fbpx MENU

Türk Sinemasında Gerçeküstü Bir Müzikal

Leziz Karnıyarık

3 Kasım 2014 Comments (57) Views: 41658 ANASAYFA, ENERJİ

Psişik Misiniz?

Psişik güçler, aslında hepimizde var olan; ama birinde fazlayken bir diğerinde daha bastırılmış, keşfedilmemiş veya uykuda olan hislerdir. Başka bir deyişle izah etmem gerekirse bu yetenek, tamamen kişinin sahip olduğu doğal, içgüdüsel ve yoğun sezgilerden meydana gelir. Peki, psişik gücünüz hangi seviyede öğrenmek ister misiniz?

Psişik bir kişinin bunu kendinde farketmesi epey zaman alırken, bazı kişiler daha ufak yaşlarda bu hislerinin farkına varır. Olacak bir olayı önceden sezinlemek veya rüyanızda gördüğünüz bir durumun sonrasında gerçekleşmesi psişik gücünüzle yakından ilgilidir. Bu duygular ise çakra çalışmaları vb. pek çok uygulamayla geliştirilebilmektedir. İlerleyen dönemlerde bu konuyla alakalı ufak tefek çalışmaları sizlerle paylaşacağım; ama önce yanınıza bir kağıt ve kalem alın, aşağıdaki soruları evet / hayır şeklinde cevaplayın. Bu test, psişik biri olup olmadığınız hakkında bir nebze de olsa fikir sabihi olmanıza yardımcı olacaktır. Acaba gerçekten psişik misiniz?

Psişik Yeteneğiniz Hangi Seviyede?

 • Dış görünüş itibari ile nizami biriyle tanıştınız. Genelin ona duyduğu güven duygusuna karşın sizin içinizde bir güvensizlik hissi belirdi. Bir süre sonra öyle bir olay oldu ki; ilk intibanızın doğruluğu ortaya çıktı.
 • Bir gün sürekli kullandığınız yolu değiştirme ihtiyacı duydunuz ve ardından gitmekten vazgeçtiğiniz yolda bir kaza yaşandığını öğrendiniz.
 • Telefonla birini aramaya çalıştığınızda bazen öyle çok meşgul çalıyor ki; sonradan o kişiyle konuştuğunuzda onun da o esnada sizi aramaya çalıştığını öğreniyorsunuz.
 • Rüyalarınızın %90’ı çıkar.
 • Bazen yanınızdaki biri size bir şey sormuş gibi ona cevap verirsiniz; fakat o bu duruma şaşırır. Çünkü; sizin cevapladığınız soruyu aslında sadece içinden düşünmüştür.
 • Deprem veya eve girecek hırsız gibi bir felaketle karşılaşmadan birkaç dakika önce ne kadar yorgun olursanız olsun uyanıyorsunuz.
 • Güneş ve Ay Tutulması gibi doğayı ilgilendiren olaylar bedeninizde veya uykunuzda mutlaka bir enerji değişikliğine yol açar. Siz bunu bir şekilde hissedersiniz.
 • Uzun süredir görüşmediğiniz, konuşmadığınız birini içgüdüsel olarak bir anda merak edip aradığınızda genelde kendinizi o an ya da az önce başa gelmiş kötü bir durum hikayesi dinlerken buluyorsunuz.
 • Başka insanlara akıl fikir verme yeteneğiniz harika; ama kendi hayatınızda bunu bir türlü uygulayamıyorsunuz.
 • Aklınızdan yıllardır görmediğiniz bir ilkokul veya lise arkadaşınızı geçirdiğinizde kısa sürede ondan bir haber alırsınız.
 • Şans verdiğine inandığınız ve mutlaka yanınızda taşıdığınız bir objeniz var.
 • Anneniz veya büyük dedeniz bir falcıydı.
 • Doğaya tutkuyla bağlısınız.
 • Bazen sanki başka zamana dair anılar ve görüntüler hatırlıyorsunuz.
 • Aynı rüyayı defalarca gördüğünüz olur.
 • Çocukluğunuzdan beri insanların baş ve vücut etraflarında tuhaf renkli ışıklar görüyor ve bunu herkesin görmediğini biliyorsunuz.
 • Çok istediğiniz her şey olur.
 • En tehlikeli durumlarda bile son dakikada, enteresan bir şekilde paçayı sıyırırsınız.
 • Bir objeyi hareket ettirme veya eğip, bükme gücünüz var.
 • Çoğu zaman araba kapısı kolu veya korkuluk gibi yerleri tutarken, bazen de başka bir insana dokunurken elektrik çarpmış gibi olursunuz.
 • İnsanların geçmişini onlar size anlatmadan bilirsiniz.
 • Geleceğe dair öngörünüz yüksektir.
 • Geçmiş yaşama ilginiz var.

