fbpx MENU

Blues Mlues

Haftalık Burç Yorumları

24 Ağustos 2014 Comments (0) Views: 2815 ANASAYFA, ETKİNLİK, Festival

Renk Festivali

Çıkış yeri Amerika olan ve oradan tüm dünyaya yayılan rengarenk koşu şimdi de Türkiye’de. 15 Haziran’da Ankara’da gerçekleşen festival, 14 Eylül’de İstanbul, Ekim’de de İzmir’de hayat bulacak.

14 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek olan 5 km. parkur koşusuna genci, yaşlısı herkes davetli. Dil, din, ırk, boy, beden gözetmeksizin gerçeleştirilen koşuya dileyenler yürüyerek de katılımda bulunabilecek. Etkinliğin özellikle bir yarışma olmadığını ve çılgın, eğlenceli, renkli bir festival olduğunu belirtmekte fayda var.

Alanda görüşmek üzere!

Renk Festivali Nedir?

Color Sky 5K, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği‘ni destekleyen ve aldığınız her biletin %5’ini BEDD’E bağışlayan sıradışı bir koşu. Aldığınız biletten sonra adresinize ücretsiz kargo ile bir paket gönderiliyor. Size özel gelen paketin içinde; color sky tişörtünüz, koşucu numaranız, geçici dövme, koşucu bilekliğiniz ve renkli toz var.

Size gönderilen koşu paketindeki kıyafetleri giyip konsepte uygun bir şekilde 14 Eylül günü, saat 14.00’da Yenikapı Şehir Parkı’nda yerinizi alıyorsunuz. Renk Festivali için özel dizayn edilmiş koşu parkurunda her bir kilometrede kurulmuş renk istasyonları mevcut. Buralara ulaştığınızda, koşu ekibi ve gönüllüler tarafından -beş farklı color sky renklerinden oluşan- renkli toz yağmurlarına tutuluyorsunuz. Bitiş alanına vardığınızda beyaz tişörtleriniz gökkuşağı gibi rengarenk boyanmış oluyor.

Festivalde kullanılan boyalar tamamen gıda boyasıyla renklendirilen %100 mısır nişastasıdır. Ayrıca festival boyunca güvenlik açısından çocukların ayırt edilebilmesi adına, onlara tişört verilmeyecektir. Koşucu numarası, renkli toz, geçici dövme ve bilekleri ise; alanda verilecektir.

Biletleri Biletix’den temin edebilirsiniz.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
18 + 29 =