fbpx MENU

Zahmetsiz Nar Ayıklama Yöntemi

Kasım Ayı Burç Yorumları

25 Ekim 2014 Comments (0) Views: 1624 ANASAYFA, Kitap, SANAT

Onlar Çiçek Çocuklardı

Onlar büyük bir evde yaşardı. Kapıları olmayan ahşap bir evde… Bahçelerinde sebze ve çiçekler yetiştirirlerdi. Birbirleriyle hoş sohbetleri ve sevgi alışverişleri bir yana diğer gerçek dostları hayvanlar ve doğa idi. İnsanların ar duygularının ardında büyüyen şiddeti terk etmişlerdi. Giysilerle derecelendirilen erdemleri ve sosyal sınıfları reddetmek adil bir düzen getiriyordu her şeye. Yaşam, güneşe bağımlı bir oyundu ve başkalarının yarattığı ideolojiler son bulmuştu. Kimse bir ‘Ra’ olma kaygısı taşımıyordu. ‘Benmerkez’ ve ‘umutsuzluktan doğan mutsuzluk’ kelimeleri onların lugatında hiç var olmayan iki sıradan söylemdi. Her şey doğal ve normaldi; öfke, rekabet, hırs, nefret ve para dışında. Freudçu yaklaşımdaki saldırganlık, cinsel tabularla başlıyordu. Oysa onlar için cinsellik, aşkın yolunu güneye çeviren ve duygu isteyen melodik bir yol şarkısıydı.

Birçokları için bir yaz rüyası olarak görülen bu akım, cezaya ve zorlamaya dayanamadığından önemsenmemiştir. Kaldı ki; onların kendilerini kabul ettirme çabaları da yoktu. Onlar, nehrin öte yakasında, Antik Çağlı bir köylü gibi yaşayarak derinden ses veren ruhsal bağlarını meditasyonla havaya yayıyorlardı. Sanat ve hisler bugünkü insanlığın ortak paydasındaki araç gibi değil o zamanın amacıydı. Dingin, hevesli ve inançlıydılar. Rüzgarlarla kozmopolit şehirlere göçen bu huzur, kendini kapitalist beyinlerin kölesi olmaktan korudu ve onlar tekrar evlerine döndüler. Büyük tren yolculuğunda, bilinçaltına yerleştirilmiş tüm tutkular serbest bırakıldı. Onlar yeni bir ışık yaktılar ve kalpleriyle tüm kapıları açtılar.

Onlar çiçek çocuklardı. Sevgi, her şeyin üstesinden gelen sihirli anahtarlarıydı. Eğlence düşkünü insanlar değillerdi; fakat yaşamayı tutkuyla seviyorlar ve birçoklarından çok daha fazla şey biliyorlardı. Mutlu yaşadılar ve bize genç kalmanın sendromunu aşıladılar!

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
23 ⁄ 1 =