Sonuç

Eğer yukarıdaki cümlelerden en az on tanesine evet yanıtını verdiyseniz ‘psişik gücünüz var; ama uykuda’ demektir. Geliştirmeniz ve günlük yaşam içerisinde farkındalığınızı arttırmanız gerekecektir. On altıdan fazla evetiniz var ise psişik yeteneğiniz son derece kuvvetli ve siz bunun gayette farkındasınız.

Psişik gelişme, kişisel bir yoldur. İlerleyen dönemlerde, psişiğinizi geliştirebilmeniz için bazı uygulamalardan bahsedeceğimi söylemiştim. Yine de bu çalışmalar, size sadece yardımcı olabilmek adınadır. Ciddi bir sabır ve beklenti olmaksızın kendinize inanmayı gerektirir. Bunun dışında herkes kendi doğru yolunu, ancak iç sesine güvenerek bulabilir. Çünkü; tek bir doğru yoldan söz etmek mükün değildir. Kendi notlarınızı tutmalı ve zihninizi kendinize güvenerek serbest bırakabilmelisiniz ki; farkındalık ışığı altında gelecek olan süprizlere alan açabilesiniz.

Blessed be!

Tags: , ,

57 Responses to Psişik Misiniz?

 1. Umut dedi ki:

  17 tane ‘evet’ var. ‘Görsel mi, işitsel mi, sözel mi, sayısal mı psişik gücün var?’ diye başka bir test yapmıştım. 20 soru vardı. Hepsi eşit çıktı. 🙂

  • Renkli Sen dedi ki:

   Doğrudur. Tabii, bire bir bağımlı kalmamak lazım bu tür test sonuçlarına. Yardımcı olarak düşünülebilir.

  • Aysu dedi ki:

   Bende de eşit çıkmıştı! Ne olduğunu biliyor musun?

   • Renkli Sen dedi ki:

    Eşit oranda demek ki. Olan budur.

    • Rümeysa dedi ki:

     Bende de hepsi evet çıktı. Hepsi oldu. Benzeri de oldu aynısı da oldu. Bu tam olarak ne demek? Ben zaten ruhani varlıkları az çok görebiliyorum ve rüzgarı kontrol edebiliyorum. Ama bu testin sonucunu anlamadım. Açıklar mısınız lütfen?

 2. esengül dedi ki:

  17 soru evet; fakat iyi şeyleri çok fazla hissedemiyorum. Kötü şeyler daha baskın ve bazı dönemler çok şiddetli enerjiler hissediyorum. Bu bana acı veriyor. Bundan kurtulamıyorum. Mesela ölüm varsa kapıda, o süreç benim için çok sancılı geçiyor. Duygusal anlamda değil tamamen fiziki. İçimde büyük bir ateş yanıyor sanki. Öyle canım yanıyor anlatamam. Çocukluğumdan bu yana böyle ve bu beni çok hissizleştiriyor.

  • fatih dedi ki:

   Benim psişik yeteneklerim var. Ne yapabildiğimi çok iyi biliyorum ve ask.fm’de @buyusanati yazarak bana ulaşabilirsiniz. Sizlere öğretebilirim.

   • Eda dedi ki:

    Ben tatile medyum yengemin yanına geldim ve burada psişik olduğumu öğrendim. Açıkçası biraz korkuyorum. Yardım edersen sevinirim.

 3. Renkli Sen dedi ki:

  Olanı olduğu gibi kabullenip akışına bırakmayı denemelisiniz. Olanla kalmaya çalışın değiştirmeden. Belki o zaman sizi rahatsız ettiğini düşündükleriniz hafiflemeye başlar.

 4. esengül dedi ki:

  Bunu değerlendireceğim. Teşekkürler.

 5. busra dedi ki:

  Herkeste psişik güç var; ama bir bende yok sanırım. 4 tane ‘evet’ çıktı. Benim de böyle bir özellik elde etme şansım var mı?

