fbpx MENU

Arthur Schopenhauer

Böbrek Soundsystem İle Mantarların İçinde

29 Mart 2015 Comments (0) Views: 3989 ANASAYFA, ETKİNLİK, SANAT, Sergi

Psychedelic Art Gallery İstanbul’da!

Geçtiğimiz Şubat ayında İzmir’de ilki gerçekleştirilen Psychedelic Art Gallery‘nin ikincisi için İstanbul’da kollar sıvandı. Psychedelic sanatın İstanbul ayağı Taksim’de gerçekleştirilecek.

İstanbul'da!

İstanbul’da!

27 Nisan Pazartesi günü saat 19:00’da Beyoğlu Tunnel Sahne’de açılış kokteyli ile başlayan sergi, 1 Mayıs’a kadar sanatseverleri ağırlayacak. Canlı performanslar, workshoplar ve pek çok sürpriz ile devam edecek olan sergide birbirinden özel sanatçıların çalışmalarına tanık olurken siz de dilerseniz eserlerinizi sergileme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Hatırlatmakta fayda var: ‘Psychedelic kelimesi; Yunanca’da ruh manasına gelen ‘psyche’ ile dışavurmak anlamındaki ‘delos’ sözcüğünden türemiş bir ifadedir. Saykodelik sanat (psychedelic art), sürrealizme (gerçeküstücülük) yakın bir anlatım biçimidir. Daha çok mistik haller, değişen algılar ve zaman boyutları arasındaki gel-gitlerin coşkulu veya sakin anlatımıyla elde edilir. Detaylar fazladır. Eserlerde aşırı parlaklık veya yoğun eğilip bükülmeler söz konusudur. Bu sanat akımını 1960 kuşağından sıkça duyduğumuz psychedelic rock ile bağdaştırmak son derece mümkündür. Zaten o dönemin poster, konser afişleri veya albüm kapaklarında da saykodelik sanata sık sık rastlanmaktadır.’

Sergiye katılmak isteyen sanatçılar ‘psychedelicartgallery@gmail.com’ adresine projelerini gönderip başvuru yapabilir. Son başvuru: 10 Nisan.

Sanat ve sevgiyle kalın!

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
4 + 1 =