comments (0) Views: 9525 ANASAYFA, Burç Yorumları

Ocak Ayı Burç Yorumları

Yeni yılda herkes için iyilik, sağlık, şans ve mutluluk diliyorum. Yılın ilk aylık burç yorumları ile karşınızdayım. 

2015 Ocak Ayı Burç Yorumları ile hayatınızda ne gibi değişim & dönüşümler yaşanacağına bir göz gezdirelim.

1KoçaKOÇ

Sevgili Koçlar, yeni yılın ilk ayını epey bir hareketli geçireceksiniz. Özellikle iş ve sosyal çevrenizde ciddi bir iniş çıkış grafiği mevcut. Trafiğinizin son derece yoğun olduğu bu dönemde kan bağınız olan biri ile büyük bir problem yaşama olasılığınız yüksek. Kaçmak, inzivaya çekilmek, susmak isteyebilirsiniz. İkinci yarıdan itibaren sürpriz haberler alarak kendinizi yeni bir ortamda bulabilirsiniz. İnsanlarla tanışıp sosyalliğinizin artması söz konusu olacak. Bu süreçte yakın bir arkadaşınızla kısa sürecek bir kırgınlık yaşayabilir, hayatınızdaki bazı dengeleri değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Ayın sonuna doğru kırılan kalpleri tamir etmek adına güzel zamanlar yakalayabilirsiniz. İç dünyanızı sorguya çekeceğiniz bu dönemde tatsızlıklara son verecek ve iş konusunda yeni, farklı adımlar atacaksınız. Derinlemesine düşünüp planlı programlı ilerlediğiniz takdirde kalıcı sonuçlara varacaksınız.


2BoğaaBOĞA

Ocak’ın ilk haftasında 2014 yılına ait olan plan ve projelerinizle alakalı birtakım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Geçmiş yıldan 2015’e taşınan ertelenmiş kararların artık masaya yatırılma zamanı! Net olmak ve gerçeklerle yüzleşmek için güzel bir ay. Aralık’da kapatamadığınız borçları kapatacak ve verdiğiniz sözleri yerine getireceksiniz. Krizlerinizden, sıkıntılarınızdan yavaş yavaş kurtulmaya başlayacağınız bu ay, uzun zamandır görüşemediğiniz insanlarla bir araya gelip keyifli günler geçireceksiniz. Sağlık sorunları ve gönül ilişkilerinin biraz daha geri planda kalacağı bu dönemlerde ailenizle vakit geçirmek isteyecek ve hoş sürprizlerle karşılaşacaksınız. Ayın son günlerinde temkinli olmalı ve geleceğe dair önemli kararlar vermekten kaçınmalısınız. Özellikle yeni ortaklıklar, yatırımlar ve uluslararası görüşmeleriniz, bırakın bir sonraki aya kalsın.


3İkizleraİKİZLER

Eğlenceli İkizler burçları, her daim olduğu gibi Ocak ayı da sizlere neşe, eğlence ve bol hareket getirecek. Özellikle şansın sizden yana olduğu bu süreçte hemen hemen pek çok istekleriniz, arzu ettiğiniz şekilde gerçekleşecek. Mutlu ve keyifli günlerinizin yanı sıra hakkınızda yapılan birtakım dedikodular kulağınıza ulaşabilir. Sakin ve kararlı olup zekanızı kullanmanızda fayda var. Ayın ortasından itibaren sorumluluklarınızda artış söz konusu. Yeni görevler, deneyimlerin başında kendinizi bulabilir ve hesapta olmayan yolculuklara çıkabilirsiniz. Ekonomik anlamda düzelecek; ama yeni borçlar yapmaktan kaçınmayacaksınız. Hesaplı, kitaplı olup çarşıya uymanızda yarar var. Harcamalarınıza özellikle son günlerde dikkat etmelisiniz. Yalnız olanlara yeni bir aşkın sinyalleri görünürken, hayatında biri olan İkizler burçları, var olan ilişkilerini bir adım daha ciddiyete taşıma kararı alacak.


4YengeçaYENGEÇ

Sevgili Yengeçler, Ocak ayının ilk yarısına biraz sıkıntılı bir giriş yapacaksınız. Dostluklar, evlilik, gönül ilişkileri ve ortaklıklar gibi iki ilişkilerinizde bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu zorluk yeni bir sorundan ziyade geçtiğimiz yıldan gelen bir problem de olabilir. Ne var ki; Venüs ile Merkür‘ün yapacağı açı sayesinde var olan durumu, daha sakin bir şekilde ele alıp sağlıklı bir şekilde çözüme ulaşabileceksiniz. Ayın ortasından itibaren maddi odaklı konular gündeminize oturacak. Unuttuğunuz konular ile yüzleşebilir, ekonomik alanda yeni kararlar alabilirsiniz. Ayrıca; bu konularda sürpriz gelişmelerle de karşılaşmanız olası. İç mahkemenizde kendinizi sorgulayabilir ve ani verdiğiniz kararlardan dönmek isteyebilirsiniz. İçinizden geldiği gibi davranmak serbest! Çünkü; öyle ya da böyle verdiğiniz her karar Şubat ayını olumlu anlamda etkilemenize yardımcı olacak.