 6. Kübra dedi ki:

  18 tane var. Farkında gibiyim; ama daha fazla geliştirmek için bir yol bulamıyorum.

 7. bir dost dedi ki:

  Tam 16 tane! 😀

 8. mürvet dedi ki:

  16 tane evet. Zaten bizim aile mesleğidir falcılık. Ben de güzel bakarım fala. Yerini, zamanını bile söylerim.

 9. Leyla dedi ki:

  Diğer arkadaşlar kadar 16-17 tane çıkmadı; ama 14 tane çıktı. Bu cevaplar da psişik olduğuma dair mi? Bir şey daha soracağım. Eğer psişik isem nasıl kontrol edebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. 🙂

  • Renkli Sen dedi ki:

   Aynen de öyle. Psişik güçleri geliştirmek adına bir sürü kitap mevcut. Bunları okuyup tekniklerinizi geliştirebilir veya sadece zamana bırakıp olanı olduğu gibi izleyebilirsiniz.

 10. Leyla dedi ki:

  Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

 11. Leyla dedi ki:

  Merhaba, yine ben. Bir şey daha soracaktım. Ben de şöyle bir şey var; acaba herkeste de öyle mi diye merak ediyorum. Herhangi bir elektronik cihaza dokunduğumda nabzımın atış sesini duyuyorum. Fazla süreli tutunca bittikten sonra baş dönmeleri oluyor. Bir insana dokunduğumda da elektriklenme oluyor ya değişik bir şey! 😀

  • Renkli Sen dedi ki:

   Herkeste olup olmadığını bilmek için sanırım herkes olmak lazım. 🙂 Mümkündür bahsettiğiniz şeyler normal. Toprağa çıkın arada bir çıplak ayak yürüyün. Olsun bitsin. 🙂

 12. eylul dedi ki:

  19 tane evet var ve ben 12 yaşındayım. 🙂 Demek ki; psişik güçlerim çok iyi! 🙂

 13. fırtına dedi ki:

  Çoğu doğru; ama pek ihtimal vermiyorum. Bugüne kadar başıma iyi bir şey gelmedi. Genelde hep kötü sonuçlar meydana geldi. Aşırı şiddetli antidepresanlar da kullandım. Formül bulamadım. İki paket sigara ve alkol da var. Uyku yok; yemek çok az… Aynı rüyayı çoğu kez gördüm. Çok sık olarak elektrik çarpılmasına mağruz kaldım. Belki bir çeşit enerji; ama bunu kendime açıklayamadım.

 14. zeynep dedi ki:

  16 ve bunu ilerletmem gerektiği hissine kapılıyorum.

 15. hüseyin dedi ki:

  15 evet çıktı ve içimden biri herkesde olup sende olmayan bir yetenek var diyor. Keşfedemiyorum. Nasıl keşfederim? Bir soru daha: Bu psişik güçler nasıl gelişebilir?

 16. isvicreli dedi ki:

  Çoğu kişi kafadan sallıyor. İnanmıyorum hiçbirinize. 🙂 Psişiklik herkeste yok. Zekası fazla olan kişilerde bulunur. 🙂 Yok 18 tane evet, yok 14 tane evet, yok eşit falan… Hikaye hepsi! 😉

 17. serhat dedi ki:

  1 tane ‘evet’ var. Ben psişik degil normalim; ama bu testi yaptığıma göre biraz dengesizlik var. 🙂

 18. buse dedi ki:

  Kendim sarkaç yapıp denedim ve gerçekten işe yaradı da sarkaçların tehlikeli bir yönü var mı? Cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.

 19. Ateşşş dedi ki:

  Benim psişik gücüm “Duru senen”. 3-4 kere araba kazası atlattım. Gittiğim yoldan başka bir yola gidecektim; arkadaşım ‘buradan gidelim’ dedi. Oradan gittik. O yolda silahlı kavga çıkmış. Ayrıca benim burç elementim: Ateş. Enteresan! Ateşi kontrol ediyorum.

