fbpx MENU

Kimdir Bu Asiçiçek?

Kadıköy’de Kafa Karıştıran Tuzak

16 Kasım 2014 Comments (0) Views: 4352 ANASAYFA, MODA, SANAT

Orijinal Motiflerle İlginç Örgüler

Günümüzde çok merak edilen ve gün geçtikçe daha geniş kitlelere ulaşan, ev hanımlarının ve hatta çalışanların bile ilgi duyduğu örgü modelleri birbirinden ilginç ve özel tasarımlar ile her yerde karşımıza geliyor. Bir dönem hobi olarak ya da yakın çevreye yapılan bu el emeği ürünler, artık sosyal medyanın birçok platformunda yer alıyor.

Pembeli beyaz bebek yeleği.

Pembeli beyaz bebek yeleği

Özellikle İnstagram üzerinden online satış ile mağazacılık konusunda ticarete atılan butikler sürekli gündemde. Kendi reklamlarını kendileri oluşturan ve hedef kitlelerine her daim hizmet veren bu butiklerin çoğunda, hiçbir yerde bulamayacağınız ürünler yer alıyor. Üstelik sipariş üzerinden de istekleriniz hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Binlerce yıl öncesinden hayatımıza dahil olan motif teknikler, örgüler üzerinde kullanılarak birbirinden değerli parçalar ortaya çıkartılıyor. Her butiğin ayrı bir moda öyküsü ve her kadının da göz nuru olan bu ürünler oldukça avantajlı. Dünya markalarını bile ayağımıza getiren İnstagram, online satış ile herkese kucak açtı ve hepimizin gözdesi oldu.

Gel gelelim tasarımların örgü ve dikiş kısımlarına. Bebek yelekleri ve tasarım şapkaların çok daha fazla yoğun ilgi gördüğü örgü satış sitelerinde aradığınız her tasarımı bulmak mümkün. Diğer yanda ise yalnızca bebek yelekleri ve şapkalar değil; ayraç, saç örgüsü, anahtarlık, terlik, biblo vb. gibi farklı ve yaratıcı ürünlere de rastlayabiliyoruz. Orijinal motiflerle ilginç örgüler fazlasıyla ilgi görüyor. Sosyal medyada blogger’ların da hem örgüye hem de modaya dair bilgilerini paylaşması, birçok kişiyi teşvik eden cinsten. Üstelik örgü dünyasının kendisine ait bir dili bile mevcut. Haroşo, pirinç, kesme şeker, dolgu gibi birçok farklı yöntemi var. Her yaşa hitap eden ve rengarenk ürünler ile göz kamaştıran birbirinden özel ve güzel ürünlerden yalnızca birkaç tanesini sizlerle paylaşıyoruz. Bere, atkı, son moda hırkalar, şapkalar ve hatta kazaklar. Her daim gördüğümüz, kamu önünde yaşayan ünlülerin bile tercih ettiği şık örgü tasarımları her yerde karşınıza gelebilir. İnternet üzerinden online satış yapan e-bebek firmaları dahi, bu el emeği ürünleri tercih etmekte ve kullanmaktadır. Herkes bebeğinin eşyalarının yanı sıra güzel görünmesi için de çaba harcar. Bebek örgü modelleri çeşidi de her geçen gün artmaktadır.

Emek Raftakilerde

Üç renkli yelek

Üç renkli yelek

Her kızın çeyizinde mutlaka havlu kenarları, fiskos örtüleri, çetikler, peçetelik olmazsa olmazlardandır. İşte tam bu noktada dantel örgüler devreye girer ve çeyiziniz tamamlanır. Bir de üzerinde her objenin rahatlıkla yapılabileceği lifler bulunmaktadır. Lif modelleri de her zevke göre işlenir ve örülmesi en kolay ve hızlı olan ürünler arasında yer almaktadır. Kışın boynumuza doladığımız atkılar, boyunluklar ve şallar da vazgeçilmezlerimizin arasındadır. Talep ve istek doğrultusunda hizmet veren butiklerin kıymeti her geçen gün daha da artıyor ve butik sahipleri, meraklıları için mükemmel işler sergiliyor.

Siz de bu farklı tasarımları ve birbirinden şık modelleri incelemek istiyorsanız vereceğimiz örnek siteden güzel motiflere ulaşabilirsiniz. Raftakiler, henüz yeni açılmış olmasına rağmen yoğun ilgi gören ve farklılığı ile dikkat çeken butikler arasında yer alıyor. Yıllardır örgü işinde ustalaşmış ve şimdiye kadar gördüğü her ürünün örneğini en fazla 2 gün içerisinde çıkarabilen bir emek butiği. Sürekli güncel tutulan Raftakiler, önümüzdeki günlerde sürpriz modeller ile yeniden karşımıza gelecek gibi duruyor. Siz de bu ürünlere göz atın ve beğendikleriniz için vakit harcamayın.

Unutmayın ki; örgü, bir Anadolu kültürüdür.

Özel tasarım mor erkek yeleği

Özel tasarım mor erkek bebek yeleği

Tags: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
13 ⁄ 13 =