5AslanaASLAN

Ocak ayında iki konu ile meşgul olacaksınız. Bunlar: Sağlık ve ilişkilerinizdeki iletişim. Hayatınıza dair yeni ve farklı başlangıçlar yapmak isteyeceğiniz Ocak ayı, size epey bir kafa karışıklığı sunacak. İşinizi değiştirmek, ilişkinize son vermek veya hayatınıza yeni birini sokmak ya da evinizden taşınmak, taşınmayıp evde bir değişiklik yapma ihtiyacı duymak isteyebilirsiniz. Nereye nasıl yetişeceğiniz konusunda afallayacağınız bu süreçte sağlığınıza çok daha fazla özen göstermeli, özellikle ruh sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. İkinci yarıdan itibaren sorumluluklarınızda bir artış söz konusu olacak. Özellikle 16 Ocak’dan itibaren uyku düzeninizde ciddi zorlamalara maruz kalabilir ve bazı mecburiyetlik duygularından yorulabilirsiniz. Etrafınızdaki ilişkilerinizde birtakım iletişim kopuklukları yaşanabilir. Böyle durumlarda soğukkanlılığınızı korumalı ve mantıklı adımlar atmalısınız.


6BaşakaBAŞAK

Sevgili Başaklar, bu ay sizin için enerjisi yüksek bir dönem olacak. Özellikle aşk ve dostluklar konusunda köklü değişimlere maruz kalabilir, yeni atılımlarda bulunma hevesiyle yanıp tutuşabilirsiniz. Ayın ortasından itibaren Venüs’ün üzerinizde bıraktığı huzur etkisi son günlere kadar geçerliliğini koruyacak. Kendinizi dingin, mutlu ve keyifli hissedeceğiniz Ocak, şans ve parayı da size doğru getiriyor. Kendinizin geliştirdiği iş konusunda öğrenmeye aç bir döneme girebilir ve yeni kurslar, farklı alanlarda kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Tabii, bu gelişim süreciniz mutlaka işinize paralel bir anlamda ilerleyecek. Rutin hayatınızdan bu sayede sıyrılacak ve gündeminizi değiştirerek enerjinizi dinamik tutmayı başaracaksnız. Her şeyin harika bir şekilde ilerleyeceği bu ay, sadece son hafta ufak tefek sorunlarla karşılaşacak ve bazı arkadaşlarınızla iplerinizi artık tamamen kopartacaksınız.


7TeraziaTERAZİ

Sevgili Teraziler, Ocak ayına köklü bir değişim kararı ile başlayacaksınız. Aile içinde ve sevdiğiniz kişilerle yaşadığınız problemlerin muhakemesini yapacak ve bazı kararlar alacaksınız. Ciddi problem, meseleleriniz 4 Ocak’da yardımınıza koşan Venüs ile birlikte huzurlu bir şekilde çözüme ulaşacak ve aldığınız kararların arkasında durabileceksiniz. Artık istikrarlı ve düzenli bir hayat yaşama isteğiniz de problemleri çözmenizde destek sağlayacak. Ayın ikinci yarısından itibaren sizi heyecanlandıran konular gündeminize oturacak. Bir hobiniz, flörtünüz, çocuklarınız veya gelecek planlarınız ile ilgili konuları kafanızda düşünüp tartmaya başlayacaksınız. Özellikle 21 Ocak’da Merkür’ün geriliyor olması küçük; ama sayıca fazla sorunlarla yüzleşmenize olanak tanıyabilir. Cesaretinizin yüksek olacağı bu dönem, ani adımlar atmaktan kaçınmalı, ciddi kararlarınızı bir sonraki aya bırakmalısınız.


8AkrepaAKREP

Sevgili Akrepler, 2015’in ilk ayında zorlu bir döneme giriyorsunuz. İletişimde kopukluklara çok sık maruz kalabilir, işle ilgili projelerinizde aksiliklerle karşılaşabilir ve ufak tefek kazalar yaşayabilirsiniz. Özellikle Uranüs’ün evinizde yaptığı açı ile hanenizdeki sorunlarda ciddi bir artış yaşanabilir. Kaçmak, uzaklaşmak, saklanmak isteyebilirsiniz. Kararlı ve sakin olmanızda fayda var. İkinci yarıda Mars’ın agresif etkileri altında kalabilir, manasız gerginlik halleri yaşayabilirsiniz. Hayatınızın temeline koyduğunuz taşlar yerinden oynayacak ve bu da sizi zamansız sıkıntılar yaratacak. Son haftada işler daha da ciddi bir zorlanmaya girecek. Merkür’ün gerilemesiyle birlikte iletişimde olduğunuz insanları farkında olmadan kırabilir, telafisi olmayan hatalar yapabilirsiniz. Ciddi kararlarınızı Şubat ayına bırakmalı ve değişen dengelere ayak uydurmaya çalışmalısınız.