  Bunlar sallama değildir. Hepsi gerçektir! Bu güçlerin hepsini “Renkli Sen”e borçluyum. 😀

 20. Alphonzo dedi ki:

  17 tane var bende ama henüz bir şey kontrol edemiyorum. Lanet bir hayatım var ve nedense sürekli öfke içindeyim. Paylaşan gezegen diye bir şey kalmayacak gibi dolmuşum. Git gide inancını kaybediyorsunuz. Çünkü acıdan başka hiç bir şeyim yok. Sadece acı… Tanımadığım insanların bile acısını aylar boyunca çektiğim olmuş. Bu nasıl bir güçse artık herkese Tanrı’nın lütfu. Bize Tanrı’nın cezası verilmiş galiba.

  • Renkli Sen dedi ki:

   Siz böyle düşündüğünüz için böyle yaşıyor olabilirsiniz. Bir de durumun öteki tarafına bakıp öyle yaşamayı deneyin. Unutmayın ki; “hiçbir şey göründüğü gibi değildir.” 😉

 21. Burhan dedi ki:

  Psişik gücümün 4 senedir farkındayım ve 19 yaşındayım. Şu anda burda yazanların hepsi doğru ve ben ilk defa internette böyle bilgi bulunduğunu gördüm. Yani sadece bende böyle sanıyordum. Çevremdeki herkes psişik güçlerimin olduğunu bilir. Her tanıştığım insana ilk dakikadan itibaren hayatını, kişiliğini anlatırım; fakat kendime faydam yok. Yardım istiyorum. Eşyaları hareket ettirme konusunda kontrolu sağladım. Çakramdaki enerjiye fikir yükleyebiliyorum. Olmasın dediğimde olmuyor; fakat çakra açık olunca psişik enerjim beynimi çok hızlandırıyor. Yani sürekli uzun yazarım falan beynin etki etttiği herşeyde de hızlı oluyorum. Sorunum da şu; psişik gücümü kontrol edemediğim tek konu beynimi geliştiriyor olması ve o geliştikçe saniyede düşündüğün olay miktarı arttıkça uykuya dalma olayım da o kadar zorlaşıyor. Kısacası bu yüzden beynimi boşaltıp da uyuyamıyorum. Vücut uyuyor, beynim zihnim açık. 4 sene önce 5 dakika falan sürüyordu, şu sıralar yarım saati buluyor. Bu olay uykuda felç oluyorum yani ve bu konuda kendime faydam yok. Eskiden idare ediyordum; ama artık acı da hissediyorum. Felç anında tüm vücudumu yanıyormuş gibi acayip acı hissediyorum. Kıpraşamıyorum. Bazen de her yerim gıdıklanır gibi seyahate giriyorum. Felç anında korkmamak için elimden geleni yapıyorum; ama başka boyutların yaratıklarının hepsini görüyorrum ve o acı hissi kulaktaki çınlama hissi, milyonlarca kişi sanki sadece benim beynimde konuşuyormuş hissini; bunları yok edemiyorum. Biri beni uyandırmadıkça felç kalıyorum. Madem bu iş bilime de döküldü, buna da bir çözüm vardır inşallah.

  • Arda dedi ki:

   Gördüğün mistik yaratıklara sor astral seyahat yapıp da kapana kısılan var mı? Az daha kalıyordum. Bende de oluyor. Tek yapman gereken o yaratıklardan yardım alman ve gücünün bir kalanını emsinler. Yoksa vücudun kaldıramaz. Söyliyeyim; bende sadece mistik canlıları görmek değil kişilere bakarak düşüncelerini duyabilmek de var. Senin iş fazla olmuş. Herkesin düşüncesini duymak falan. Neyse Bye Reel…

   • Burhan dedi ki:

    O görülen mistik yaratıklar dediğin zaten psişik enerjinin ta kendisi. Kaldı ki sana o şekilde gözüküyor ona bir şey sormak kendine sormak demektir. Evet, o psişik gücü kullanarak kurtuluyorsun zaten. Yani o dediğin yardımı almasaydın şimdiye vücut kaldırmazdı. Önemli olan astralden kurtulmak değil benim için astrale girmemek. Neyse sağ ol fikrin için.

 22. Arda dedi ki:

  20 tane evet çıktı ve astral seyahat yapabiliyorum fakat ben iyi olan olaylardan çok kötü şeyleri hissediyorum ve bu sabah saat 3.15 gibi oda karanlıktı bir kadın gibi bir şey gördüm yatakta iken ve bana “geldim geri” dedi ve kayboldu. Onun haricinde her akşam sırtıma biri dayanıyor odamda tek ben varken ve çok soğuk birisi.

 23. meryem dedi ki:

  Üstümde sürekli gözler hissediyorum. Etrafımda bir şeyler olduğunu hissediyorum. Gereğinden çok fazla empati yapıyorum. Turkuaz, oneks, ametist, akik vb. taşların gücünü hissettiğime inanıyorum. Burcum ikizler. Bu taşların çoğu burcuma uymuyor ama yine de hissediyorum. İnsanlara çok çabuk bağlanıyorum.

 24. ogzhn dedi ki:

  Peki, pşişik güçleri azaltmanın bir yolu var mı? 6. his nasıl azaltılır?

  • Renkli Sen dedi ki:

   Nasıl olduğu ile ilgili herhangi bir fikrim yok; fakat nasıl ki tat alma duyusu ya da koku alma duyumuzdaki hissiyatı azaltamaz isek onun da mümkün olamayacağı kanısındayım. Yalnız dediğim gibi bu sadece bir varsayım, kesin bir bilgi değil.

 25. Songul dedi ki:

  Uzun yıllardır farkındaydım ama son 3/5 yıldır emin oldum. Artık gözlerim açıkken de görüntüler, şekiller geliyor, rüyalarımın büyük bir kısmı olduğu gibi çıkıyor. İnsanlara bakınca onların enerjilerini hissedebiliyorum. İyi ya da kötü şeyleri çok net hissedebiliyorum ama mutlu muyum? Hayır, değilim. Bazen başkalarının da acılarını hissediyorum. Burcum başak ve de solağım. Bazen kendimi dünyaya tersinden bakan yarasalar gibi hissediyorum; kör ama nereye uçacagını bilen, hisseden…

 26. Yiğit dedi ki:

  12 tane evet çıktı, ben psişik oluyor muyum? Yani güçlü mü, az mı?

 27. Yiğit dedi ki:

  Doğuştan beri 6.his kuvvetlerim çok güçlü, kötü veya iyi bir şeyin olacağını önceden hissediyorum. Bugüne kadar rüyalarımın bazıları çıktı. Devamlı meditasyon da yapmaya çalışıyorum ve psişik olmayı çok istiyorum.

 28. Merve dedi ki:

  Ben böyle şeylere pek inanmazdım aslında ama son iki yıldır farkındayım psişik güce sahip oldugumun. Bana kinse inanmıyor. Bunu kanıtlamanın bir yolu var mı? Teşekkür ederim.

 29. Eksik dedi ki:

  15 evet var. Duru görü olduğunu düşünüyorum büyük ihtimal zaten duru görü ama bu tür şeyler tehlikeli olabilir ya da ben benim yine her zaman yaptığım gereksiz stresim var. Bu tür şeyler acı çektiriyor diye duydum. Doğru mu?

 30. Merdümgiriz dedi ki:

  Son zamanlarda kendimi bu konuda içsel olarak geliştirme sürecindeyim. Kendimde fark ettiğim bir şey var ki; ellerimi kalbimin üzerine koyduğumda kalbimin ağrıdığını, hatta durduğunu hissediyorum. Elimden bir şey yayılıyormuş gibi hissediyorum. Bunu rastlantı olarak fark ettim. Acaba bu konuyla alakası var mı, ne düşünmeliyim? Psişik güçlere inanmak istiyorum, öyle olması gerekiyor gibi hissediyorum.

  • Renkli Sen dedi ki:

   Aslında tüm canlılarda var olan bir şey var: Enerji ve elektrik! Evrende her şeyin bir frekansı var. Sizin hissettiğiniz titreşimler bunlarla ilgili olabilir. Yine de üstüne basarak söylüyorum dediğiniz kalp durması gibi gelen durumlar bir rastlantı veya sanrı da olabilir. Olasılıklar üzerinden yürümektense bu konuya ilgili kaynaklar ve enerji uzmanlarıyla beraber inmenizi ve üzerine gitmenizi önerebilirim. Sevgiler.

 31. Tele-Vizyon dedi ki:

  Bende telekinezi gücü var ama rahatça kullanamıyorum. Bana yardım eder misiniz?

  • Renkli Sen dedi ki:

   Merhabalar. Böyle bir yardımda maalesef ki bulunmam söz konusu değildir; lakin bu konuyla ilgili kaynakları araştırıp ilgili kişilerden destek görebilirsiniz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
48 ⁄ 24 =