9YayaYAY

Sevgili Yaylar, ayın ilk yarısında hane ile yaşadığınız sıkıntılara bir son vermek isteyecek ve köklü kararlar alacaksınız. Evle ilgili sorunları çözmekle uğraştığınız sırada bir de üzerine iş ile ilgili problemler gündeme gelebilir. İki sorunu halletmeye ramak kalmışken de ikili ilişkileriniz sizi epey zorlayacak. Özellikle çocuklar ile ilgili konularda büyük problemler kapınızı çalacak. İstikrarınızı bozmadan kararlı davranmanızda fayda var. Çünkü; ayın ikinci yarısından itibaren zorlandığınız süreç, yerini yavaşça sakin ve yolunda gitmeye başlayan durumlara bırakacak. Son hafta ise; son derece neşeli ve enerjisi yüksek bir dönem sizi bekliyor olacak. İş ile ilgili konularda ve seyahatlerinizde iyileşmeler gerçeklelecek. Yeni sorumluluklar almanız gerekebilir. Aldığınız sorumlulukları eğlenceli bir şekilde hayata geçirmeyi başaracak ve hayata dair yeni anlamlar yükleyeceksiniz.


10OğlakaOĞLAK

Bu ay gündeminizin baş koltuğuna değişimler oturacak. Hayatınız ve kendinizle ilgili ciddi değişimler yapacağınız bu ay, zorlu etkilerini de beraberinde getirecek. Özellikle 2014’ü arkada bıraktığınız köklü değişimlerin sancılarını 2015’in Ocak ayında da yaşıyor olacaksınız. Derin bir sessizlik haline bürünebilir, hiç kimsenin sizi anlamadığına kendinizi inandırabilirsiniz. Aile bireyleriyle yaşayacak olduğunuz uyumsuzluklar da bu duruma büyük etken teşkil edecek. Ayın ikinci yarısından itibaren bu düşüncelerinizden kurtulmaya başlayacak ve kırılan kalpleri tamir etme yoluna gideceksiniz. İş ile ilgili konularda aşırı bir yoğunluk söz konusu. Kararlarınızdan emin olmayabilir, onları tekrar gözden geçirmek isteyebilir ve sonucunda yeni başlangıçlar yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Hırslarınızı bir süreliğine ertelemeli ve Merkür gerilemesinden kurtulana kadar bazı ciddi kararlarınızı askıya almalısınız.


11KovaaKOVA

Sevgili Kovalar, ilk yarıda dış dünyadan ziyade iç dünyanızla ilgili bazı zorluklar yaşayabilir, önceden vermiş olduğunuz kararlarınızı sorgulama yoluna gidebilirsiniz. Bu süreçte sık görüştüğünüz kişilerden uzaklaşmak isteyebilir ve içinizdeki huzursuzluğa çare bulma derdine düşebilirsiniz. Uykularınızın da kaçabileceği bu dönemde doğayla içli dışlı olmalı ve kafanızı dinleyip kendinizi çok yormamanızda fayda var. Ocak ayının en zorlu haftası üçüncü hafta olacak. Mars’ın agresifliğine kendinizi kaptırmayarak sakin ve temkinli davranmalısınız. Ufak tefek krizleri görmezden gelmeli ve ay sonuna doğru iyileşmelerin yaşanacağını bilmelisiniz. Özellikle trafikte kazalara, yeme içme alışkanlıklarınızda zehirlenmelere dikkat etmelisiniz. Eski meseleler gündeme geldiğinde susarak hata yapmayı engelleyebilir, bir sonraki ay için kalıcı ve pozitif dönüşümlere zemin hazırlayabilirsiniz.


12BalıkaBALIK

Sevgili Balıklar, Ocak ayının ilk haftası evle ilgili konularda bazı zorlanmalar yaşayabilir, karar vermekte güçlük çekebilirsiniz. Sosyal çevrenizle alakalı değişim ve dönüşümler ikinci haftadan itibaren gündeminize oturacak. Yeni insanlarla tanışabilir, eski dostlarınızla karşılaşabilirsiniz. Özellikle ayın 17’sinde sürpriz ve pozitif bir gelişme sizinle birlikte olacak. En yoğun olacağınız son hafta, içsel bir sıkıntı yaşayabilir ve kendinize özel bir alan yaratma ihtiyacı duyabilirsiniz. Sorununuzu en yakın bulduğunuz kişiyle konuşabilir ve farklı çözümler üretme yollarına gidebilirsiniz. Uykularınızın kaçabileceği bu zorlu süreçte seyahate çıkarak rahatlamak isteyebilirsiniz. Şubat ayına dair önemli kararlarınızı şimdilik rafa kaldırmalı ve aceleci davranmamalısınız. Uzun süredir düşündüğünüz tadilat, alım-satım gibi konular da ayın son günlerini meşgul edecek alanlar. Şans yanınızda!

Aralık ayı burç yorumları için…

Tags: , ,

Comments are closed.